Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » „Dochtór iluzji prawnych”… recydywistą?
„Dochtór iluzji prawnych”… recydywistą? środa, 2 wrzesień 2015, godz. 23:50

MandatKiedy pisałem wniosek do Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach o ukaranie burmistrza Mateusza Klinowskiego za przechodzenie w miejscu niedozwolonym, moją intencją było wykazanie równości obywateli wobec prawa. Zwłaszcza tych obywateli, którzy w tym samym miejscu byli przez Policję karani mandatami w wysokości 100,- złotych. Nadto chciałem w sposób jasny i czytelny wskazać mieszkańcom i też przede wszystkim tym ukaranym mandatami /bo ci jeszcze nie ukarani zrozumieją dopiero, kiedy zapłacą/, że zajmowane stanowisko oraz pełniona funkcja, nawet wysoka w hierarchii samorządowej, nie zwalnia z obowiązku stosowania się do zapisów prawa.
Dlatego kiedy w odpowiedzi na tę decyzję czytałem w nielicznych komentarzach wierutne brednie o skrzyżowaniu, którego w tym miejscu nie ma, a które uprawniałoby do przejścia, czy „zapomnieniu” przez niektórych, że przejście dla pieszych jest około 30 metrów dalej, a nie ponad 100, który to stan uprawniałby dopiero do przejścia w miejscu jednoznacznie przez przepisy niedozwolonym, nie wiedziałem – śmiać się, czy płakać?
Podobnie było, kiedy jeszcze nie wiedziałem, że burmistrz Klinowski łgał niczym bura suka, oświadczając publicznie, że aby wziąć w obronę ukaranych mieszkańców interweniował u… nowego Komendanta! Że łgał, potwierdził sam Komendant treścią odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.

Jednak dzisiaj, burmistrz Klinowski przerósł sam siebie…
I nie tym, iż ponownie i to w tym samym miejscu złamał obowiązujące prawo!
Ale metodami, jakimi ośmieszył przede wszystkim… samego Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach!

Bo nie tylko pokazał wszem i wobec /niektórym pozwolę sobie przypomnieć, iż dwa dni temu ten ruch Klinowskiego przewidziałem!/, że został przez wadowicką Policję potraktowany niezwykle ulgowo, bowiem nie zapłacił mandatu w wysokości 100,- złotych, jak ci którzy do mnie ze swoimi mandatami się zgłosili… Ale zapłacił zaledwie 50,- złotych, dodam, że jako podobno… „doktor nauk prawnych”, a więc osoba, która albo powinna dawać innym przykład stosowania prawa w życiu codziennym, albo być za łamanie tego prawa karana z tej najwyższej, dozwolonej przez prawo „półki”!

A, że burmistrz Mateusz Klinowski, teraz już przez nikogo nie „donoszony”, sam dostarczył dowód swojej recydywy /foto powyżej/, wnoszę tylko do Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – mł. insp. Piotra Dziekanowskiego, o realizowanie – w trybie już bardzo pilnym – prawa i nie tylko w parciu o gwarancje udzielone mi w odpowiedzi z dnia 27 sierpnia 2015 roku /WA.SK-062.3.2015/ na moje ósme pytanie, ale również w oparciu o obowiązujące prawo.

Wszak faktu udokumentowanego łamania prawa nie może usprawiedliwiać kolejny fakt, z którego jednoznacznie wynika, że burmistrz Klinowski, de facto „dochtór fantazji prawnych”, okazał się być nie tylko ubogim satyrem w krótkich majtach, ale wręcz małym karłem prawnym, z premedytacją noszącym… Komendanta Powiatowego Policji „na tarczy”!

Edward Wyroba

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT