Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Za "miedzą" » Czego Stradomski chce bronić „rękami” sądu? Swoich pozaprawnych zachowań?
Czego Stradomski chce bronić „rękami” sądu? Swoich pozaprawnych zachowań? środa, 25 Styczeń 2012, godz. 10:18

Czy jest w Kalwarii firma „Mebloform”? Może nazwa niezbyt ścisła, ale, żeby nie było niedomówień, to skonstruuję pytanie nieco inaczej…
Czy jest w Kalwarii taka firma, której burmistrz Stradomski sprzedał gminną działkę i to pomimo sprzeciwu Zarządów dwóch osiedli (jak we fragmencie protokołu obok, z BIP kalwaryjskiego urzędu)?
No i co najważniejsze…
Czy sprzedał tą działkę bez… wymaganej uchwały Rady?
No i za ile?
Czy za około… 950.000,- złotych?
Jeżeli to prawda, jest to już kolejny „kwiatek” do „ogródka” Stradomskiego w sprawie jego pozaprawnych działań!
Bo, że przekroczył swoje uprawnienia w sposób, w jaki takie działania Stradomskiego określa art. 231 Kodeksu karnego, napisała już pani Inspektor wadowickiego Starostwa, informując w decyzji z dnia 25 listopada 2005 roku o odstąpieniu od wymierzania kary administracyjnej, że „… Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej (…) pismem z dnia 21.09.2011 r. , znak: GK.6131.124.2011, wyraził zgodę na wycięcie wnioskowanych drzew”…
Myślę, iż jest to informacja tak czytelna i zrozumiała, że tylko wypada zapytać, na jakiej podstawie Komisja Rewizyjna kalwaryjskiej Rady Miejskiej uznała i to jednogłośnie, że tryb załatwienia tej sprawy „… był prawidłowy i zgodny z kompetencjami Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej oraz przepisami prawa”?
Odnoszę wrażenie, że Komisja Rewizyjna będzie musiała to wyjaśnić nie tylko mojej skromnej osobie, ale przede wszystkim organom ścigania, które właśnie zaprosiły mnie do złożenia zeznań…
Zresztą pytań do Komisji zadam do prokuratorskiego protokołu znacznie więcej…
Bo trudno mi zrozumieć tak kretyńską reakcję Komisji w sprawie, w której Stradomski nie miał żadnych kompetencji do wydania przedmiotowej decyzji, a ponieważ nie zezwalało mu na to prawo, to „prawem Kaduka” widziane było ono (i kompetencje i prawo) przez… Komisję Rewizyjną!
Szanowna Komisjo! Podobno… Rewizyjna! Czy to samo „prawo”… Kaduka! Zadziałało też w sprawie „parkietu ze zgnilizny”?
O którym pisałem szerzej w jednym z materiałów, których usunięcia z mojego bloga domaga się kalwaryjsko-wadowicka sitwa, jakże mocno zakorzeniona w kalwaryjskim budżecie gminy?
A o tej działce, od której zacząłem ten materiał, też Pani i Panowie z Komisji Rewizyjnej… nic nie wiecie?
Czy tylko rżniecie głupa?
Żeby bez wazeliny wejść w zadek burmistrzowi, który szerzy swoimi rządami kryminogenne bezprawie?
Dlatego uważam, że akt oskarżenia, który złożył w Sądzie Stradomski – o czym szeroko rozpisuje się jego nadworny heros propagandy, finansowany z podatków Kalwarian – był bardzo potrzebny!
Zwłaszcza… inicjatywie referendalnej!
Bowiem jest ten akt oskarżenia tylko dowodem na to, że to właśnie Stradomski rękami wymiaru sprawiedliwości chce… bronić swojej przestępczej działalności!
Przestępczej na szkodę gminy i mieszkańców!
Tej działalności, tak skrupulatnie i równie w sposób przestępczy (niedopełnienie obowiązków) tuszowanej przez radnych z Komisji Rewizyjnej oraz… panią Inspektor z wadowickiego Starostwa!
Nomen omen… Nowak?
Bo prawo mówiące o nielegalnej wycince drzew jest bardziej proste od… budowy cepa!Ale też równie dla sprawców… brutalne!
Jednak czego się nie robi w tym pseudo demokratycznym kraju dla… samorządowego kolesia?
Zwłaszcza takiego, któremu tylko się wydaje, że jak wlazł na stołek burmistrza, to obowiązujące takiego draba prawo, pod tym stołkiem… zostało!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT