Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Fachowcy, czy tylko poddani na „łańcuch”?
Fachowcy, czy tylko poddani na „łańcuch”? wtorek, 24 Luty 2015, godz. 18:07

Spółki-01Jak informują obydwa portale informacyjne tego naszego galicyjskiego zadupia, 48 osób chciało do rad nadzorczych gminnych spółek. Z tego – jeżeli dobrze policzyłem – aż 23 osoby spoza Gminy Wadowice!
Niestety, odsiew był duży, bowiem jak poinformował pan dr Klinowski – na rozmowęSpółki-02 „… kwalifikacyjną” załapało się tylko… 15.
Nie ukrywał też, że wybór zależał od… „rękojmi zaufania”.

Dla mnie to informacja bardzo ciekawa – nie tylko dlatego, iż widzę w tym gronie mieszkańców gminy godnych zaufania, którzy na pewno „kwalifikacji” nie przeszli! – ale przede wszystkim stanowczo niepełna!
Bowiem nie tylko – ujawniając nazwiska tych wszystkich 48. – nie ujawnił już nazwisk tych 15…
Więc na to, kto zasłużył się na „łańcuch” dr Klinowskiego, musimy jeszcze poczekać…

Spółki-03Niestety, nie podzielił się też pan Doktor z mieszkańcami gminy swoimi kryteriami dla tej „rękojmi zaufania”.

Czy jednym z tych kryteriów była tylko… uległość?
A może tylko w połączeniu z wiernopoddańczą czołobitnością…

Chociaż…
Może wystarczyła tylko dostatecznie już udowodniona stosownymi decyzjami gwarancja wierności do guru, ze starannym aportowaniem przy nodze, w połączeniu z zapewnieniem utrzymywania w należytym stanie… „łańcucha” oraz deklaracją systematycznego publikowania peanów o wyższości tych teraz skonsolidowanych dwóch sitw, starej i nowej – nad tą tylko… starą?

Spółki-04I już na koniec, mając na względzie wyłącznie własną prywatę, w kontekście ujawnionego wachlarza dochodów, jakie z tego „łańcucha” można uzyskać, zastanawiam się, na ile wyceniona zostanie… moja głowa?
Chociaż, znając od wielu już lat skłonności kandydata do „łańcucha”, nie mam złudzeń, iż mogą go zadowolić nawet bardzo marne grosze…
Bo już samą satysfakcją dlań zawsze był i nadal pozostaje… brązowy jęzor!

Ale bądźmy dobrej myśli…
Wszak dopiero kiedy poznamy składy tych gremiów, poznamy również rzeczywiste kryteria owej „rękojmi zaufania”, które decydowały o wyborze…
Wówczas dowiemy się również, czy decydowała wiedza i fachowość kandydata, co powinno być podstawowym kryterium wyboru, czy tylko „łańcuchowa” zdolność brązowego jęzora do… zaspakajania!

Szczególnie, że mnie tak naprawdę interesuje tylko… jeden!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT