Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Dzisiaj kilka słów do tych, co się im tylko… wydaje!
Dzisiaj kilka słów do tych, co się im tylko… wydaje! sobota, 29 czerwiec 2019, godz. 03:05

0007W lutym 2019 roku Rzecznik Praw Obywatelskich zaproponował, by piesi zyskiwali pierwszeństwo przed pojazdami już przed wejściem na pasy przejścia.
Wiadomo już, że rząd nie przychyli się do tej propozycji.
I słusznie, bo to jeszcze nie ten czas.
0005
Ale choćby tylko w samych Wadowicach już od dawna obserwujemy takie zachowania pieszych, jakby to oni mieli wszelkie prawa na drodze…

I to nie tylko na przejściach dla pieszych, ale również we wszystkich innych miejscach dla ich wędrówek po jezdni niedozwolonych, gdzie najczęściej wybiegają spoza innego samochodu wprost pod koła kolejnego!

Wadowickie ulice, a zwłaszcza ta na wadowickim rynku, Lwowska, Mickiewicza czy Fatimskiej, dzięki pieszym łamiącym prawa, w tym prawa kierowców, wyglądają jakby święto Bożego Ciała trwało 365 dni w roku…

Tylko, że Boże Ciało już było, a Ministerstwo Infrastruktury nie zamierza w tej chwili zmieniać przepisów dotyczących pierwszeństwa pieszych na przejściach!
Bo jak w odpowiedzi na propozycję RPO z lutego 2019 roku zaznaczył wiceminister infrastruktury, bezpośrednie przeniesienie rozwiązań funkcjonujących w innych państwach europejskich nie jest u nas właściwe.

Więc jeżeli piesi chcą sobie paradować po ulicach wedle swojego widzimisię, to przynajmniej na razie powinni zmienić obywatelstwo i zamieszkać w Austrii, Belgii, Bułgarii, Czechach, Danii, Holandii, Niemczech i Szwajcarii, gdzie już piesi oczekujący przed przejściem mają pierwszeństwo nad pojazdami, bądź we Francji czy Norwegii, gdzie te przepisy są jeszcze bardziej restrykcyjne.

0006Dlatego zarówno Policja, jak i Straż Miejska, powinny pochylić się nad problemem… „procesyjnym”, realizowanym dotychczas przez pieszych w Wadowicach bezkarnie!

Zresztą podobnie jak nad problemem cyklistów pokonujących przejścia dla pieszych z „pedała”, czy motocyklistów, którym wydaje się, że ich obowiązują inne przepisy od tych, które obowiązują kierowców pojazdów samochodowych i albo omijają pojazdy z prawej strony albo zapierdalają naprzeciw śmierci… wyprzedzając z dużą prędkością na zakrętach, liniach ciągłych i w innych miejscach do tego niedozwolonych, bo „łón mo… motór”!

Tylko, że kiedy dla kierowcy obowiązujące na drodze prawo okaże się ważniejsze o „łónego motoru”, skutki zwłaszcza dla tego, co „,mo motór” mogą okazać się… tragiczne.
I co wtedy?

Kierowca ma odpowiadać za nagłe wtargnięcie na jezdnię przez pieszego i cyklistę, bo jednemu ktoś naopowiadał, że ma pierwszeństwo na przejściu, a drugiemu wydaje się, że z „pedała” szybszy od samochodu?


A ten, co „mo motór”?

Pies z nim tańcował…
Bo mnie to zwisa, co się stanie, kiedy to on łamiąc prawo będzie rżnął na drodze głupa, bądź uzna, że… jest jedynym „królym /królowom/ szosy”! 😛

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT