Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Za "miedzą" » „Andrychów Dzieciom”!
„Andrychów Dzieciom”! poniedziałek, 28 Maj 2012, godz. 19:41

Tak… Nie pomyliłem się… „Andrychów Dzieciom”!
Nie burmistrz, nie „operator” Rady Miejskiej, nie solidarnościowy Szczur, jak głosiłyby to plakaty rozwieszane w Wadowicach, ale Miasto Andrychów – Dzieciom, zorganizowało dwudniową, pełną atrakcji zabawę!
Wiem, u nas jest to nie do pomyślenia! Bo nigdzie nie może zabraknąć „papieskości” Filipiakowej i kolejnych członków sitwy z… jej „wspólnego domu”!
A tam skromnie, bez urzędowo-samorządowo-związkowej pompy, bo…

No właśnie, bo dzieciom płaci miasto, mieszkańcy, podatnicy, a nie burmistrz i samorzadowo-związkowa „śmietana” ze swojej kieszeni! Tak jak zresztą każdą imprezę organizowaną przez lokalne ratusze, czy to nasze krajowe, czy zagraniczne… I wszędzie uczciwa wobec obywateli władza ma tego świadomość… Tylko nie „papieska” w… „papalandzie”!


Do tego społeczna praca wielu ludzi, w tym służb państwowych i samorządowych, których pracą i sprzętem dzieciarnia była chyba najbardziej zainteresowana! Praca harcerzy, zespołów artystycznych, plastyków, ludzi kultury przez duże „K” oraz licznej grupy wolontariuszy…

No i wokół znajome twarze z Andrychowa, Kalwarii, Wadowic oraz okolicznych wiosek, ze swoimi pociechami w licznych punktach miasta, bo wszędzie tam „serwowano” atrakcje nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin!Dlatego gratuluję władzom Andrychowa skromności, mieszkańcom dobrej zabawy, dla pociech swoich i tych z ościennych gmin, no i do zobaczenia za rok!

Edward Wyroba

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT