Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Kropidło 2 » Antyklerykał… Franciszek!
Antyklerykał… Franciszek! wtorek, 8 październik 2013, godz. 14:59

To niepojęte, papież Franciszek – bardziej dotychczas znany jako Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio – który zasiadł na tronie Świętego Piotra w dniu 13 marca 2013 roku, po abdykacji Benedykta XVI, okazuje się być największym antyklerykałem, przeciwnikiem rozpasanych książąt Kościoła, lokalnego kleru i „wiernych”, których ślepa i głucha na słowo Boże wiara pozbawiła zdolności korzystania z darów danych im przez tegoż Boga – Rozumu oraz Wolnej Woli.
W głowie tychże nie mieszczą się napomnienia i przekazy płynące ze Stolicy Piotrowej…


Sam osobiście jestem zaskoczony, że antyklerykał Franciszek jeszcze nie skończył swojego ziemskiego żywota jak Jan Paweł I, który jako pierwszy zapowiedział reformę tej zbrodniczej instytucji.


Jednocześnie jestem usatysfakcjonowany, że to co od 1993 roku sam piszę o rozpasanych baronach Kościoła, upolitycznionym
– jak w Wadowicach – klerze i moherowych fanatykach wszystkiego, za wyjątkiem nauk bożych, słyszę dzisiaj z ust pierwszego na watykańskim tronie papieża… antyklerykała Franciszka!

Wielu moim zagorzałym klerykalnie przeciwnikom w głowie się nie mieści, że antyklerykał Franciszek zrezygnował z przepychu papieskiego ubioru i mieszkania, że nie godzi się m.in. na opływanie boskich urzędników w luksusie, przepychu i złocie, paradowanie w kosztownych limuzynach, wynoszenie się przez nich ponad boski Absolut, czerpanie korzyści z tytułu udzielanych sakramentów ponad możliwości finansowe swoich niewolników, na umoralnianie wiernych długimi homiliami, na kapłańskie łajdaczenie się po burdelach a także przestępcze krzywdzenie dzieci, tak starannie ukrywane przez Jego poprzedników.
Nie mieści się im również w ich gorących od nauk antyklerykała Franciszka głowach, że tak naprawdę to nie w nich, ale właśnie w antyklerykale Franciszku, we mnie i nam podobnych Najwyższy może mieć… swoje upodobanie!

Niestety, do polskich pseudo duchownych i pseudo wiernych, apele antyklerykała Franciszka nie docierają…
Wręcz starają się je negować, czyniąc tym samym swojego Szefa swoim… przeciwnikiem!


Nadal, zamiast oddawać Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie, obdzierają wiernych z mamony, modlą się do gipsowych bądź drewnianych posągów, do „maszkary” malowanej przez burmistrza Wadowic i innych wciskanych im „wiarą” guseł, zapominając nie tylko o tym, że Chrystus w swoim ubóstwie chodził ubogi, w sandałach i ze skromnym tobołkiem za pazuchą, że jeden raz w życiu przejechał się i tylko na osiołku, w drodze do świątyni jerozolimskiej, skąd wyrzucił niewiernych Bogu heretyków oraz handlarzy fałszem, ale też i o tym, że już pierwszym przykazaniem Dekalogu Bóg właśnie przekazał tak przez nich negowaną podstawę rzeczywistej wiary: nie będziesz miał bogów cudzych przede mną!

Jednak antyklerykał Franciszek nie liczy się ich z ich zdaniem, czym zyskuje co raz większą sympatię i to nie tylko u tych naprawdę wiernych, wiernych Bogu nie mamonie, którzy w swojej racjonalnej wierze kierują się właśnie boskimi Darami i Dekalogiem, a nie fanatyczną wiarą „produkowaną” kolejnymi dogmatami przez chłopców w purpurowych, czerwonych czy czarnych sukienkach, w tym przez wielu zasłużonych w… „gilowaniu” dziecięcych odbytów!
Zyskuje również sympatię i zaufanie w środowiskach odległych o lata świetlne od Kościoła katolickiego…

Dlatego na koniec wypada mi chyba tylko zapytać Najwyższego za Chrystusem…
Boże mój Boże, cóżeś to swoim obłudnikom
– w tym naszym, lokalnym (vide: m.in. Filipiakowa, Kotarba, Szczur, Cholewka, Wodyńska, Gil, Jaśkowiec, Kasperek, Klimara) – uczynił tym… antyklerykałem Franciszkiem?

Foto: http://nakoksie.pl/wp-content/uploads/2013/09/fdhgfgh.jpg

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT