Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Czy znowu… była wolna Polska?
Czy znowu… była wolna Polska? piątek, 21 lipiec 2017, godz. 11:24

DSC_9067Szanowni Państwo.
Jesteśmy właśnie świadkami zabijania w Polsce demokracji.
Nie mam wątpliwości, że kiedy ten teraz przygotowywany materiał opublikuję, „senat” Rzeczypospolitej przegłosuje trzecią z serii ustaw, którą nawet nie przywróci w Rzeczypospolitej ustroju sprzed 1989 roku, ale wprowadzi ustrój wzorowany na koreańskim, białoruskim, chińskim i rosyjskim, gdzie sądy funkcjonują „… na telefon” /okazuje się, że byłem szybszy, jeszcze „senat” nie głosował, co nie ma jednak żadnego wpływu na treść materiału/
I tak naprawdę od opisanego wyżej stanu będzie dzielił nas tylko… jeden podpis, podpis prawnika, absolwenta Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego /jednego już znamy/, Andrzeja Dudy – prezydenta RP.

Czy mnie to dziwi?
Nie!

Bo przecież kiedy ci sami ludzie, którzy dzisiaj są przy władzy, dzierżyli władzę pod szyldem AWS, sądy też były „… na telefon”.
I aby ten zarzut potwierdzić mógłbym tu przywoływać nazwiska kolejnych prokuratorów oraz sędziów i publikować kolejne wyroki, z których żaden nie został wydany w oparciu o literę prawa, ale wyłącznie w oparciu o oczekiwania… władzy /dla rzetelności materiału muszę jednak dodać, że nie wszyscy tylko, że to temat zasługujący na odrębny materiał/.

Ale nie będę tego robił, bo nie tylko minął tamten czas, ale też odeszli z sądów spolegliwi /myślę, że tak najłagodniej mogę ich określić/ sędziowie…
A ich miejsce zajęli ludzie młodzi, wykształceni, stosujący przy procedowaniu konstytucyjne i ustawowe prawa podsądnych.

Dlatego, to co nie doczekało się w sądach swojej tradycji po rządach AWS, dzisiaj legalizuje się obrażającymi Konstytucję RP ustawami, które de facto likwidują trójpodział władzy w Polsce!

Stąd właśnie widzimy protesty w całym kraju w obronie ostatniego bastionu demokracji w Polsce…
I widzi je również nie tylko cała Unia Europejska, ale też Senat i Prezydent Stanów Zjednoczonych AP.

Tu, trochę poza tematem nie tylko dodam, że o wyjście ludzi na ulice w małych miastach Polski apelował Władysław Frasyniuk zastrzegając, iż jest taka potrzeba zanim znowu „… zaczniemy budować barykady”, ale też odpowiem wszystkim tym, którzy zapytają, dlaczego nie było mnie i nie będzie pod wadowickim sądem? – bo nie po drodze mi protestować z wadowickimi organizatorami dzisiejszych protestów, z których jeden nie tylko nieco wcześniej wylał wiadro pomyj na sędziów tego sądu, ale też zapowiedział, że nie będzie respektował wydanych przez sądy wyroków.
Po prostu, nie mógłbym iść w tym proteście w jednym szeregu z oszustem, którego łupem padły Wadowice, do tego na wszystkie możliwe sposoby chronionym przed odpowiedzialnością przez… „prokuraturę”!

Temu właśnie, podpisując się dwoma rękami pod wezwaniem Władysława Frasyniuka oraz pod protestem wielu zacnych Polaków, przejdę do finału tego materiału…
Finału, którym pokażę, dlaczego obecna władza z taką determinacją wcześniej zniszczyła Trybunał Konstytucyjny, a teraz wzięła się za pozostałych sędziów.
Bo „prokuratorów” ma już sobie podporządkowanych…

I bez żadnego dodatkowego komentarza ze swojej strony potwierdzę postawioną wyżej tezę tylko w oparciu o dwa prokuratorskie dokumenty:
a) zawiadomienie o odmowie wszczęcia śledztwa.
b) postanowienie o umorzeniu śledztwa.
Dodam jedynie, że aby móc w ogóle stan ten zrozumieć… zajmie to Państwu sporo czasu.

Na sam początek przeczytajcie ze zrozumieniem właśnie to przykładowe zawiadomienie o odmowie wszczęcia śledztwa, a potem skonfrontujcie jego treść z faktami, które dokumentują zamieszczone poniżej tylko dwa materiały filmowe /cała reszta w okrojonych relacjach z kolejnych sesji „rady miejskiej”/
. . .
Zawiadomienie-o-odmowie-wszczęcia-śledztwa-300dpi
…………………………………………………………………………………………………………………

. . .

…………………………………………………………………………………………………………………

I kiedy już przebrnęliście przez materiały, które zaproponowałem, chociaż pytań jest znacznie więcej, Wy odpowiedzcie sobie tylko na jedno: jeżeli podstawą do pozaprawnego /bo nie dopuszczonego przez ustawę/ uchylenia uchwały o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego była uchwała o przystąpieniu do sporządzenia studium, a za nim miejscowego planu zagospodarowania Gminy Wadowice w pełnych jej granicach, które to prawo miejscowe – co wyraźnie słychać na jednym z nagrań – da wszystkim równie warunki i prawa, to dlaczego to Wy wszyscy zapłaciliście za wyrywkowe studium i zapłacicie za wyrywkową część zmian w mpzp, które są realizowane pod jednego, starannie wyselekcjonowanego przez oszusta – którego łupem padły Wadowice – inwestora?

A teraz przyszła pora na 15 stron postanowienia o umorzeniu śledztwa…
. . .
Postanowienie - 0001 Postanowienie - 0002 Postanowienie - 0003 Postanowienie - 0004 Postanowienie - 0005 Postanowienie - 0006 Postanowienie - 0007 Postanowienie - 0008 Postanowienie - 0009 Postanowienie - 0010 Postanowienie - 0011 Postanowienie - 0012 Postanowienie - 0013 Postanowienie - 0014 Postanowienie - 0015
…………………………………………………………………………………………………………………

Kiedy przeczytaliście, skonfrontujcie treść z dokonanym faktem wyceny prawie 12. hektarów gruntów przemysłowych poniżej ceny połowy jednego hektara gruntów rolnych w tej samej lokalizacji oraz z podjętą próbą zbycia spółki EKO, a więc z zamiarem bezpośrednim , tu potwierdzonym tylko uzasadnieniem oszusta do przygotowanej przez niego uchwały /cała reszta m.in. w materiałach na tym blogu/
. . .
EKO - uchwała -02 300 dpi
…………………………………………………………………………………………………………………

Czy wszystko jasne?
Dla mnie tak…

I właśnie o to chodzi obecnie rządzącym w niszczeniu władzy sądowniczej, aby „prokuratorzy” mogli wedle wskazań bądź własnego uznania czasem też paradować w… adwokackich togach!

Dlatego, jeżeli prezydent Andrzej Duda nie skorzysta z trzykrotnego prawa veta, szaremu obywatelowi pozostanie albo liczyć na szczęście, że trafi na odważnego sędziego, albo… Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, albo… emigracja do demokracji, wolności i praw obywatelskich!
Do czasu, kiedy po raz kolejny w historii naszego kraju odzyskamy wolność, w której organy ścigania z podobną determinacją będą ścigały matkę, której dziecko wzięło sobie batonik z półki w hipermarkecie oraz… budżetowych złodziei, dzisiaj brylujących na salonach jak ten, którego łupem padły Wadowice!
. . .
000 - nie lubi konkurencji
…………………………………………………………………………………………………………………

Stąd już na koniec odpowiedzcie sobie jeszcze na jedno pytanie…
Dlaczego „prokuratura” od początku politycznej kariery tego oszusta, a to już ponad sześć lat /pomimo pełnej wiedzy/, jest bierna w tak oczywistej sprawie, jak zawodowy /bo innego polskie prawo nie przewiduje/ lobbing „burmistrza” Mateusza K.?
Opublikowaną poniżej 19. stronę rejestru podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową, pobrałem w dniu dzisiejszym, 21 lipca 2017 roku, o godz. 11:00, ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Wystarczy wejść tutaj i kliknąć na dokument w pliku *pdf zatytułowany „Rejestr” – i patrz: strona 19.
Dlatego w tym miejscu zapytam „Prokuratora” Rejonowego z Wadowic – Sebastiana Kicińskiego: w czym ten, którego łupem padły Wadowice, jest tak „mocny”, że ma prokuratorskie przyzwolenie, aby… stać ponad prawem?
W czym? – „prokuratorze” Kiciński.

. . .
Strona 19 rejestru zawodowych lobbystów 21-07-2017 300dpi
…………………………………………………………………………………………………………………

Trzeba coś jeszcze dodać?

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT