Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » „Fenomen”… Filipiakowej!
„Fenomen”… Filipiakowej! niedziela, 23 listopad 2014, godz. 23:07

Nie z mojej bajki ale zapytamNa czym polega?

Głównie na skutecznym, długoletnim pacyfikowaniu przez Filipiakową gminy oraz całkowitym braku zdolności wierzenia rozumem przez tubylców!
Skutek znamy…

Strach i determinacja nie tylko radnych i ich rodzin… Pracowników zatrudnionych przez burmistrza, największego pracodawcy w gminie oraz ich rodzin również!
Bo gdzie nie poszperacie, wszędzie ciąg zależności…
Tu zatrudniona żona, tam córka, a tam jeszcze teściowa itd. itd. itd…


O celowym zniszczeniu zakładów pracy od początku rządów Filipiakowej w tym mieście i sąsiednich sołectwach pisałem…

Chociaż mogły wszystkie funkcjonować przy odrobinie dobrych chęci włodarza…
Ale wtedy zbyt duża liczba mieszkańców niezależnych od jednego pracodawcy nie tylko nie dałaby się spacyfikować, ale przede wszystkim stanowiłaby zagrożenie przy… urnie wyborczej!

Do tego wspomniany wyżej całkowity brak zdolności wierzenia rozumem przez tubylców…
Zwłaszcza w gronie tych, skupionych przy… urzędnikach – największego po 1981 roku okupanta naszego kraju – Watykanu!
To przede wszystkim oni, pozbawieni zdolności wierzenia rozumem, od 16. lat rozumują wciskaną im z kościelnej ambony wiarą, aby w konsekwencji zaspokoić wilczy pęd do władzy ekipie wskazanej przez „boskich” urzędników…

Kośielne kurewstwoPrzykładem miniona niedziela i dusz ludzkich pastuch z Wysokiej, który w czasie mszy apelował do swoich owieczek, żeby nie głosowały na „… ćpuna, alkoholika i idiotę”, ale by poparły przy urnie „… bliską Bogu”, wiszącą już – niestety, tylko na płocie plebanii – Filipiakową.
Jak „… bliską Bogu”?
Na pewno wykaże kiedyś uczciwy proces sądowy!
I nie mam co do tego wątpliwości…
Tak jak i co do tego, że razem z tą „… bliską Bogu” – której jakże dalej do niego ode mnie – winni też stanąć – przynajmniej niektórzy – ci „boscy” urzędnicy!
Jednak wszystko w swoim czasie…

***
Ile takich łajdackich apeli było w innych gminnych farach?
Nie wiem!

Ale wiem, że w następną niedzielę, nie zważając na obowiązującą ciszę wyborczą, padną te same oskarżenia pod adresem kontrkandydata Filipiakowej, oskarżenia bez żadnych dowodów ale mające uderzać w pusty katolicki czerep…
Bo kiedy prawie 60. lat temu się urodziłem Polska – ta niby pod okupacją stalinowską? – miała Kościół katolicki, a dzisiaj dożyłem czasów, podobnie jak zanany aktor i satyryk – Stanisław Tym, że to Kościół katolicki ma Polskę, co sprawia, że jego urzędnicy, chronieni w sposób poza konstytucyjny przez prokuratury i sądy, czują się tu bezkarni!

Do tego dorzućmy budowanie przez Filipiakową swojej łajdackiej polityki… wcześniej na schorowanym Wojtyłowym grzbiecie, później na jego truchle, a teraz na wątpliwej – zwłaszcza pod względem ukrywania i hołubienia pedofilów – „świętości”…

Nie zapomnijmy też o nieodłącznym jej „czcicielu” i tępicielu „komuchów”, dzisiaj już bezwąsym, ale za to trój-życiorysowym Kotarbie… Chłopie zewsząd, bo i z Nowej Huty, z Mogiły, z Solidarności (to akurat najlepszy wadowicki dowcip po 1945 roku!), a zarazem znikąd i z… altówką!
Który wespół – z równie, jak on sam, mocno wspieranymi przez Filipiakową finansowo asystentami, robił wszystko oprócz tego co robić miał, aby „rozprawiczać” mentalnie lokalną ciemnotę i bezkarnie zastraszać, niestety, nie tylko… Policją!

No i mamy ten „fenomen”…

Szkoda, że nie wadowicki, budowany przez lata m.in. przez burmistrzów Iwańskiego czy Brosiga, ale… Filipiakowo-białoruski!

Więc aby jednym słowem podsumować – wstydliwy!
Jednak jakże godny samego Kościoła katolickiego, Filipiakowej z całą jej watahą i budżetowym złodziejstwem oraz tych jakże zdolnych w… rozumowaniu wiarą!

 

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT