Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Co spowodowało, że przewodniczący Faber… brutalnie grozi?
Co spowodowało, że przewodniczący Faber… brutalnie grozi? sobota, 26 wrzesień 2015, godz. 00:24

faberek_000aZastanawiające…
Od 1993 roku patrzę lokalnej władzy na ręce.
Jednak pierwszy raz przez cały ten okres spotkałem się z taką reakcją.
Otóż, po złożonym przeze mnie wniosku o wszczęcie postępowania wyjaśniającego „nadzwyczajnie priorytetowe” prace Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej nad koncepcją „… zagospodarowania terenu położonego w Wadowicach przy ul. Wojska Polskiego (tzw. teren Podhalanina)”, prowadzonych w sposób odbiegający od zapowiadanego przez Kierownika Wydziału Planowania Przestrzennego – Teresę Radwan-Cycoń, opracowania całościowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Wadowice, „zagotował” pan przewodniczący onej Komisji… Krzysztof Faber.

Ponieważ słownictwo sam mam przeważnie „szewskie”, a i w użyciu często u mnie bywa, to i to sypiące się spod klawiatury ratuszowego urzędaska, tego nijakiego Krzysztofa Fabra, nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia!
Zresztą w mailowej korespondencji „dłużny” Krzysztofowi też nie byłem…
Ba, nawet miałem w szerokim poważaniu, a mówiąc najbardziej szczerze jak można, w miejscu na którym zazwyczaj siedzę, komentarze na jego facebook’owym profilu, na którym najpierw mnie zablokował, a kiedy dotarło, że to od jego przyjaciół otrzymałem screeny odblokował sam profil, blokując jednak nadal możliwość tam komentowania.

I stał się odważny!
Nadzwyczajnie!
Do gróźb karalnych włącznie!
Które wykrzyczał wcześniej przeze mnie wyraźnie poinformowany, że mój telefon tak jak wszystkie i tę rozmowę również nagrywa… „z urzędu”!
faberek_000Z tego nadmiaru odwagi usunął też z facebook’a wcześniejsze komentarze, którymi publicznie zarzucał mi to, co na załączonych fotografiach, a czego na swoim blogu nigdzie nie znalazłem, chociaż szukałem około pięć godzin!

I wiecie, chociaż groźby karalne zrobiły na mnie wrażenie, bowiem ton Fabrowych wypowiedzi i treść samych gróźb, pozwoliły mi się poczuć, jak… uprowadzonemu mieszkańcowi Unii Europejskiej przez ISIS w Afganistanie, Iraku czy Libii i wzbudziły we mnie uzasadnione obawy, że zostaną spełnione, jeszcze większe zrobiła sama reakcja pana przewodniczącego Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej…
Tu tylko dodam, że ponieważ w sprawie gróźb karalnych prowadzone będzie postępowanie karne, z którego prawo zabrania ujawniania jakichkolwiek treści, przyczyny i skutki poznacie w późniejszym terminie…

Jednak jak napisałem już wyżej, największe wrażenie zrobiła na mnie sama reakcja pana przewodniczącego!
Reakcja, z jaką nie spotkałem się ani jeden raz od 1993 roku, a więc od czasu spoglądania lokalnej władzy na ręce…
Nawet w ekipie Ewy Filipiakowej nie było kogoś, kto groziłby tak brutalnie!

Stąd ta właśnie reakcja utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że ów złożony przeze mnie wniosek był nie tylko zasadny, ale też wywołał w panu przewodniczącym Krzysztofie Fabrze reakcję… „obronną”.

Dlatego teraz organy ścigania będą musiały nie tylko wyjaśnić sprawę gróźb karalnych, przyczyny takiego zachowania przewodniczącego Fabra również.

Bo wszystko wskazuje, iż nie było to zachowanie wywołane jakimś stanem chorobowym u tego gostka, ale wyłącznie obawami o wynik postępowania, o które kilka godzin przed jego telefonem do mnie zawnioskowałem do wadowickiej Policji i Prokuratury!

Bo czy tak zachowuje się człowiek z kręgu lokalnej władzy, który ma czyste sumienie?
Na pewno nie!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT