Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » A co mi tam… Niech będzie… „mea culpa”!
A co mi tam… Niech będzie… „mea culpa”! niedziela, 22 luty 2015, godz. 15:40

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJeżeli prawdą jest, co gminna wieść niesie w „trójkącie bermudzkim” – Zatorska-GranitzPlatz-Krakowska – Jurczak cały w… „skowronkach”? Bo podobno za łeb Wyroby dostał… Czytelnię Mieszczańską?
Jeżeli tak, to faktycznie, jest to tylko Jurczaka godny szczyt… sypiących się ruin „opozycyjnej” przeszłości oraz chorych politycznych ambicji!
Jednak poczekajmy na potwierdzenie…
Nie tylko samej „transakcji”, ale i jej sposobu (warunków)

A w międzyczasie obejrzyjcie Państwo obszerne fragmenty (całość nagrania, to ponad trzy godziny) jednego z moich licznych w ocenie Jurczaka działań „na szkodę”… Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej – z obchodów Jubileusz 61. lecia pracy twórczej rzeźbiarza, malarza, grafika, poety, a więc Artysty (przez duże A, w przeciwieństwie niektórych pacykarzy) wszechstronnego – Franciszka Suknarowskiego… O którego Benefisie 60. lecia – przypadającym w roku 1993 – Zarząd TMZW zapomniał w ferworze politycznego zaangażowania oraz pogoni za własnymi geszeftami.

Nie ukrywam, że we mnie najbardziej w tym filmie uderza nawet nie ta ironia Jurczaka z samego Jubilata i gości (której liczne dowody po prostu z ludzkiej przyzwoitości w większości pominąłem), ale przede wszystkim trzeźwa ponad 20 lat temu ocena gminnej władzy…
Jakże odmienna od oceny tej jeszcze gorszej… dzisiejszej (władzy)!
No ale Jurczak tak ma od… zawsze.
Odkąd jego „opozycyjną” działalność pamiętam…

Stąd nie zdziwiło mnie, kiedy nigdzie nie mogłem kupić wazeliny, aby zabezpieczyć przed mrozem uszczelki w drzwiach samochodu…
A jeżeli prawdziwą jest informacja o „odzysku” z Czytelni Mieszczańskiej, to i pewnie niedługo… Pana Tadeusza na pułkach zabraknie? Monopolowych!

No i gwoli wyjaśnienia – dlaczego tyle o… Jurczaku?
Żeby nadać status „prawdy” jego własnym zarzutom pod moim adresem: „… niewybredne językowo publikacje na portalu Wadowita24, atakujące M. Klinowskiego a ostatnio także Z. Jurczaka”
A, że wcześniej, przed postawieniem mi tego zarzutu, o Jurczaku tu nie było, najwyższy czas – i tylko aby spełnić jego oczekiwania – nadrobić te braki…
Malutkimi kroczkami, ale skutecznie…

Zwłaszcza,że ten całą gębą prezes TMZW nie wie nawet, iż ustawa Prawo o stowarzyszeniach już w swoim 6. artykule mówi, że „… Tworzenie stowarzyszeń przyjmujących zasadę bezwzględnego posłuszeństwa ich członków wobec władz stowarzyszenia jest zakazane.”.

Ale zapewniam,  że już nie długo nie tylko ten artykuł odbije się mu… czkawką!

😛

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT