Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Art. 32 Konstytucji się kłania… Burmistrzowi, Policji i Straży Miejskiej!
Art. 32 Konstytucji się kłania… Burmistrzowi, Policji i Straży Miejskiej! niedziela, 5 lipiec 2015, godz. 11:09

IMG_20150705_093838Pracownicy firmy, która realizuje przy ul. Karmelickiej inwestycję z zamówienia publicznego, a której celem jest budowa infrastruktury związanej z budową bloku mieszkalnego w strefie sanitarnej zbiornika wodociągowego, realizują to zadanie… w poczuciu całkowitej bezkarności.
Przykładem wydarzenia z minionej soboty…

Zajeżdżam do tamtejszego sklepu… Nie ma znaku informującego o czasowym zamknięciu drogi, a stojący przed zalanym smołą wjazdem pod bloki frajer w pomarańczowej kamizelce, wyglądem przypominający mi „smolucha” z serialu „Na Wspólnej”, drze swoją buźkę abym… nie wjeżdżał.

IMG_20150705_093714Więc grzecznie wycofałem do Karmelickiej, postawiłem samochód przy krawężniku w miejscu dozwolonym do parkowania, wysiadłem by udać się do kiosku, a ten „pomarańczowy” pajac drze dalej swoją buźkę, abym i stamtąd odjechał… Powodów tej śmiesznej decyzji nie znam, bo ani nie stałem na miejscu robót, ani w miejscu objętym zakazem postoju bądź zatrzymania… Trochę niegrzecznie rzuciłem, żeby się od… „ten… tegował” i poszedłem do sklepu.

Cały czas jednak pamiętając, że o tym jak ustawa o ruchu drogowym reguluje sprawy kierowania tymże ruchem drogowym, a także Rozporządzenie Ministra Spraw IMG_20150705_093745Wewnętrznych z dnia 06 lipca 2010 roku, w sprawie kierowania ruchem drogowym… Wszak żaden z tych dokumentów nie pozostawia wątpliwości, że ktokolwiek inny od osób uprawnionych przez ustawę, w świetle przywołanego tu rozporządzenia, aby móc kierować ruchem drogowym musi przejść odpowiednie i odpowiednio płatne przeszkolenie, zakończone egzaminem, a uznanie stosownej wiedzy oraz umiejętności w zakresie kierowania ruchem drogowym, potwierdzone frajerowi w żółtej, a nie pomarańczowej kamizelce, stosownym zaświadczeniem z jednoznacznie potwierdzonym nań okresem ważności…

IMG_20150705_093815Zanim dojdę do finału dodam, że droga, którą całe rodziny z dziećmi podążają do parku miejskiego, zalana była świeżą, gorącą jeszcze smołą, a chodnik, którego półtora metra ba być udostępnione pieszym i to choćby nawet „skały srały”, zastawiony na całej swojej szerokości paletami z kostką brukową i… zaporami wykonawcy!

Dlatego tu zapytam, gdzie nasza Policja, gdzie Straż Miejska inwestora – dr Mateusza burmistrza prawa Wadowic Klinowskiego oraz sam onże… Inwestor?
Pytanie to zasadne, bo prawo to obowiązuje nie tylko wykonawcę – inwestora również!

Dlatego w oczekiwaniu na odpowiedź dodam, że kiedy po wyjściu ze sklepu, od frajera w pomarańczowej kamizelce zażądałem onego dokumentu, uprawniającego „smolucha” do kierowania ruchem, ten zaczął rozpinać rozporek informując mnie, że może pokazać mi – tu zacytuję „… chuja” – koniec cytatu.
I wiecie, rozbawił mnie do łez…
Bo czy nie potrafił zrozumieć, że na to co on chciał mi pokazać w małym fragmencie już prawie na koniec naszej wymiany zdań, ja chyba oglądałem w całej okazałości przez cały ten czas spotkania na swojej drodze frajera w pomarańczowej kamizelce?
😀

Dlatego z oglądania tylko marnego fragmentu… zrezygnowałem!

Stąd ten wątek pozostawiam w zakresie brutalnej, acz satyrycznej rzeczywistości, kompromitującej jedynie frajera w pomarańczowej kamizelce…

e-mailJednak oczekuję od burmistrza Klinowskiego, Policji oraz Straży Miejskiej zrealizowania w trybie pilnym – w poniedziałek skoro świt – zapisów ustawy o ruchu drogowym i usunięcia onych palet z chodnika, aby spełniał swoje warunki określone przez przywołaną wyżej ustawę. Wszak nie zamierzam pisać kolejnego materiału, tym razem o tragedii, której powodem może być uniemożliwienie korzystania przez matki z dziećmi /w tym i te dzieci jeszcze w wózkach/ z pokazanego na fotografiach chodnika!

No cóż, nie będę też ukrywał, iż fotografie tego samego miejsca, wykonane w dniu 06 lipca br., około godz. 11:00, po prostu wyślę do Premiera polskiego rządu, poszukującego poparcia wyborczego oraz jego Ministra od spraw wewnętrznych…
Może oni przyjadą z wizytą do Wadowic i wyniosą mieszkańcom te palety z chodnika np. do… Księżego Lasu?

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT