Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Czy mamy kolejny prywatny parking zafundowany z gminnego budżetu?
Czy mamy kolejny prywatny parking zafundowany z gminnego budżetu? niedziela, 18 grudzień 2011, godz. 23:35

Chyba dla każdej wsi w gminie, za Wasze podatki, opracowywany został tzw. „Plan odnowy wsi …..”.
W ramach tego kompleksowego programu, dla wsi Wysoka, pod presją księdza-redaktora (nie mylić z ojcem dyrektorem, bo byłaby to profanacja tego drugiego!) zatwierdzono kilka założeń, podobno aż 10, z czego (też aż) 7 dotyczyło spraw… przykościelnych! Między innymi tzw. „Zagospodarowanie Centrum wsi Wysoka”.
To w tym zadaniu wybudowano „przykurczowy” budynek z przeznaczeniem na… „Izbę Regionalną” i plac zabaw dla dzieci…
Oczywiście, na zadanie złożono wniosek o dofinansowanie. Zarówno ze środków Unii Europejskiej jak też z budżetu Gminy Wadowice, czyli z Waszych podatków! Miejscowi mówią, że wydatkowano ponad… 2 miliony złotych!
Obecnie zmieniono przeznaczenie i charakter tego obiektu, chociaż miały tam być pokazywane, często już „zanikające” w regionie, pamiątki rzemiosła z Wysokiej i okolic…
Miały być, ale nie będą!
Problemów, i to z samego środka kodeksu karnego, jest za to kilka…
Po pierwsze, kiedy przyglądnąć się temu „pokurczowi”, w mojej ocenie znacznie mniejszemu od dobudowanych przez wysockiego farorza do zabytkowego kościoła naw bocznych i zadnich (ciekawe gdzie byli Wojewódzki Konserwator Zabytków i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego?), to jakoś trudno uwierzyć, że tak ogromne środki zostały zainwestowane tylko w to gminne zadanie?
Niestety, żaden z naszych radnych nie chce złożyć interpelacji o podanie harmonogramu rzeczowo-finasowego dla tej inwestycji…
Czyżby nawet opozycyjni radni obawiali się… wiedzy?
A może tylko prawdy o kolejnym złodziejstwie na gminnym budżecie i na dodatek kolejnym – po Choczni i Karmelitach – na rzecz lokalnego klechy?
No cóż, trzeci prywatny parking (chociaż na dzień dzisiejszy nie można też wykluczyć przynajmniej tej zadniej nawy i „rewitalizacji” plebani)… ukradziony z gminnego budżetu, mógłby chyba wielu doprowadzić do… „piany”, a może nawet za chronione kratami w oknach ściany?
Szczególnie ważnym i też godnym uwagi (ale chyba nie wadowickiego?) Prokuratora, zagadnieniem jest również zmiana przeznaczenia tego obiektu na potrzeby… szkoły w Wysokiej (i już dzisiaj mogę się założyć – za chwilę Filipiakowa i jej sitwa oddadzą ją, jak tą w Ponikwi, kościelnej mafii), która automatycznie powoduje zerwanie umowy na dofinansowanie zadania ze środków unijnych!
Co w konsekwencji właśnie Was, podatników wadowickiego budżetu, obciąży kolejnymi kosztami!
Może więc przynajmniej radni Petek, Kamińska, Klinowski, Janas i Odrozek przestaną udawać, że sprawy nie ma i jeżeli nic dotąd o sprawie nie wiedzieli, teraz zrobią wszystko aby całej prawdy o „gminnych” inwestycjach na Wysokiej dowiedziało się to społeczeństwo, które obok wysokich uposażeń burmistrza, faceta biorącego kasę za nazywanie go rzecznikiem prasowym i operatora Rady Miejskiej, płaci też na ich diety?

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT