Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Burmistrz puścił bąka… Niestety, nie pierwszego!
Burmistrz puścił bąka… Niestety, nie pierwszego! wtorek, 17 maj 2016, godz. 17:18

Klin i strefa 300 dpiNa ulubionym przez iluzjonistę prawnego fejsiku i tylko dlatego, aby odwrócić uwagę gawiedzi od co raz bardziej śmierdzącego sabotażu na śmietnisku, Mateusz K. pierdnął ot, takim „fenomenem” ekonomiczno-inwestycyjnym: „… Sporo się pisze o powstaniu strefy ekonomicznej w Andrychowie. Taką strefę chciałem utworzyć również w Wadowicach. Dlaczego nie powstała? Przeczytajcie wpis sprzed roku. Tymczasem konsekwentnie chronię istniejące tereny przemysłowe, powstrzymuję dalszą inwazję supermarketów w centrum Wadowic i zaczęliśmy planowanie strefy usługowo-produkcyjnej w Choczni. Robimy 100% tego, co można zrobić, żeby zapewnić gospodarczy rozwój miasta.”.

I byłbym nawet nie wchodził w polemikę w myśl wpojonej mi przez Rodziców zasady, abym nigdy z usmarkanym nie siadał do stołu, a z głupcem nie polemizował, gdyby nie fakt, że w materiale, do którego tenże Was odsyła, napisał…

Klin i bumar
Pominę fakt, że ta jego iluzja prawna od samego początku nie pozwala burmistrzowi dostrzec różnicy pomiędzy supermarketem a galerią, chociaż ona ogromna…

Ale m.in. dlatego na początek zapytam: burmistrzu Wadowic /żeby nie było wątpliwości, którego burmistrza pytam, bo innych pytać nie muszę, oni to wiedzą/ – ty w ogóle wiesz, co zacz ta… strefa ekonomiczna?

Bo kiedy przywołujesz tereny po Bumarze, czyli raptem około trzy hektary, z czego przy spełnieniu wszystkich warunków budowlanych zabudować można niewiele ponad jeden z nich, to odnoszę wrażenie, że z twoją „fachową” wiedzą wadowicką strefę ekonomiczną powinieneś tworzyć na… śmietnisku, które chcesz mieszkańcom przehandlować!

Bo wiesz, Zator swoją strefę ekonomiczną zaczynał od czterdziestu hektarów powierzchni, a docelowo ma ona mieć całe sto hektarów…

Strefa Zator
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrychów, który przywołujesz, zaczynał od ponad trzynastu hektarów, z planami powiększenia jej w przyszłości o co najmniej kolejne osiemnaście…

Dlatego na koniec /chociaż to nie koniec sprawy/ zapytam: dlaczego po raz kolejny łżesz pisząc, że w Choczni rozpoczęliście planowanie „… strefy usługowo-produkcyjnej”, bredząc zarazem, że powstrzymujesz „… dalszą inwazję supermarketów”?

Bo tereny po byłym Bumarze, to takie samo „centrum Wadowic”, jak ta… droga w kierunku Kaczyny!

A czy to nie tam i z twojej woli, zamiast strefy ekonomicznej powstanie strefa… hipermarketów, zajmująca się rzeczywiście „usługami” i „produkcją”: usługami sprzedaży wyprodukowanych np. kurczaków z grilla?
No, może jeszcze chleba, czy kiełbasy…

Co prawda mam świadomość, że żal czujesz ogromny, iż tych terenów po Bumarze nie udało ci się sprzedać „prezesom z Maspex’u”, ale to ani twoje ani gminne, więc możesz sobie już tylko… nie tylko w nosku paluszkiem pogrzebać!
Jeżeli masz ochotę, w innych częściach swojego ciała również…

Bo w całej sprawie, i tej odnośnie twoich zachowań dotyczących terenów Bumaru i tych dotyczących Choczni, mocno pogrzebać powinien prokurator!
Podobnie jak w wyjaśnieniach publicznych, dotyczących terenów po Bumarze…
I tych twoich i tych „prezesów Maspex’u”, które nijak ze sobą nie korelują!

Ale zanim do tego dojdzie, nie puszczaj już kolejnych bąków, tylko szukaj kwitów do tych rzekomych gminnych parkingów, które w świetle prawa parkingami nie są, bo dwa tygodnie może ci na to szukanie… zabraknąć!

PINB - parkingi do bloga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadto wyjaśnij też, czy zacząłeś już egzekwować podatki od obiektów wykorzystywanych do działalności gospodarczej w Kleczy?
Bo mam poważne obawy…

Jednak o nich już niebawem…
Bowiem mam jeszcze do ustalenia, czy pewne skutki są przyczyną… „bicia w dekiel”, czy tylko poddańczo-klęcznikowej pozycji pewnego organu?

😛

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT