Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » A jednak… Równość obywateli wobec prawa, to nie fikcja! Dura lex, sed lex… burmistrzu!
A jednak… Równość obywateli wobec prawa, to nie fikcja! Dura lex, sed lex… burmistrzu! środa, 26 sierpień 2015, godz. 01:37

Mandat Klinowskiego - do blogaCo prawda już w dniu wczorajszym otrzymałem informację o ukaraniu burmistrza Klinowskiego mandatem karnym za łażenie 06 sierpnia br., w poczuciu własnej bezkarności, po jezdni w miejscu niedozwolonym, ale czekałem z jej upublicznieniem spokojnie, by „wodzowi” nie odbierać pierwszeństwa do publikowania istotnych dla społeczeństwa informacji. Wszak zawsze w podobnych sprawach, acz przeważnie, kiedy dotyczyły innych a nie burmistrza Klinowskiego, zawsze był pierwszy, zwłaszcza na swoim facebook’owym, burmistrzowskim profilu!
Niestety…

Dlatego dłużej nie zamierzam czekać, bowiem uważam, iż zwłaszcza ci z Państwa, którzy mandaty tam otrzymali, mają prawo do informacji o… równości włodarza Wadowic wobec prawa, które obowiązuje tak Was jak i burmistrza Klinowskiego!
Tu przypomnę tylko, że jest to na razie mandat za to jedno przejście/wykroczenie z dnia 06 sierpnia 2015 roku, zaś wniosek o ukaranie i tylko z szacunku do Policji, /bo miał obejmować dłuższy okres czasowy/ dotyczy analizy monitoringu za okres od 20 lipca do 10 sierpnia 2015 roku.
Jednak już ta informacja potwierdza rzetelną realizację prawa zapisanego w ustawie Kodeks wykroczeń, w oparciu o zapisy prawa konstytucyjnego, a konkretnie art 32. ustawy Zasadniczej, który mówi o równości obywateli wobec prawa a zarazem nakazuje równe ich traktowanie, bez względu m.in. na status polityczny czy społeczny.

05-04-2005Dlatego nie narzekajmy na Policjantów, którzy egzekwują od nas przestrzeganie obowiązującego prawa realizując swoje, też prawem uregulowane obowiązki.
Po prostu stosujmy się do obowiązujących przepisów, a nie ulegajmy „okazjom”, których – jak w tym konkretnym przypadku – nawet nie możemy nazwać nawykami, kiedy przecież w tym miejscu przejścia nie tylko nie ma, ale nigdy wcześniej nie było!

Dlatego jeszcze dodam – zwłaszcza tym, którzy bronili wykroczenia popełnionego przez ich umiłowanego burmistrza, nie starając się nawet zrozumieć moich intencji – że czuję się… usatysfakcjonowany!
Ale nie tym, że burmistrz zapłacił mandat…
A tylko tym, że udowodniłem temu małemu moralnie i zarozumiałemu człowieczkowi, przekonanemu o własnej bezkarności, iż pełniona przezeń funkcja oraz zajmowane stanowisko nie stawiają go ponad obowiązującym prawem!
Tym samym prawem, którego „wartość” odczuli w swoich portfelach zwykli, szarzy obywatele, mieszkańcy Wadowic, okolicznych wiosek oraz turyści.

Odpowiedź z MSW- do blogaA już na koniec pozwolę sobie poinformować, że otrzymałem też z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych informację w odpowiedzi na skargę złożoną na działanie Naczelnika Wydziału Kontroli KWP w Krakowie, który starał się zmarginalizować postępowania w sprawie podjętej próby wyłudzenia kwoty 3,7 mln złotych z naszego gminnego budżetu oraz sprawę niedopuszczalnego przez ustawę wniosku burmistrza do Rady Miejskiej w Wadowicach o uchylenie obowiązującej od około 6. miesięcy uchwały, a więc prawa nabytego, które zobowiązany był – jako organ wykonawczy gminy – realizować.
I zapewniam Państwa, że będę z determinacją przyglądał się tym postępowaniom…
Wazelina2Tak jak postępowaniu w sprawie dwukrotnego złożenia nieprawdziwych informacji w oświadczeniu majątkowym przez radnego Klinowskiego…
Po prostu nie pozwolę na kolejną próbę marginalizowania żadnej z tych trzech spraw…

A tak już na marginesie, w sprawie rzekomego mojego nie załapania się na pociąg do władzy, już jeden proces sądowy jest w toku, a opublikowane tu pismo z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jest chyba najlepszą odpowiedzią do komentarza, który dotąd bawi mnie do łez… 😀 😀 😀

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT