Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » „Dziel (się) i rządź”?
„Dziel (się) i rządź”? wtorek, 23 Kwiecień 2013, godz. 22:25

To była już kolejna akcja CBA i Prokuratury (takiej przez duże P!), przeciwko korupcji, nepotyzmowi i prywacie na szczeblach władzy…

Jak informował „Newsweek.pl”, „… 13 lutego funkcjonariusze CBA weszli do urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, zabezpieczyli dokumentację dotyczącą unijnych dotacji przyznanych przez samorząd województwa w latach 2011-12. Szukali także dowodów na nieprawidłowości przy zatrudnianiu osób w urzędzie i w delegacjach służbowych.
Postępowanie wszczęto w styczniu 2012 r. Przesłuchanych zostało ok. 100 osób. Funkcjonariusze CBA przeszukali także prywatne mieszkanie marszałka Mirosława K. W czasie akcji CBA marszałek przebywał na urlopie w Brazylii.”.

W dniu wczorajszym, 22 kwietnia 2013 roku, w godzinach wieczornych, zamknęły się za marszałkiem województwa podkarpackiego drzwi Policyjnej izby zatrzymań. I w zasadzie, oprócz informacji, że postępowanie dotyczy pośrednictwa przy załatwianiu spraw za łapówki, obiecywania łapówek osobom pełniącym funkcje publiczne przez przedsiębiorców, nieprawidłowości przy zatrudnianiu osób w urzędzie oraz w delegacjach służbowych – nic więcej Prokuratura nie podaje.

Dzisiaj naczelnik Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie – Andrzej Jeżyński, powiedział dziennikarzom „Newsweek.pl” tylko tyle, że trwa przesłuchanie podejrzanego i są mu stawiane zarzuty o charakterze korupcyjnym.

No a u nas znowu jakby inne prawo karne, inna „prokuratura”, inna ocena prywaty, kolesiostwa, nepotyzmu, trwonienia unijnych dotacji, zatrudniania… budżetowych złodziei!
Czy w myśl jakże starego powiedzenia: „dziel (się) i rządź”?

I czy w myśl tej samej zasady burmistrz Filipiakowa do dnia dzisiejszego, bezkarnie nie wykonała uchwały Rady Miejskiej z września ub. roku, którą ta, m.in. na wniosek zucha Cholewki (równie bezkarnie okradającego… m.in. mieszkańców Choczni oraz nasz wspólny gminny budżet, i to nie tylko wożeniem swojego zadu przez kilkanaście lat, wyłącznie dla prywaty samochodami choczeńskiej OSP!) nakazała Filipiakowej… wynajęcie kancelarii prawnej na koszt gminy i ściganie Wyroby i Klinowskiego „w obronie dobrego imienia burmistrza i radnych” (ha, haa, haaa!)?
A może wspólnie czekają, aby mole zjadły dowody budżetowego złodziejstwa i akceptowania takich czynów przez „prokuraturę” w myśl zasady: jakże tu ścigać budżetowych złodziei chełpiących się tytułem „… papieskich”?
Niestety, ich niedoczekanie…
W kancelarii adwokackiej raczej moli ciężko się doszukać!
A szczególnie w tej, w której zdeponowałem materiały i która, kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie reprezentowała mnie w sprawie!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT