Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Gdzie się podziały? Nie, nie tamte prywatki! Ale te pozyskane… 93 miliony złotych?
Gdzie się podziały? Nie, nie tamte prywatki! Ale te pozyskane… 93 miliony złotych? środa, 12 grudzień 2018, godz. 22:52

00aaaaNa początek zacytuję za portalem www.wadowice24.pl: „… Usilnie poszukiwałem w kasie i w budżecie miasta słynnych 93 milionów złotych pozyskanych przez mojego poprzednika. Niestety, nie znalazłem. To była po prostu nieprawdaprzekazał radnym burmistrz Bartosz Kaliński.” – koniec cytatu.

Dlaczego zacytowałem?
Bo po tak jednoznacznym twierdzeniu, które wprost wskazuje na co najmniej oszustwo popełnione publicznie przez poprzedniego włodarza gminy, a więc na czyn kryminogenny popełniony przez funkcjonariusza publicznego, zwłaszcza, że dowodów, które potwierdzają słowa o pozyskaniu tak dużej /dla wielu wręcz niewyobrażalnej/ kwoty do gminnego budżetu aż nadto, prokuratura – wypełniając swoje prawne obowiązki – powinna z urzędu podjąć przynajmniej czynności wyjaśniające stan zastany przez nowego burmistrza, sprzeczny z wypowiedziami swojego poprzednika…
Dodam, że uwiecznionymi nawet na banerach wyborczych…

Powinna!
Czemu tego jeszcze nie robi?
Cóż, ja wiem od dawna…

Tak jak wcześniej wiedziałem, że uczciwy człowiek nie twierdzi jednego dnia, iż mała galeria, m.in. z zapleczem rekreacyjnym i parkingiem na 320 samochodów /docelowo na 600/, może zagrażać bezpieczeństwu lokalnych handlowców i przedsiębiorców, a już około pięć tygodni później ten sam człowiek wikła się w układ samorządowo-biznesowy starając się dowodzić, że zabudowanie /około pięć kilometrów dalej/ 60 % z 22. hektarów, a więc 16 hektarów samymi hipermarketami, już takiego zagrożenia dla drobnego lokalnego handlu i przedsiębiorczości nie rodzi.
Podobnie jak wiedziałem, że nie bez powodu, bez motywacji, wycenia się około 12. hektarów gruntów przemysłowych do wartości połowy jednego hektara gruntów rolnych w tej samej lokalizacji.

Czy mam wymieniać dalej?
Chyba nie, kiedy w tym wszystkim, w jednym układzie samorządowo-biznesowym występowała spółka, której kapitał własny nie przekraczał stu tysięcy złotych…
. . .
00aaa
………………………………………………………………………………………………………………………

A w drugim pozostał… Orła cień?

. . .

………………………………………………………………………………………………………………………

Bo to rodzi pytania, zwłaszcza jedno, które nie tylko mam prawo zadać, ale też mamy wszyscy prawo do uzyskania na to pytanie odpowiedzi…

Burmistrzu – Bartoszu Kaliński, może tych 93. milionów złotych nie powinien Pan szukać „… w kasie i budżecie miasta”, ale całkiem gdzie indziej?
Gdzie?
Nie wiem!

Ale jeżeli Pański poprzednik wręcz z uporem maniaka twierdził /i chyba nadal twierdzi?/, że zostały po nim pozyskanie 93 mln, a „… w kasie i budżecie miasta” ich nie ma, to zasadniczym staje się pytaniegdzie są?
Zwłaszcza, że jeżeli się nie mylę, gdzieś przy tych informacjach padły we wpisach Pańskiego poprzednika słowa, iż to „pozyskanie”, to m.in. dzięki jego współpracy z… biznesem!

Więc może powtórzę: jeżeli, jak Pański poprzednik sam potwierdził, pozyskał oraz zostawił po sobie w gminnym budżecie i to aż 93 miliony złotych, a nie ma tych pieniędzy „… w kasie i budżecie miasta”, to uważam, że nie można braku „… w kasie i budżecie miasta” tak dużych środków zostawić… bez odpowiedzi!

I dlatego… czekamy!
Na informację o tym… „zerowym” zadłużeniu – też!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT