Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Będą Wadowice… kontrolami stały!
Będą Wadowice… kontrolami stały! piątek, 27 czerwiec 2014, godz. 22:22

Jeden z portali pasjonuje swoich czytelników wnioskiem do Wojewody o kontrolę dotacji Starostwa Powiatowego na prospołeczną działalność Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej.

Jak wynika z powziętych przeze mnie informacji, do premiera Donalda Tuska, Kancelarii Głównej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Wydziału Antykorupcyjnego przy Ministerstwie Sprawiedliwości (utworzony przez ministra J. Gowina), Wojewody Małopolskiego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego, wpłynął wniosek o przeprowadzenie w trybie pilnym kontroli wszystkich umów cywilno-prawnych oraz dotacji budżetowych, udzielonych przez burmistrza Wadowic radnym Rady Miejskiej w Wadowicach, na działalność prowadzoną przez tychże radnych ze środków budżetowych gminy, w wielu przypadkach na majątku Gminy Wadowice.
Pomimo, że wnioskodawca oczekuje szczegółowej kontroli wszystkich umów i całościowego dofinansowania „do działalności radnych”, szczególną uwagę zwrócił na figurujące w KRS Fundację OSP Chocznia, której prezesem jest radny Rady Miejskiej w Wadowicach – Józef Cholewka oraz stowarzyszenie „opiekuńcze” przy ul. Barskiej, którego prezesem jest radna Stanisława Wodyńska, a członkiem  Komisji Rewizyjnej tego stowarzyszenia sama… burmistrz – Ewa Filipiak (?).

Tu należy dodać, że w budynku tym prowadzona jest działalność niezgodna z wolą jego Testatora, podobnie zresztą jak działalność związkowa radnego Szczura przy ul. Kościelnej 4.

Więcej szczegółów po… kontroli.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT