Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » SSLW RP O/KRAKOWSKI » Generał pilot Ludwik Krempa…
Generał pilot Ludwik Krempa… piątek, 11 listopad 2016, godz. 12:53

0000Miło mi poinformować, że dzisiaj dotarła do nas informacja, iż postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej płk pilot Ludwik Krempa, Kawaler Orderu Virtuti Militari, uczestnik Bitwy o Anglię, pilot 304. Dywizjonu Bombowego „Ziemi Śląskiej” – został mianowany do stopnia generała brygady.

Decyzja Prezydenta RP z dnia 28 września 2016 roku, została ogłoszona w Monitorze Polskim z dnia 09 listopada 2016 roku.

. . .
general-pilot-ludwik-krempa
…………………………………………………………

Przy tej okazji przypomnę, że – teraz już nie pułkownik, ale – gen. pil. Ludwik Krempa, jest również członkiem Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddział Krakowski oraz, że w styczniu br. roku obchodziliśmy setną rocznicę urodzin pana Generała.

Nie będę też ukrywał, że bardzo cieszy mnie ta decyzja.
Dlatego zanim przyjdzie mi osobiście pogratulować, zrobię to tutaj…

Gratuluję panie Ludwiku tego generalskiego awansu, na który zasłużył Pan nie tylko walką o wolną Polskę, ale całym swoim życiem.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT