Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Burmistrzuniu! Inni pracują, a ty tylko… niczym Piekarski na mękach!
Burmistrzuniu! Inni pracują, a ty tylko… niczym Piekarski na mękach! czwartek, 26 maj 2016, godz. 12:44

Klin o BDI - 3Znowu fejsik, ulubione medium iluzjonisty prawnego, a zarazem naczelnego oszusta tej Rzeczy… jakże pospolitej, na którym znowu dał taki oto głos: „… Jedni gadają, ja działam. Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim przedstawiłem propozycję kompleksowego rozwiązania problemów komunikacyjnych Gminy Wadowice. Oznacza to: kompromisowy przebieg BDI, przebudowę obwodnicy (skrzyżowania z przejazdami!), jej przedłużenie na Roków, Babicę i Wysoką (omijamy Wałową!), obwodnicę od r. Okulickiego do Dzwonka (koncepcja jej przebiegu jest w tym budżecie!), rondo na Wałowej (mamy projekt – czekamy na pozwolenia) oraz przebudowę wiaduktu w Kleczy (!!!). Wszyscy uczestnicy spotkania wyrazili zainteresowanie z wyjątkiem… dyr. A. Kollbeka z GDDKiA. Instytucja ta nie jest zainteresowana naszymi propozycjami, nic tu się nie zmieniło się od 2009 roku.”

Burmistrzuniu, parafrazując samego ciebie, można to samo napisać i znacznie krócej…

Inni działają, a ty dalej niczym… Piekarski na mękach!

Można?
Oczywiście i tylko dlatego, że…

Podczas II posiedzenia Zespołu d/s zagospodarowania zbiornika Świnna Poręba opowiadałeś uczestnikom swoje wizje…
Szkoda, że w całości… oderwane od rzeczywistości!

Wszak jak już wygląda ruch na tym czymś, co nazywasz obwodnicą, a co od samego początku jest tylko drogą śródmiejską – widzą wszyscy oprócz… cyklistów.

Nadto wystarczy tylko nie być iluzjonistą prawnym, aby zrozumieć, że to właśnie zbiornik w Świnnej Porębie wręcz wymusza budowę BDI jak najbliżej tej inwestycji, aby wzmożony ruch turystyczny, wtedy przecież naturalny, nie przeniósł się do centrum Wadowic.

I znowu oszukujesz pisząc, że „… Wszyscy uczestnicy spotkania wyrazili zainteresowanie z wyjątkiem… dyr. A. Kollbeka z GDDKiA. Instytucja ta nie jest zainteresowana naszymi propozycjami, nic tu się nie zmieniło się od 2009 roku.”.

Bo rozmawiałem z tymi rzekomo wyrażającymi zainteresowanie twoim wywodem i… każdy pukał się w czoło!
Powodów było kilka, nie tylko ten przywołany wyżej, który udusiłby już nie miasto, ale przede wszystkim mieszkańców.
Jednak nie będę ich wymieniał tu wszystkich /chociaż może kiedyś i na to przyjdzie czas/, ale tylko te najważniejsze…

Po pierwsze – projekt BDI jest już gotowy.
Po drugie – szybką realizacją inwestycji zainteresowani są mieszkańcy jedenastu a gospodarze tylko dziesięciu gmin podpisanych pod porozumieniem, widząc w Beskidzkiej Drodze Integracyjnej zarówno rozwiązanie swoich problemów komunikacyjnych, ale też szansę rozwoju przedsiębiorczości i handlu, co stawia znak równania z… poprawą bytu mieszkańców.
Po trzecie – nikt z nich nie potrafił powstrzymać się od śmiechu z faktu, że ktoś, kto wywodząc rozprawę administracyjną w sprawie decyzji środowiskowej, która już na dniach dla dwóch przyjętych wariantów zostanie wydana – a tymi wywodzącymi byli Siłkowska, ty burmistrzu i dwóch waszych kolesi, w tym jeden blisko współpracujący z posłem Józefem Brynkusem – potem nie uczestniczy w rozprawie, czym potwierdza nie tylko brak merytorycznych argumentów oraz przeciwwskazań dla obydwu projektów BDI, ale przede wszystkim potwierdza, iż jedynym jego celem jest chamskie, rzekłbym wręcz kurewskie działanie na szkodę całego regionu!

Wniosek IWW z 16-10-2014 300dpi

No i po czwarte – po to ustawodawca przyjął tzw. specustawę, aby takim jak ty i twoi kolesie pokazać środkowy palec, kiedy podejmą próby działania na szkodę nie tylko kosztownych ale wręcz niezbędnych dla regionów i ich mieszkańców inwestycji.

Stąd kolejna twoja próba tylko manipulowania ludźmi znowu została „spalona na panewce”…
Bo jak już napisałem wcześniej – ty i tobie podobni tak naprawdę nie macie już nic w tej sprawie do powiedzenia…
I nikt już z wami… szczerze o BDI rozmawiał też nie będzie!
Bo wy już nie jesteście żadnymi partnerami do rozmowy…
Jesteście – mówiąc najprościej – zakłamanymi manipulantami, pełnymi swoich chorych wizji i wygórowanych ambicji…

Po prostu, kiedy opinia środowiskowa wskaże, który wariant jest najbardziej korzystny dla środowiska naturalnego w strefie BDI oraz dla mieszkańców /poza tymi, którzy swoje chałupy pobudowali w pasie zarezerwowanym pod inwestycje drogową bez zezwolenia/, inwestycja wejdzie w etap realizacji!

I tylko Wadowiczanie mogą zostać ukarani tym, że nasz odcinek będzie ostatnim etapem tej budowy, co opóźni w czasie rozwiązanie problemów komunikacyjnych w naszym mieście oraz kompleksowy rozwój gminy…
Rozwój, którego ty i twoja speckomisja od architektury czy urbanistyki /a tak naprawde ani od jednego ani od drugiego/ jesteście jedynymi przeciwnikami!

😛

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT