Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Historia czynu niepodległościowego » Dzień pełen wrażeń…
Dzień pełen wrażeń… środa, 10 kwiecień 2019, godz. 23:01

000Środa, 10 kwietnia 2019 roku, zapisuje się w moim i Zygmunta Krausa kalendarzu dwoma wydarzeniami.
Pierwszym była inauguracja 29. roku działalności Zygmunta na niwie muzealnej, wszak tej kolekcjonerskiej już nie zliczymy…
Muzeum dzisiaj oficjalnie zainaugurowało sezon ‘2019.
Przygotowane przez Zygmunta na tę okazję ekspozycje obejrzeli nie tylko najwierniejsi Przyjaciele tej jedynej w swoim rodzaju placówki kultury na mapie Wadowic i jej Właściciela, ale też goście, którzy przejazdem przemierzali przez Wadowice…
. . .
001 002 003 004
…………………………………………………………………………………………………..


I to goście zacni, z kręgów naukowych Krakowa oraz Wrocławia…

Co prawda w minionych wyborach zmieniły się władze gminne i powiatowe, niestety, nie uległ zmianie stosunek burmistrza i starosty do Muzeum Zygmunta Krausa, czyli mówiąc wprost – znowu samorządowe… dno kulturalno-intelektualne!

0000Ale z grona Przyjaciół nie zawiedli – jak zresztą zawsze – przedstawiciele Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddział Kraków, z którymi w godzinach popołudniowych wspólnie z Zygmuntem uczestniczyliśmy w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, bowiem właśnie minęła czteroletnia kadencja poprzedniego Zarządu.


Po stwierdzeniu kworum, wybraniu Przewodniczącego obrad, wysłuchaniu sprawozdań z bogatej działalności SSLW RO O/Kraków w minionych czterech latach, które złożyli Prezes, Skarbnik, Komisja Rewizyjna i Sąd Koleżeński oraz dyskusji, a po niej udzieleniu absolutorium odchodzącemu Zarządowi, zebrani przystąpili do wyboru władz na nową kadencję.

0003A, że nie padły z sali żadne propozycje nowych kandydatur do władz tego gremium na kolejne cztery lata, członkowie Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddział Kraków na nową kadencję obdarzyli swoim zaufaniem władze minionej kadencji.
Co było tym bardziej uzasadnione, że wiele podjętych przez te władze Oddziału inicjatyw jest w trakcie realizacji.

Stąd od jutra Zygmunt Kraus już przystępuje do zmiany kolejnych ekspozycji w swoim Muzeum na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, a Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP – obok realizacji rozpoczętych inicjatyw – zaczyna realizować przygotowania do Srebrnych Godów Oddziału Krakowskiego.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT