Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Ha, haa, haaa!
Ha, haa, haaa! piątek, 4 listopad 2016, godz. 11:00

ha-haaNaprawdę śmiechu warte, zwłaszcza, że satyra goni satyrę!
Satyra lokalnej władzy, która właśnie do roli satyry rządy w tej gminie sprowadziła!

A skąd u mnie ten dobry humor?
Bo parafrazując znane już powiedzenie o politykach, obserwując to co robi doktor iluzji prawnych z mieszkańcami naszej gminy można śmiało powiedzieć, iż tak często robi ze swoich wyborców idiotów, że… prima aprilis mamy w Gminie Wadowice już każdego dnia!
Zwłaszcza, że ostatnimi „wystąpieniami”… „przerósł” samego siebie!

Urzędnikom da podwyżki, bo mimo wcześniejszych deklaracji, że to tylko jedna kadencja, jednak… będzie kandydował na drugą!
I to mnie akurat nie dziwi, nadto z dwóch powodów…
Bo nie tylko nie pierwszy to raz robi z własnej gęby d**ę, ale też… zasmakowało!

ha-haa-haaaBardziej jednak zaskakuje mnie… wiara!
Handlowców z Placu Bohaterów Getta!
Bowiem coś w rodzaju wyrzucenia handlowców z tego miejsca na czas czegoś podobnego do remontu, z „gwarancją” oszusta, że handlowcy tam wrócą pojawia się nagle, „ni z gruchy ni z pietruchy” i aż ciśnie na usta pytanie, czy to tak samo, jakby dzisiaj rozmawiać o… rozwoju handlu przy Placu Kościuszki?
A w zasadzie w ogóle o… rozwoju gminy!

Wszak może pamięć u mnie już nie najlepsza, ale czy to nie dalej jak dwa dni temu na lokalnym portalu wadowice24.pl czytaliśmy, że  – cyt.: „… burmistrz Mateusz Klinowski uzyskał zatwierdzenie swoich wniosków na stworzenie zintegrowanego transportu miejskiego poprzez budowę węzła przesiadkowego, parkingów park&ride oraz ciągu pieszorowerowego. Chodzi głównie o remonty dworca autobusowego i kolejowego, stworzenie parkingów przy obwodnicy, a także o czym już pisaliśmy prawdopodobnie przebudowę ulicy Lwowskiej i utworzenie niej deptaka dla pieszych i rowerzystów.”.
Przypomnę może jeszcze, że mowa to o środkach z dotacji unijnych…

Czym więc są deklaracje składane handlowcom z Placu Bohaterów Getta i przede wszystkim skąd środki finansowe – w budżecie gminy ich nie ma – na tak szumnie… zapowiadaną inwestycję?
Bo o tym handlowcy chyba nie usłyszeli?

I pytam, kiedy zwłaszcza miejsc parkingowych w mieście jest jak na lekarstwo!

A powtórzę, że burmistrz przede wszystkim „… uzyskał zatwierdzenie swoich wniosków na stworzenie zintegrowanego transportu miejskiego poprzez budowę węzła przesiadkowego” oraz… „parkingów”!

. . .

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT