Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Takie różne z życia wzięte... » Chcecie powtórki, czy zmian? Nie wiem! Dlatego idźcie 4 listopada do lokalu wyborczego i zagłosujcie „ZA”… zgodnie z Waszym sumieniem!
Chcecie powtórki, czy zmian? Nie wiem! Dlatego idźcie 4 listopada do lokalu wyborczego i zagłosujcie „ZA”… zgodnie z Waszym sumieniem! piątek, 2 listopad 2018, godz. 23:30

Ha haa haaaKiedy u oszustowego wazeliniarza /sygnującego swoje teksty (MG)/ przeczytałem, że bus wróci na Plac Kościuszki, coby służył ludziom udającym się do przychodni i szpitala, pomyślałem – co jeszcze wymyśli, żeby tylko ostać się przy budżetowym „korycie”?
Bo przecież, do kiedy nie występowało zagrożenie utraty dochodowego, ratuszowego stołka, nie tylko z uporem maniaka stał na stanowisku, że busy już nigdy na Plac Kościuszki nie wrócą, ale jeszcze w sposób łajdacki działał na szkodę innych przewoźników!
Nie tylko rugując ich z gwarantowanego ustawą równego traktowania podmiotów gospodarczych
/przestępstwo nie tylko ustawowe, ale również konstytucyjne: przeciwko równości obywateli wobec prawa!/, ale do tego dostatnio finansując z naszych wspólnych podatków tylko jednego „wybrańca”…

„Wybrańca”, który nie musiał zabiegać o stan techniczny taboru i liczbę pasażerów, bowiem w myśl komuszej zasady „czy się stoi, czy się leży”, żywa gotówka z naszego wspólnego budżetu płynęła doń „strumieniem”…

Jednak okazało się, że te busy, to dopiero… inwokacja!
Do „utworu” pt.: polityczne kłamstwa!

Bowiem chwilę później i to wprost z ust tego samego oszusta usłyszałem, że przecież nie będzie żadnego zakazu… palenia węglem!
C
hociaż zaledwie półtora miesiąca wcześniej zwracał się do Sejmiku Województwa Małopolskiego o… taki właśnie zakaz!

. . .

…………………………………………………………………………………………………………

Nie! – nie było mi do śmiechu…
Bo satyra władzy oraz drwiny z wyborców, to naprawdę nie powód do takiej reakcji…


Dlatego tylko naszło mnie pytanie: co jeszcze można zrobić, ile można jeszcze nałgać, żeby tylko „głupi Naród” to „kupił” i 4 listopada jego gębusi oraz jego krakowsko-kluczborskich kolesi
/koleżanek/… od budżetowego „koryta” nie „odrąbał”?

I wiecie, nie długo czekałem na odpowiedź…
Bo oto przeczytałem, że chodzi po chałupach i…
. . .
Koment Zbyszka
……………………………………………………………………………………………………………

Kiedy już to przeczytałem, naszło mnie kolejne pytanie: czy to aby na pewno tylko… „lekkie przegięcie”?
. . .
0000a
……………………………………………………………………………………………………………

Czy wprost… zezwierzęcenie, zbydlęcenie politycznych obyczajów?

Bo kim trzeba być, żeby tak brutalnie uderzać w kontrkandydata, wręcz „poniżej pasa”, a już zwłaszcza w kampanii wyborczej?
W kampanii, która powinna być oparta o merytoryczną dyskusję, program wyborczy, a przede wszystkim obrazować dotychczasowe osiągnięcia kandydata „bijącego się” /w dosłownym tego słowa znaczeniu/ o reelekcję!

No ale, kiedy brakuje merytorycznych podstaw do dyskusji oraz programu na następne pięć lat, a i sukcesów na koncie tyle, ile tego jego „plakatowego zadłużenia”, czyli co najmniej „zero”, jeżeli nie jak w tej piosence Lady Pank – to trzeba obrażać kontrkandydata i grozić wyborcom… jego wyimaginowaną chorobą!

Zapomniał tylko o starym polskim przysłowiu: nie życz drugiemu, co tobie niemiłe!
Bo sam – zakłamany oszuście… nie znasz dnia ani godziny!
Zwłaszcza, że ani choroba, ani nawet najbardziej tragiczny wypadek, nie są żadną przeszkodą dla sprawnego działania urzędu – i jasno reguluje to ustawa!

Jednak aby to zrozumieć, trzeba być człowiekiem…
Że człowiekiem honoru! – nie wspomnę.
A oszust okazał się być zwykłym kłamcą, taką polityczną łajzą, bez krzty człowieczeństwa, honoru oraz… szacunku do drugiego człowieka!

I to w każdym z tych trzech opisanych wyżej przypadków okazał się być osobą pozbawioną wszelkich cech człowieczeństwa oraz honoru, ale też bez żadnego szacunku do Was – wyborców i do swojego kontrkandydata!

Zresztą nie on sam, jego „fachowcy” również!
Bo chyba nie zapomnieliście, że od dwóch tygodni jesteście… „wiochą”?
. . .
Krzyś wiocha
……………………………………………………………………………………………………………

Jednak nie jest to dla mnie zaskoczeniem…
Bowiem mam za sobą sporo podobnych doświadczeń…
M.in.
z byłą już
/i cale szczęście, że byłą/ posłanką Sojuszu Lewicy Demokratycznej…

Więc czy to aby… cechy wspólne?
Tak się domyślam…
Zwłaszcza, że zarówno dla oszusta jak i osoby, o której poniżej, wręcz jedynym argumentem za wyborem oszusta jest… straszenie Was powrotem do lokalnej polityki tak naprawdę politycznego już niebytu, jakim bez wątpienia jest była burmistrz
/która poszła w sejmy aby dorobić do emerytury/ i skompromitowany politycznie były przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej /dzisiaj przyklejony do prawicy niczym gówno do okrętu z okrzykiem – „no to płyniemy”… na śmietnik historii!/.

Stąd właśnie potrafię zrozumieć apel jednego z czołowych polityków lokalnej organizacji Sojuszu o… głosowanie na onego oszusta!

Tej samej organizacji, której kandydat na burmistrza Wadowic w 2014 roku wycofał się z kandydowania w ostatniej chwili i tylko po to, aby nie zabierać wyborczych głosów temu właśnie oszustowi!
Oszust którego łupem padly W-ceTemu, którego łupem później padły Wadowice!
Chociaż nie możemy wykluczyć, iż może temu apelują, że… teraz im coś obiecał?
Jak w 2014 roku ten… „lokal”? – kandydatowi SLD na burmistrza, żeby ów tylko się wycofał z kandydowania, bo jego kandydatura wprost zagrażała wejściu oszusta do II tury wyborów!

Ale do rzeczy…
Nie przeczę, a wręcz twierdzę to od samego początku, że Bartosz Kaliński nie jest kandydatem z mojej bajki i głównie za przynależność partyjną…
Ale z drugiej strony – co już napisałem – partia, to „warszawka” z Wiejską, Krakowskim Przedmieściem i… Nowogrodzką!
A tu…

To nie Bartosz Kaliński zwalniał ze starostwa fachowców i nie on zatrudniał swoich kolesi na budżetowych stołkach, aby zabezpieczać godnie ich byt z Waszych podatków…
Nawet tego zblazowanego politycznie byłego przewodniczącego powiatowych struktur PO – Staszka K.,  nie zatrudnił
/chociaż mógł/

I nie Bartosz Kaliński obiecywał w 2014 roku m.in. rozwój gminy, ścieżki rowerowe i te jakże potrzebne nam wszystkim rozwiązania komunikacyjne…

Bartosz Kaliński, korzystając z doświadczenia zastanych w urzędzie kadr Starostwa Powiatowego, pozyskiwał środki unijne i sukcesywnie realizował założone sobie plany!
Do tego bez PiS-owskiego szyldu, a tylko mając na uwadze potrzeby mieszkańców!

A co przez minione cztery lata zrobił oszust?
Wszedł w układy samorządowo-biznesowe, dla których niewiadomy do końca wynik tych wyborów samorządowych, staje się… zagrożeniem nie dostąpienia zysków z zawartych z oszustem układów!
A, zapomniałbym o ławkach z palet…

No i ta ujawniona dzisiaj kwota… 1.278.702,92 złote /słownie: jeden milion dwieście siedemdziesiąt osiem tysięcy siedemset dwa złote 92/100//
Zapłacona trzem kancelariom prawnym przez
/miałem napisać: faceta, ale…/ obnoszącego się tytułem doktora nauk prawnych i zatrudniającego na urzędowych etatach prawników /Całus – wiceburmistrz, Czyżowicz – dla której oszust utworzył specjalne stanowisko do… obsługi prawnej/.
. . .
Umowy na kancelarie 300dpi
……………………………………………………………………………………………………………

Do tego gminne spółki z onymi prawnikami w tle…
. . .
Prawnicy w spółkach
……………………………………………………………………………………………………………

Powiedzieć: ŻENADA, to jakby nic nie powiedzieć…

Dlatego teraz powiem Wam szczerze!
Mnie naprawdę obojętnym jest, kogo wybierzecie sobie za burmistrza Wadowic na następne pięć lat!
Bo wybierzecie nie dla mnie, ale dla siebie, swoich dzieci i wnuków!

Jednak tylko na jedno zwrócę Waszą uwagę…

Abyście po II turze wyborów nie obudzili się bez… busa na Placu Kościuszki, z zakazem palenia nie tylko węglem ale również drewnem, co już niedługo /właśnie dzięki decyzji Sejmiku Województwa, do którego oszust już wystąpił/, będzie w Krakowie prawnym obowiązkiem, z hipermarketami w Choczni, a tym samym z licznymi bankructwami małych firm oraz ze super bezrobociem w gminie, bez rozwiązań komunikacyjnych, które wszystkim nam potrzebne są „na wczoraj” i to już bardziej od powietrza oraz innymi jeszcze niespodziankami, których – w co nawet nie wątpię – oszust ma w zanadrzu dla Was jeszcze na pewno bardzo dużo.

Więc zróbcie w niedzielę to, co uważacie dla każdego z Was za stosowne!
Ale zróbcie to tak, abyście w poniedziałek nie obudzili się z tą przysłowiową ręką w… nocniku!

Wierząc w mądrość Waszego wyboru, tego życzę Gminie Wadowice i Wam samym!

Bowiem wierzę, że potraficie mądrze zdecydować, dla którego z tych dwóch kandydatów na burmistrza Wadowic, w tej II turze będzie…
. . .

……………………………………………………………………………………………………………

I co najważniejsze – idźcie 4 listopada do wyborów, abyście włodarza gminy wybrali Wy sami, a nie wybierał go za Was ktoś inny!

*    *    *

P.S. /tak już na marginesie tego wadowickiego złodziejstwa/.
Właśnie doczytałem na „wazelinieoylinie” odezwę, rzekomo z podziemia, autorstwa nijakiego Kota, Macieja Kota, który podał Wam nawet swoje dane kontaktowe „… mobil:0049 ( 0 )172 7719867″.
I wiecie, przez chwilę nie mogłem zaskoczyć, skąd u tego faceta takie parcie na zwieracz oszusta, którego łupem padły Wadowice!
Ale chyba wiem?
Bo to, że facet na Niemca robi, to nic, rzecz dzisiaj wręcz normalna, zwłaszcza przy włodarzu gminy, który nie daje żadnych perspektyw zarobku, w tym również dla młodych.

Ale czy ów Kot, Maciej Kot, to aby nie właściciel starego, sypiącego się „MAFO” przy obwodnicy? – z dochodami od… „Biedronki”!

Więc już wiecie dlaczego tak bardzo boli tego frajera przekształcenie terenów po „Druciarni”  albo jak kto woli, Bumarze i pod kogo podczas posiedzenia połączonych Komisji Rady Miejskiej łgali oszust z nijakim Boryczką, żeby tylko oszukać radnych i udupić inwestycję uchwałą niezgodną z ustawą o samorządzie gminnym, czym właśnie teraz dopiero zajmuje się Prokuratura, ale ta w… Suchej Beskidzkiej!

Kici, kici, zapomnieliście tylko całą trójką, że burmistrzowi nie wolno uchylać uchwały kolejną uchwałą, bo tę burmistrz ma wykonać i nie dyskutować!
Owszem, może burmistrz uchylić uchwałę rady, ale tylko w ściśle określonych okolicznościach i… własnym zarządzeniem, a nie kolejną uchwałą, bo wtedy jest to bardzo czytelne i potwierdzone dowodami… przekroczenie uprawnień!
No, ale czego się nie robi dla kolejnego na liście u oszusta kolesia, żeby mu… „Biedronka” nie odleciała?
Zgadza się… „kiciuś”?

Do przywoływania – przez środowisko największego wadowickiego oszusta – jakiegoś Norwega, przy okazji tej kryminogennej uchwały, nie będę się odnosił, bowiem i to ma swój cel!
Zapytacie jaki?
Ano, odszkodowania!
Które czymś na siłę chcą „przykryć”!

A które oszust, zafundował nam swoimi „prawniczymi” 😀 … decyzjami!
I które, obok dużej kasy za kancelarie prawne, też Wy zapłacicie!
Jednak zapłacicie nie trochę ponad… milion!
Ale wszystko wskazuje, że będzie Was to kosztowało grubo ponad… dwa miliony złotych!
Dlatego teraz już naprawdę odpowiedzcie sobie na podstawowe dzisiaj dla Was pytanie: czy chcecie nadal być okradani?
Odpowiedzcie sobie w niedzielę, 04 listopada, przy urnie wyborczej!
. . .
0000000
……………………………………………………………………………………………………………

A tym co chcieliby poznać moje zdanie, dodam już na koniec…
Nie wiem jak Wy, jednak ja wolę być „wiochą”, ale z rozwojem gminy i dobrobytem jej mieszkańców, a nie pompować milionów złotych z naszych podatków w budżetowego złodzieja i całą kompanię jego – nie tylko krakowskich – kolesi!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT