Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Gdzie to „muzeum” pośle Brynkus?
Gdzie to „muzeum” pośle Brynkus? wtorek, 28 marzec 2017, godz. 10:15

Śmiechu warte 300dpiCzasem lepiej coś przemilczeć…
Ale czy można milczeć, kiedy poseł na Sejm RP, dr hab. Józef Brynkus informuje, że „… W samo południe w środę 22 marca konferencją naukową w tarnowskim Ratuszu zainaugurowany został makroregionalny, wieloetapowy projekt badawczo-edukacyjno-filmowy „Pierwsi Niepodlegli”. W projekcie uczestniczą badacze historii z Polski południowej, badający dzieje poszczególnych ośrodków:”, gdzie potem kolejno padają nazwiska naukowców oraz nazwy ośrodków naukowych…

A wśród nich… „…  Michał Siwiec-Cielebon (Wadowice, Muzeum Tradycji Niepodległościowej Ziemi Wadowickiej)”!

I w tym momencie nie wiedziałem, czy śmiać się, czy płakać?

Może jednak najpierw zapytam samego posła Brynkusa, aby uzupełnił moją wiedzę…
Panie Pośle, dr habilitowany Józefie Brynkus – proszę o wskazanie lokalizacji i godzin zwiedzania tego tak przez Pana reklamowanego – nawet w Tarnowie – „…Muzeum Tradycji Niepodległościowej Ziemi Wadowickiej”!
Muzeum-widmo oszusta Michała nazwisk dwojga, Pańskiego asystenta, który dopuszczał się rękoczynów wobec właścicieli rodzinnych pamiątek, przez Pańskiego asystenta pożyczanych od właścicieli, a potem… z premedytacją nie oddawanych!

I piszę to z pełną odpowiedzialnością, ponieważ dowody na zarzut tu postawiony, to nie tylko ludzie zrzuceni ze schodów przez „histeryka” Michała, to także akta policyjno-prokuratorsko-sądowe oraz dostępne w Bibliotece Publicznej w Wadowicach materiały o tamtych wydarzeniach, publikowane na łamach pisma „Nad SKAWĄ”!

Więc może zanim przejdziemy do bajek, którymi naiwnych karmi Pański asystent, zacznijmy od prawdy!
Bo tylko podobno ta nas wyzwoli…

Dlatego dzisiaj czekam od Pana jedynie odpowiedzi na pytanie, które zadałem powyżej: gdzie w Wadowicach zlokalizowane jest to reklamowane przez pana Posła „…Muzeum Tradycji Niepodległościowej Ziemi Wadowickiej” i w jakich godzinach można je zwiedzać?

DSC_3429 300dpiBo na pewno nie jest to Prywatne Muzeum Przyjaźni Polsko-Amerykańskiej „Hell’s Anjel”, kol. Zygmunta Krausa, przy ul. Konstytucji 3 Maja, którego jednak Pan nie tylko nie reklamuje, ale nawet nie ma Pan czasu, żeby zawitać w jego progi!

Nie jest to też na pewno Muzeum Miejskie…

Dlatego na koniec dodam, że:
– odpowiedzi na zadane wyżej pytanie oczekuję w trybie konstytucyjnym oraz ustawy o dostępie do informacji publicznej.
– jeżeli Pan bądź Pański asystent czujecie się urażeni treścią tego materiału, oczekuję procesu sądowego.

Uważam bowiem, że dosyć już oszukiwania przez Pańskiego asystenta nie znającym faktów ludzi, w tym spoza Wadowic, a nadto, gdzie najłatwiej dojść do prawdy, jak nie przed… sądem?!
Czyż nie?
Tak więc tyle na początek, bo niewątpliwie… ciąg dalszy nastąpi.

Bez poważania dla kłamstwa i obłudy
pozostaje Edward „Scorpion” Wyroba.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT