Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Co mogą… przerżnięte wybory?
Co mogą… przerżnięte wybory? środa, 7 listopad 2018, godz. 16:53

Przewodniczący ostzregaJak informuje portal wadowice24.pl, „Były radny z Wieprza ostrzega nowych radnych: „sprawdźcie sobie, jak wyszedł przetarg na wywóz śmieci”!

I nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby owym „mentorem” ostrzegającym nowych radnych z Wieprza nie był nie tylko wieprzowski radny, ale sam urzędujący jeszcze Przewodniczący tejże Rady – Bartłomiej Westwalewicz!

Pozostaje więc zapytać – co on zrobił dla dobra mieszkańców, kierując pracami Rady Gminy przez minione cztery lata?
Co zrobił pan przewodniczący Westwalewicz i pozostali radni, aby sprzeciwić się tej drastycznej podwyżce cen, na którą teraz – dodajmy, że po przerżniętych wyborach od „kukiza” do Rady Powiatu Wadowickiego – zwraca uwagę nowy radnym?
No i dlaczego pan Przewodniczący w minionych wyborach kandydował do Rady Powiatu Wadowickiego i od „kukiza”, do tego nie z Wieprza ale z Andrychowa, a nie do Rady Gminy Wieprz, albo – jeżeli takie aspiracje i parcie na szkło – na Wójta?

Czy aby na tę decyzję nie miała wpływu doskonała wiedza samego zainteresowanego w temacie: na ile głosów zasłużył przez minione cztery lata u mieszkańców Wieprza?

Bo co prawda nie w sprawie tego „śmieciowo-fekalnego” przetargu, ale w temacie innych szemranych interesów w Wieprzu co nieco wiem…
M.in., jak Radni, a więc również pan Przewodniczący tego gremium, na szybkiego /razem z Wójciną/ zmieniali miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy pod potrzeby… jednego inwestora /no, jakbym widział oszusta, którego łupem padły Wadowice/!
I wszystko dlatego, że onemu inwestorowi zamarzyła się baza transportowa dla ciągników siodłowych z cysternami w… centrum osiedla domków jednorodzinnych!
Coby było jaśniej – w strefie oznaczonej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako MU1, czyli mieszkaniowej z usługami!
Tylko, że z takimi usługami, których uciążliwość nie może wykraczać poza granice działki, do której usługodawca posiada tytuł prawny.

Niestety, to ani Wójcinie ani Przewodniczącemu gminnej Rady nie przeszkadzało!
I do dzisiaj mają interes mieszkańców w miejscu, na których wygodnie sobie zasiadają w urzędowych fotelach za podatników – czyli mieszkańców Wieprza – pieniądze!

Co więcej?
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zmienili tak, żeby w ogóle w tymże planie zlikwidować tereny pod takie bazy transportowe /po prostu z planu je gdzieś wcięło/ i umożliwić w terenach usługowo-mieszkaniowych /MU1/ – zauważcie jak sprytnie – powstawanie niczym grzybów po deszczu… placów manewrowych!
Prawda, że… jest to działanie dające się nie tylko wyliczyć, ale przede wszystkim ocenić?

Nie wiem tylko, czy bardziej podpada pod ocenę byłych nauczycieli pana Przewodniczącego, czy raczej… Prokuratora?
Tak, tak, takiego przez duże „P”!

Dlatego może niech pan Przewodniczący – zanim wyjaśni Wam, mieszkańcy Gminy Wieprz, gdzie był ze swoją Radą przy przetargu o tych śmieciach i fekaliach – zamilknie?
Bo im głębiej zaczniemy kolejne tematy drążyć, tym większe wypłynie na powierzchnię wieprzowskie „szambo”!
I nie tylko poprzez te zmiany w planie, robione pod „swojaka”…

Bo przecież wystarczy dokonać np. oceny protokołów sesji dwóch Rad tej gminy…
Tych z lat 2010-2014 z tymi z lat 2015-2018!
Tam /2010-2014/ była dyskusja, spieranie się o lepsze dobro mieszkańców i… trwało to całymi godzinami.
A w mijających czterech latach?
Wręcz pełna zgodność na… oczekiwania duetu Wójt-Przewodniczący Rady i wszystko wręcz w… kilkadziesiąt minut!
Jakiś głos ewentualnego sprzeciwu z sali można w tych protokołach policzyć na palcach i nie wiem, czy aby nie na palcach jednej ręki…
No i pytanie zasadnicze…

Jeżeli kilka tygodni temu było tak dobrze…
. . .

……………………………………………………………………………………………………………

… to dlaczego w ocenie pana – jeszcze – Przewodniczącego dzisiaj, kiedy z kretesem przerżnął wybory, jest tak źle?
Dlaczego?

Czy aby nie temu, że… budżetowe „korytko” 16 listopada odjedzie?
Co w konsekwencji zostawi pana Przewodniczącego na środku „tafli lodu” zamarzniętego jeziora gminnej polityki! 😀

Może warto też dodać, że władze Gminy Wieprz nie znają nawet podstawowych zasad numerowania budynków przy nowo powstałych ulicach, które w gminie wyznaczyli…
Nie wiedzą, że numerację kolejnych budynków zaczyna się od centrum do granic wioski, z liczbą nieparzystą po lewej stronie ulicy i parzystą po prawej…
A najlepszym przykładem wieprzowskiej głupoty jest ulica Wadowicka we Frydrychowicach, gdzie najniższe numery są przy granicy Wieprza, a te wysokie podchodzą pod centrum wsi!
Trzeba mieć… „talent”, żeby wszystkich –  od kurierów, po Straż, Policję, Pogotowie i innych /chociażby autorów map GPS/ zrobić w… jajo!
No, ale to /i nie tylko to/ tylko w Wieprzu…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT