Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Takie różne z życia wzięte... » Cytując klasyka: „nie chcem, ale muszem”… wiedzieć!
Cytując klasyka: „nie chcem, ale muszem”… wiedzieć! piątek, 16 grudzień 2016, godz. 20:15

00000Fakt, że nie popieram mordobicia, wyraziłem już w wielu komentarzach…
I to nawet, jeżeli było ono skutkiem złodziejstwa w wykonaniu tego w mordę bitego, a mówiąc wprost, kradzieży przezeń telefonu…
Bo kiedy mnie coś kradną, zgłaszam kradzież do Policji…

Tak, wiem  i to z autopsji, że Policja, ta przy Lwowskiej w Wadowicach, to raczej organ, do którego trudno mieć zaufanie, ale…

Dzisiaj interesują mnie fakty, bo m.in. komentarze, na których opieram pytania, jakie zadam niżej, nie muszą odzwierciedlać rzeczywistości, zwłaszcza, że w większości są one pisane anonimowo…

Dlatego publicznie zapytam, przede wszystkim Komendanta Powiatowego Policji /aktualnie p.o./ oraz Prokuratora Rejonowego w Wadowicach /jeszcze/, nadzorującego to postępowanie, czy prawdą jest, że:
1. To doktor iluzji prawnych pierwszy dopuścił się rękoczynów, kiedy – mówiąc wprost – ukradł pani Elżbiecie Ł. telefon komórkowy?
2. Po tym zdarzeniu osoba towarzysząca panie Elżbiecie Ł. zatelefonowała na numer alarmowy wadowickiej Policji – 997 – i złożyła wniosek o interwencję, wskazując jako podstawę, kradzież telefonu?
3. Jeżeli przywołane w pytaniu 2. zdarzenie rzeczywiście miało miejsce, to czy funkcjonariusze udali się na tak prawidłowo zgłoszoną interwencję, czy – i też mówiąc wprost – zgłoszenie to zlekceważyli?
To pierwsza tura pytań istotnych w całej sprawie…

Ale jest też druga, dla mnie jeszcze bardziej istotna…
Bo dotycząca przyczyn, podstaw i metod…
Działania…
I tu nie będę ukrywał, że szczególnie chodzi mi o metody działania byłego już Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – Dziekanowskiego.
Bo to, że dwóch funkcjonariuszy KPP w Wadowicach było w wadowickim ratuszu, chyba wszyscy już widzieli.
Wszyscy też wiedzą, że trafili tam po telefonicznym wezwaniu w wykonaniu doktora iluzji prawnych…
Tylko…
Że nurtuje mnie pytanie, przynajmniej dla mnie zasadnicze:
– w jaki sposób iluzjonista prawny zgłosił swoją interwencję, po której tych dwóch funkcjonariuszy natychmiast zjawiło się w sekretariacie ratusza?
1. Na numer alarmowy KPP w Wadowicach – 997?
2. Na ogólnodostępny numer tutejszej „powiatówki” – 33 872-92-00?
3. Na numer prywatnego telefonu komórkowego komendanta Dziekanowskiego?
Z tego co wiem, znany tylko dwóm osobom z kręgów samorządowo-biznesowych…

Bo jeżeli wcześniej było zgłoszenie o kradzieży telefonu na szkodę pani Elżbiety Ł., na numer alarmowy KPP – 997, ale nie było tu reakcji Policji, a była i to wręcz w trybie natychmiastowym, a do tego nie wykluczone, że po telefonie iluzjonisty prawnego nie na numer alarmowy, czy ten ogólnodostępny dla zgłaszających sprawy do Policji, ale na prywatną „komórę” komendanta Dziekanowskiego, to chyba już pora, aby tą sprawą zajęła się nie tylko Prokuratura spoza Wadowic, ale też Wydział Spraw Wewnętrznych Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie?

A na koniec pytanie wręcz oczywiste: czy w sekretariacie UM w Wadowicach jest monitoring, a jeżeli jest, to czy zabezpieczono nagranie, które przecież dałoby szczegółową odpowiedź na wszystkie wątpliwości, jakie w tej sprawie krążą nie tylko już w lokalnej społeczności?

0000A, że w związku z kilkoma sprawami, w tym i tymi wręcz po łajdacku umorzonymi, mam jeszcze inne pytania, przede wszystkim do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Prokuratora Generalnego, Rzecznika praw Obywatelskich, Komendanta Głównego Policji oraz Prokuratora Okręgowego w Krakowie i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Adresatów zadanych wyżej pytań proszę o udzielenie odpowiedzi do przyszłego piątku /23.12./, na który to dzień zaplanowałem wystąpienie do w/w z obszernymi materiałami, w tym i tymi, o których wyżej…

Edward „Skorpion” Wyroba

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT