Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Dwie „bańki” za kasację! To ile za…
Dwie „bańki” za kasację! To ile za… sobota, 13 październik 2012, godz. 01:57

Kolejny dzień i Polska Agencja Prasowa informuje o kolejnej korupcji…
W tzw. wymiarze sprawiedliwości!
Jak za PAP podaje portal informacyjny interia.pl, tylko dwie duże „bańki” miało kosztować załatwienie kasacji w Sądzie Najwyższym… Klient nie zapłacił i… kasację odrzucono!

To, w konfrontacji z decyzjami wadowickiej „prokuratury” aż ciśnie na moje usta pytanie: ile u Utraty kosztuje… odmowa wszczęcia śledztwa?

Myślę, że kiedy „papieska” burmistrz zacznie realizować uchwałę „zucha” Cholewki, i na to pytanie będzie musiał odpowiedzieć wymiar sprawiedliwości… Oczywiście nie wadowicki i nie krakowski, które mają akty prawne znacznie różniące się od tych obowiązujących w innych regionach naszego kraju…

Skoro już jestem przy „zuchu” Cholewce, zamierzającym ścigać się z… własną bezkarnością, to uważam, że nieco inna od wadowickiej Prokuratura, niezależna od wadowickiego układu, winna (oczywiście oprócz spraw nam już znanych!) sprawdzić czy „zuch” zgłasza swoje prywatne wyjazdy strażackim autkiem Jednostki Ratownicz-Gaśniczej w Choczni do… Komendy Powiatowej (zgodzie z obowiązującymi wymogami)? Należy też ustalić jakiej wysokości (i dlaczego tak duże?) są dotacje KSRG oraz „papieskiego” ratusza, przesyłane „zuchowi” przez komendanta powiatowego straży i „papieski” ratusz, w stosunku do innych jednostek? Ustalić należy również jak „głęboko” ten nasz powiatowy komendant PSP siedzi w „zuchowym” układzie? Bo o ile dobrze liczę, to chyba średnio co dwa dni melduje się w Choczni u „zucha”? Tu warto zauważyć, że od czasu „zuchowych” artykułów na moim blogu, zajeżdża tam już nie samochodem JRG Wadowice, tylko swoim prywatnym, ale mimo wszystko w godzinach pracy!
 Może trzeba by jakimś aktem prawnym komendanta „zucha” Pawlaka określić dla komendantów powiatowych PSP czas, który winien być wystarczającym na „podziękowania” za załatwienie… stanowiska?

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT