Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Burmistrz rżnie głupa?
Burmistrz rżnie głupa? niedziela, 15 maj 2016, godz. 14:35

000002I nawet nie wie, że przy okazji obnaża kłamstwa, które panowie Orzeł i Rataj, przy milczeniu Kopra – przekazali na temat Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO z siedzibą w Choczni pp. Radnym, podczas właśnie minionego posiedzenia połączonych Komisji Rady Miejskiej.

Cóż, po pokazanych przez burmistrza przychodach spółki w 2015 roku, sięgających prawie 8.000.000,- złotych, wręcz należy zapytać, skąd ten… deficyt i to zaledwie w wysokości około 80.000,- złotych, kiedy znawcy tematu twierdzą, że przy takich przychodach zysk powinien sięgnąć co najmniej około 1.000.000,- złotych?

Przychody 300 dpi

No ale jeżeli przy 8.000.000,- złotych przychodu zero zysków, a nawet tylko wręcz minimalna strata, to czy aby…
No właśnie, aby co?

Aby przy uzgodnieniu przez rodzinne przedsiębiorstwo EMPOL gwarancji ze strony członka rady nadzorczej a zarazem burmistrza, że nie pozwoli na dokapitalizowanie spółki przez gminę kwotą 4.000.000,- złotych, wykazać brak płynności finansowej spółki, potrzebnej do uzyskania kredytu bankowego?
Bo z relacji z tego spotkania trudno jest zaprzeczyć, że tej płynności finansowej nie brakuje rodzinnemu przedsiębiorstwu EMPOL!

Gdzie więc są zyski z tych uzyskanych w 2015 roku przez Przedsiębiorstwo Komunalne EKO z siedzibą w Choczni, przychodów rzędu 8.000.000,- złotych?
Gdzie są zyski uzyskane przez spółkę w latach poprzednich?

I pytam nie Orła z Ratajem i Koprem oraz burmistrzem Wadowic, ale Prokuratora Okręgowego w Krakowie…

Bowiem po tym, co ujawnił burmistrz Wadowic na publicznym swoim blogu trudno jest nie domniemywać, że mamy do czynienia z sabotażem na szkodę Gminy Wadowice i jej mieszkańców…
Z sabotażem, w którym udział biorą wspólnie i w porozumieniu członkowie rodzinnego przedsiębiorstwa EMPOL z burmistrzem Wadowic i wiceprezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z.o.o. z siedzibą w Choczni…

Wyjaśnienia wymaga jeszcze informacja burmistrza, którą donosi, że „… interesujący jest sam powód, dla którego spółka musi dzisiaj zająć się rozbudową składowiska. Otóż, zakopane beczki z chemikaliami, które wykopuje prokuratura, to nie jedyny „spadek” po poprzednich władzach spółki. Kontrola wykazała, że poprzedni prezes zawyżył pojemność wysypiska – o bagatela 24000 m3. Kupując udziały EMPOL został więc po raz kolejny wprowadzony w błąd, bowiem nie spodziewał się, że kupuje zapełnioną już niemal kwaterę. Wygląda na to, że prywatnego inwestora, mówiąc kolokwialnie, nabito w butelkę”.

W pierwszej kwestii należy odpowiedzieć, po czyim zawiadomieniu prokuratura przekopała śmietnisko szukając „… beczek z chemikaliami” i co rzeczywiście przyniosło śledztwo w tej sprawie: aferę, którą burmistrz do dzisiaj się upaja, czy nic, co mogłoby pozwolić komukolwiek postawić zarzuty?
Pytam – bo o aferze, której nie potwierdza prokuratura, nadal mówi tylko burmistrz…

W drugiej wyjaśnienia wymaga, jak EMPOL kupował udziały, że… nie wiedział co tak naprawdę kupuje?

No bo jakoś nie widzę kogokolwiek, kto np. kupuje 100. metrowe mieszkanie, a po trzech latach wyje niczym zbity pies, że został oszukany, bo mieszkanie ma tylko 50 metrów?

Czy więc „kota w worku” kupowali?
Czy wchodzili w spółkę do inwestycji ze wszystkimi jej pomiarami, ustaleniami i pomiarami geodezyjnymi?
Czy może już z góry założyli, że za rok, może dwa wezmą sobie do rady nadzorczej burmistrza, do zarządu jego kolesia bankruta i po lukratywnych propozycjach przejmą ten majątek Gminy Wadowice do zasobów rodzinnych?

Materiał burmistrza rodzi dużo więcej wątpliwości, ale przede wszystkim w pełni zasadnych pytań, ale nie mnie wychodzić przed szereg aby nie tylko je zadawać, ale przede wszystkim aby udzielić na wszystkie odpowiedzi…

Dlatego w trybie art. 61. Konstytucji RP oraz ustawy o dostępie do informacji publicznej, wnoszę do Prokuratora Okręgowego w Krakowie o udzielenie odpowiedzi na nie wszystkie, po przeprowadzeniu dogłębnego postępowania wyjaśniającego w sposób szczególny kondycję finansową Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z.o.o. z siedzibą w Choczni, za cały okres jego funkcjonowania oraz kondycji finansowej rodzinnego przedsiębiorstwa EMPOL z Tylmanowej, w konfrontacji kondycji finansowej tej firmy z okresu przed i po przystąpieniu do spółki z Gminą Wadowice, oczywiście przy ustaleniu rzeczywistych danych finansowych Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z.o.o. z siedzibą w Choczni, za każdy rok jego funkcjonowania na rynku odpadów komunalnych.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT