Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Gdzie to prawo, gdzie sprawiedliwość?
Gdzie to prawo, gdzie sprawiedliwość? środa, 21 listopad 2018, godz. 20:31

Oszust którego łupem padly W-ceMimo woli stajemy się świadkami chyba największej afery, tak naprawdę otwierającej drugie stulecie Polski porozbiorowej, której głównymi bohaterami są w zasadzie elity ekipy rządzącej krajem.
Afera mająca swoje korzenie nie tylko w Komisji Nadzoru Finansowego, dzięki ujawnionym nagraniom przede wszystkim pokazuje, że… nic za darmo!
Jednak to nie wszystko…

Bowiem już ta wiedza, którą dysponujemy zaledwie kilka dni po jej ujawnieniu, pozwala na domniemanie, że nasz kraj jest jednym z najbardziej skorumpowanych w grupie krajów europejskich.
Wszak afera KNF nawet nie poddaje w wątpliwość, że każda decyzja ma nie tylko swoje podłoże polityczne, ale również – i to przeraża – cenę…

Tylko, czy już dawno nie pisałem, że nawet pewne decyzje z naszego lokalnego podwórka mają podłoże… korupcyjne?
Bo nie potrzeba dysponować nagraniami, które uprawniałyby do takiej tezy…
Wystarczy bliżej przyjrzeć się temu wszystkiemu, co w czasie przeszłym zaprzecza późniejszym działaniom np. włodarza gminy, Policji, czy kogoś, kto powinien wypełniać swoje obowiązki w oparciu o ustawy, w tym o prokuraturze, a podejmowane, wydawane przez te organy decyzje wręcz zapisy tych ustaw obrażają, sprowadzając obowiązujące prawo do roli… satyry!
I takich spraw, w oparciu o posiadane dowody opisałem wiele, włącznie z zarzutem podejrzenia wątku korupcyjnego…
Podejrzewam, że nie byłbym stanie jednym tchem wymienić je wszystkie…

Ale pokuszę się o przypomnienie tu przynajmniej kilku z nich…
Pierwsza – zawodowy lobbing oszusta, którego łupem padły Wadowice od 2010 roku, a więc prowadzenie działalności na własny rachunek, którego włodarzowi gminy zabrania ustawa, z uporem maniaka legalizowanej przez „prokuratora”.
. . .
rejestr - 14.11.2018 300dpi
……………………………………………………………………………………………………………………………………

„Wypadek przy pracy?” – czy świadoma ochrona sprawcy czynu zabronionego przez ustawę…

Druga – uchylenie uchwały kolejną uchwałą, na wniosek organu wykonawczego, którego prawnym obowiązkiem było wykonanie uchylonej uchwały – o czym również ustawa mówi jasno i czytelnie!
Do tego z „pomocą” sfałszowanego przez gminnego urzędnika na polecenie pryncypała dokumentu o znaczeniu prawnym…
Owszem, może gminny włodarz uchylić uchwałę gminnej rady, ale w okolicznościach jednoznacznie określonych przez ustawę i własnym zarządzeniem, ale nie kolejną uchwałą – co również precyzuje ustawa.
A to oznacza, że uchylenie uchwały uchwałą zawnioskowaną przez organ wykonawczy gminy, jest czynem wprost opisanym treścią art. 231. § 1. kodeksu karnego.
Że znowu brak reakcji organów ścigania, zapytam co to jest?
„Wypadek przy pracy?” – czy świadoma ochrona sprawcy czynu zabronionego przez ustawę…

Trzecia – wycena około 12. hektarów gruntów przemysłowych do wartości około połowy hektara gruntów rolnych w tej samej lokalizacji /średnio tańszych od gruntów przemysłowych od czterech do sześciu razy/
Do tego z pominięciem majątku trwałego na gruntach tych posadowionego!
Tu również brak reakcji organów ścigania…
Dlaczego?
Przez „wypadek przy pracy?” – czy świadomą ochronę sprawcy czynu zabronionego przez ustawę…

Czwarta – wręcz „Rejtanowa” wizja zagrożenia lokalnych przedsiębiorców i handlowców oraz ich rodzin jedną małą galerią, z bogatym zapleczem wypoczynkowo-rekreacyjnym oraz parkingiem na 300 samochodów, około pięć tygodni później zatracona… „kreatywną” wizją zabudowania 16. /z 22./ hektarów hipermarketami!
Do tego w układzie włodarza z… kapitałem spółki w wysokości około 70. tysięcy złotych /?/.
Czy 70 tysięcy złotych, to aby nie sporo za dużo na… zabudowanie 16. hektarów hipermarketami?
I tu też dla organów ścigania sprawa niegodna uwagi…
Stąd już nie zapytam, czy to tylko wypadek przy pracy, bo nawet najbardziej opornym trudno nie dostrzec w tej sprawie świadomej ochrony sprawców przez organy ścigania…

Piąta, szósta i kolejne – inwestycje bez wymaganych prawem uzgodnień, nieuczciwe przetargi z zawyżonymi kosztami, nieuzasadnione zmiany w gotowych już kosztorysach na szkodę finansów gminy, uszczuplanie budżetu gminy decyzjami opartymi nie na prawie ale zawiści/zemście włodarza, finansowanie prywatnych inwestycji, oficjalna – potwierdzona na piśmie – współpraca włodarza i jego zastępczyni z prywatnym biznesem, niszczenie zabytków, bezkarne akceptowanie samowoli budowlanych oraz zmian użytkowania inwestycji, odstąpienie od pobierania określonych przez ustawę podatków na rzecz gminy, akceptowanie nękania mieszkańców przez „specjalistów” z… grubym portfelem itd., itd., itd.!

Powiecie – przecież to już nie ekipa rządząca krajem, jak w przypadku afery KNF…
Ale czy na pewno?

Kiedy sprawcy wszystkich tych czynów zabronionych przez ustawę, do tego każdy zagrożony karą i w większości pozwalających na domniemanie, że z korupcją w tle, są chronieni przez funkcjonariuszy publicznych wprost podlegających ministrom obecnego rządu i urzędującemu Prokuratorowi Generalnemu, a więc konstytucyjnym organom państwa podlegającym… Premierowi!

Dlatego chciałem zapytać Was, mieszkańców nie tylko Gminy Wadowice, ale wręcz powiatu – jak się czujecie z tą… bezkarnością?
Jak czujecie się z ogromnymi kosztami, których np. nie zapłaci usunięty w minionych wyborach wadowicki oszust, ale właśnie Wy wszyscy, podatnicy gminy?
I bądźcie tego świadomi, że zapłacicie te koszty m.in. dlatego, że zarówno przez sprawców, ale przede wszystkim przez tutejsze /i nie tylko/ organy ścigania, obowiązujące w Polsce prawo zostało w Wadowicach  sprowadzone do roli… satyry!

Bo ja jestem tylko zniesmaczony…
Zwłaszcza zachowaniem cwaniaka, którego trzykrotnie wzywałem do podniesienia rzuconej mu rękawicy celem skonfrontowania tych i pozostałych zarzutów przed sądem!
Niestety, nie pomógł nawet mój pastisz jego własnej ulotki wyborczej z 2014 roku…
. . .
00000000000000
……………………………………………………………………………………………………………………………………

Wolał oskarżyć niewiastę, która tylko z tym jego hasłem /wypisanym na tekturce/, zaszczyciła obrady sesji Rady Miejskiej…

Zniesmaczony jestem również tym, że o wszystkich tych sprawach /nie tylko z wadowickiej gminy/ informowałem całą wierchuszkę partii rządzącej, ale okazuje się, że organy ścigania w tym kraju są chyba jedyne, których przedstawiciele „orzekają” we własnej sprawie i tylko w zaciszu swoich gabinetów?
Bo każde pismo wysłane np. do Prokuratora Generalnego, poprzez Prokuraturę Apelacyjną i Okręgową wraca – z poleceniem rozpoznania sprawy – do… tutejszej „adwokatury” w prokuratorskiej todze…

O Policji nie wspomnę…
Bo jak działa na poziomie powiatu, już któryś rok temu dostatecznie przecież opisał były szef Wydziału Kryminalnego KPP w Wadowicach…
. . .

……………………………………………………………………………………………………………………………………

Cóż, czy to nie satyra prawa oraz sprawiedliwości i to… najwyższych lotów?

Więc nie możemy się dziwić, że tylko aferę KNF minister & prokurator Zbigniew Ziobro, objął osobistym nadzorem?
Nie, nie możemy, kiedy tam zagrożone są chyba finansowe interesy partii…
Bo nijak nie mogę uwierzyć, że chodzi w tym osobistym nadzorze o ochronę interesów klientów polskich banków!
Wszak gdyby tak było, to od dawna nadzorowałby osobiście również ochronę interesów mieszkańców Gminy Wadowice, Gminy Wieprz i innych, a nie spychał kierowanych do niego spraw – celem ich samooceny – do… „ochroniarza”!

No, ale to świadczy nie o Was, mieszkańcach tej gminy, tego powiatu, a tylko o intencjach czołowych polityków /z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele/ partii, która w nazwie ma wpisane tak szczytne słowa, jakimi są… prawo i sprawiedliwość!

e-mailTylko dla kogo? – panowie: Kaczyński, Morawiecki, Ziobro, Brudziński…
To… prawo?
Dla kogo… sprawiedliwość?
A dla kogo ta opisana wyżej… bezkarność?
Dla kogo i… dzięki komu?

I pytam Was w trybie konstytucyjnym /art. 61./ oraz ustawy o dostępie do informacji publicznej…
A także dlatego, że nie zdążyliście jeszcze zmienić Konstytucji, która w obecnej formule daje mi… niezbywalne prawo do informacji oraz oceny i krytyki.

Przez to chcę od Was właśnie dowiedzieć się, dla kogo w tym kraju… prawo i sprawiedliwość, a dla kogo oraz dzięki komu bezkarność?
Ta królująca m.in. dlatego, że podobno informacje o czynach zabronionych są dla prokuratora lakoniczne i… bez materiału /w domyśle: dowodowego/?
. . .
PO V KO 1214.2018-2 300dpi
……………………………………………………………………………………………………………………………………

To ja na koniec wszystkich Panów zapytam…
Za co z naszych podatków płacicie podległym sobie funkcjonariuszom publicznym, zwłaszcza tym z ul. Mosiężniczej w Krakowie i tym ze Żwirki i Wigury w Wadowicach?

Edward „Scorpion” Wyroba

P.S.
Zapewniam Was Panowie, że kiedy zapytacie „prokuratora” z Wadowic, kto zacz ów „Scorpion”? – powie Wam, że to ktoś, przeciwko komu w sądzie toczy się sprawa po… jego akcie oskarżenia.

I tu nie będę się nic ponadto wypowiadał do… wyroku.
Ale założę się z każdym z Was o… symboliczną złotówkę, iż nie powie, że nie zrobił nic ani w sprawach przywołanych wyżej, ale też i wówczas, kiedy dostarczyłem mu dowody na prowadzenie w internecie przez dwóch cwaniaków /a mam prawo domniemywać, że jego kolesiów/ strony internetowej partii, której członkami nie byli od trzech lat i prawie rok od czasu, kiedy partia ta została przez Sąd Okręgowy w Warszawie wykreślona z rejestru partii politycznych!
A wszystko dlatego, aby cwaniacy mogli wyłudzać środki finansowe od naiwnych na… funkcjonowanie partii nie dotowanej ze środków państwowych.
Ale tego nie może przecież powiedzieć Wam facet, który całą gębą zwie siebie… prokuratorem!
Nie wspominając ani słowem, że właśnie dla oszustów przywdziewającym… „adwokacką” togę!
Dlatego zanim udzielicie mi Panowie odpowiedzi – której Wam nie odpuszczę, bowiem to Wasz prawny obowiązek! – zasięgnijcie może opinii w Waszym wadowickim środowisku…
Bo chociaż i ona nie będzie dla Was satysfakcjonująca /wszak nie ukrywam, że właśnie dlatego co wyżej, w ogóle Wam nie wierzę, a tym samym nie pałam do PiS sympatią/, ale mam nadzieję, że będzie /w przeciwieństwie do tej pierwszej/… uczciwa. ew.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT