Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » A tu dalej jak za… Stalina!
A tu dalej jak za… Stalina! czwartek, 31 Styczeń 2013, godz. 12:42

Tak się składa, że w miniony piątek składałem zeznania przed sądem krakowskim, zaś w poniedziałek – przed wadowickim. I tam, w Krakowie, po każdym wypowiedzianym zdaniu sędzia Przewodniczący dyktował to zdanie do protokołu rozprawy, rzetelnie i uczciwie, a jeżeli coś mu ze zdania przez nieuwagę umknęło, zwłaszcza istotnego, po ingerencji pełnomocnika natychmiast uzupełniał.

W Wadowicach Sąd nadal w systemie stalinowskim…
Pokrzywdzony mówi, mówi, mówi, ale niestety, w… próżnię!
Bo Sąd ma jego zarzuty w miejscu, na którym akurat siedzi i pisze tylko to, co temu Sądowi pasuje do wcześniej założonej koncepcji. Szczególnie, kiedy postanowienie z uzasadnieniem na sześć stron ma już przygotowane! Pewnie po wcześniejszych uzgodnieniach z drugą stroną, reprezentującą sprawcę przestępstwa?
Dlatego – ponieważ przez przypadek włączył mi się podczas wadowickiego posiedzenia dyktafon – poczekam na postanowienie z uzasadnieniem – dodam, że obrażające zarówno prawo jak i wcześniejsze wyroki Sądu Najwyższego, ale za to starannie chroniące sprawcę przestępstwa – poczytam i wyślę, to razem z nagraniem do kilku instytucji…
Gdzie? A, to już nie publiczna sprawa! Przynajmniej na razie…
Bo skończyła się moja cierpliwość w „docenianiu” przez wadowicki Sąd jego lokalnych zleceniodawców!
I łamanie moich praw!
A z nagrania można nie tylko odczytać czas, jaki był potrzebny Sądowi tylko na… wydrukowanie sześciu stron postanowienia z uzasadnieniem (bo nie tylko czasu na jego napisanie, ale i potrzeby – nie było!) oraz i to, że wadowicki Sąd chyba nie uczestniczył w tych zajęciach, na których uczono studentów prawa, że protokół ma odzwierciedlać przebieg rozprawy oraz, iż nie wolno wpływać na zaznania świadka!
Że o zakazie obrony pospolitych „bandziorów”… nie wspomnę!

Dobrze, że na wniesienie prywatnego aktu oskarżenia mamy (bo pokrzywdzonych przestępstwem jest więcej) teraz aż… 30 dni!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT