Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Za "miedzą" » DLACZEGO PÓJDĘ GŁOSOWAĆ W REFERENDUM!
DLACZEGO PÓJDĘ GŁOSOWAĆ W REFERENDUM! piątek, 11 maj 2012, godz. 23:57

To kilka opinii mieszkańców gminy Kalwaria, dlaczego idą do referendum…

Pani Zofia: ponieważ takie jest nasze demokratyczne prawo. Żyjemy w wolnym kraju i mamy prawo podejmować wolne decyzje. Mamy niepodważalne, konstytucyjne prawo do głoszenia naszych racji i przekonywania do nich innych. Szanujemy zdanie odmienne od naszego, ale mamy też prawo się z nim nie zgadzać. Mamy prawo iść do referendum by nie legitymizować działań ludzi których poglądy, ich treść i forma, nam nie odpowiadają. Mamy prawo „zagłosować” przeciw burmistrzowi Stradomskiemu.

Pan Augustyn: reprezentuje całą rodzinę, po rozmowach i dyskusjach podjęliśmy decyzję, że idziemy na referendum. Tym samym już samą frekwencją nie udzielimy poparcia urzędującemu burmistrzowi. Okazuje się, że referendalni mają racjonalne argumenty, które muszą być wzięte pod uwagę. Świadczą o tym prasowe ,w pełni udokumentowane informacje o działaniach burmistrza. A poza tym mówienie, że nie mają planów, co po ewentualnym odwołaniu Burmistrza, o tym zdecydujemy w wyborach, kiedy poznamy przyszłych kandydatów.

Pani Teresa: referendum jest próbą bronienia gminy przed finansowaniem wadowicko-andrychowskich spadów przez naszych włodarzy, co zaplanowali już pierwszego dnia po wygranych wyborach. Niech nie idą tylko ci, którzy są zdeklarowanymi zwolennikami tego chorego układu i naszymi utrzymankami.

Pani Agata: mieszkańcy mają prawo się wypowiedzieć. A to, czy pójdą do urn, powinno być ich wolnym wyborem. Nie można ich przed głosowaniem dzielić na „lepszych”i „gorszych”. Uważam, że chociaż referendum to nie wybory, to nieuczestniczenie w nim jest „zachowaniem nieobywatelskim”. Nie wzięcie w nim udziału nie spełnia standardów demokracji. Nie jest żadnym wyrazem sprzeciwu wobec tego ratuszowego układu, który ośmiesza naszą społeczność.

Pan Marian: referendum to pomysł grupy ludzi, którym leży na sercu dobro gminy i troska o nasz wspólny budżet.

Pan Jerzy: w mojej opinii zwoływanie referendum przez oponentów burmistrza jest „dowodem troski o gminę i jej mieszkańców z zachowaniem reguł demokracji”. Skoro ustawodawca przewidział, że dla ważności referendum istotne jest uzyskanie wymaganego kworum, to w takim razie nie wzięcie udziału w głosowaniu stanowi, że nie idąc do urny nie dorośliśmy do wymogów demokracji!

Pan Tomasz: pójście na referendum, jest demokratycznym wyborem mieszkańców. Jeżeli padały określone zarzuty pod adresem burmistrza, mieszkańcy mogą wyrazić swój stosunek. Z uwagi na fakt progu referendalnego, pójście i oddanie głosu za odwołaniem burmistrza jest wyrażeniem demokratycznego sprzeciwu, przeciwko jego działaniom.

Pani Jola: nie tylko grupa referendalna pokazała kłamstwa naszego burmistrza. Nie popieram też próby przekupienia kogoś naszymi podatkami za złożenie fałszywych zeznań na korzyść burmistrza. Dlatego pójdę do referendum i zagłosuję za odwołaniem pana Stradomskiego.

Pani Janina: mam taką prośbę, napiszcie po prostu, że każdy kto chce odwołać Burmistrza, niech po prostu idzie do referendum i postawi swój krzyżyk na kratce z napisem TAK!

Pan Edward: jeżeli podstawą działań burmistrza są kłamstwa, z których osądzeniem problem ma nawet sąd, to ja biorę udział w referendum bo nie chcę aby nasza gmina i mieszkańcy byli pośmiewiskiem na cały kraj!

Mieszkanka Brodów: jeżeli ciocia Cimerowa ma decydować o tym czy Stradomski, będzie burmistrzem, to są kwadratowe jaja, nie liczcie na mnie, że nie pójdę zagłosować za ich odwołaniem.

Grupa mieszkańców: my wybraliśmy w 2010 roku i skoro jest taka potrzeba wybierzemy też w 2012. Mamy głos, mamy wybór i w niedzielę pójdziemy do głosowania, do czego wszystkich zachęcamy.

A jakie jest twoje zdanie w tej sprawie?
Chcesz siedzieć w domu i zostać pośmiewiskiem dla reszty gminy, powiatu, województwa, kraju?

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT