Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Tu i tam... » Aby zmienić dotychczasowe patologie…
Aby zmienić dotychczasowe patologie… środa, 1 październik 2014, godz. 13:49

00000Po konferencji prasowej kandydata na burmistrza Wadowic – Jacka Jończyka, swoje spotkanie z dziennikarzami zorganizował Zbyszek Jurczak, bezpartyjny kandydat szeroko pojętego porozumienia Lewicy. Nie tylko konferencja, ale samo kandydowanie Zbyszka Jurczaka do fotela burmistrza wzbudziły kontrowersje, głównie ze strony członków Inicjatywy Wolne Wadowice, której Kandydat jest członkiem, a obecnie konkurentem w wyścigu wyborczym dr Mateusza Klinowskiego.
I zamiast zastanowić się nad przyczynami takiej decyzji, stawia się Zbyszkowi bezsensowne zarzuty…
Dlatego rodzi się we mnie pytanie, czy po panu Leonie Jamrożku, jednym z założycieli IWW, Zbyszek będzie kolejnym do usunięcia z szeregów Stowarzyszenia i tak jak w przypadku pana Leona – za trzeźwą ocenę kandydata Inicjatywy Wolne Wadowice?

Wracając do spotkania, niekonwencjonalnego, wręcz towarzyskiego, należy stwierdzić, że dało ono odpowiedź na podstawowe dzisiaj pytanie – dlaczego Zbyszek w ogóle kandyduje?
Bo nie udało się stworzyć, przede wszystkim z Inicjatywą Wolne Wadowice, szerokiego frontu przeciwko obecnej, nieetycznej władzy sprawowanej przez Ewę Filipiakową i jej ekipę.
Osobiście podejrzewam, co wyraziłem już publicznie, że było to działanie celowe, które miało tworzyć pozory opozycyjności IWW, a tak naprawdę dać obecnej burmistrz kolejną kadencję, na podstawie układu, na który „nie poszedł” z dr Klinowskim Starosta Powiatu Wadowickiego.

Dlatego Zbyszek Jurczak postanowił dać mieszkańcom Gminy Wadowice wybór, którego nie gwarantuje tak dobrze zapowiadające się na początku swojego istnienia stowarzyszenie IWW, które w kilka miesięcy z ugrupowania demokratycznego przerodziło się w ugrupowanie hołdujące zasadom z minionej epoki (vide: cenzura niewygodnych uwag pod adresem Stowarzyszenia, anonimowość, nagłe zaprzestanie krytyki działań obecnej ekipy rządzącej) oraz kultowi jednostki.

 

 

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT