Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » A może to tylko ruch… „turystyczny”?
A może to tylko ruch… „turystyczny”? czwartek, 10 październik 2013, godz. 21:51

Już na samym początku zaznaczę, że nie wiem na ile prawdą jest (bo zwłaszcza „kremlowym” trudno jest uwierzyć), że na tutejszym „kremlu” wystąpiła wręcz epidemia nowych „mieszkańców” naszej gminy? Podobno tak jakoś nagle nie tylko pokochali nasze górki, lasy, rzeczki, ale nawet są gotowi wziąć udział w referendum, żeby głosować przeciwko… odwołaniu Filipiakowej i jej watahy? Wręcz podobno w grupach wycieczkowych przychodzą do „swojej” burmistrz po… zaświadczenia, niezbędne przy urnie referendalnej?
Mówi się, że podobno największe uznanie ta „dama” i ta wataha znajduje w oczach społeczności kalwaryjskiej, obleczonej w obszerne pokutne sukmany, do tej pory nie niepokojonej na… wzgórzu Zebrzydowskiego?

Czyżby ta plaga repatriantów miała jakiś związek z plagą malarii, tyfusu, czy może tylko świńskiej… „grypy”?
Może trzeba z tego powodu powołać przy burmistrzu papalandu sztab kryzysowy?
Bowiem tak „odważna” inwazja może grozić plagą trudną do opanowania, kiedy
– co też się na „kremlu” mówi – tylko z jednej wspólnoty ponoć aż dwieście chłopa imigruje nad Choczenkę?

A może to wszystko tylko wzmożony ruch „turystyczny” w związku z wczorajszą informacją podaną przez włoski dziennik „La Stampa”, który napisał że „don Stanislao” ukrywał przed Wojtyłą wszystkie informacje o kościelnych pedofilach?
Czemu co prawda jego „złotousty”
(jak nasz Kotarba) Nęcek stanowczo przeczy…
Jednak te Nęckowe zaprzeczenia nie stoją na przeszkodzie, żeby te chłopiska czuły się bezpieczniej nieco dalej od królewskiego – o przepraszam – Dziwiszowego Krakówka?

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT