Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Honor i prawość… wnioskodawców! – część 1.
Honor i prawość… wnioskodawców! – część 1. niedziela, 10 luty 2013, godz. 22:50

Nie ukrywałem zadowolenia z uchwały, którą na wniosek „zuchów” Cholewki i Salachny, Rada Miejska Wadowic – w dniu 26 września 2012 roku – zobowiązała tutejszego burmistrza do wynajęcia kancelarii prawnej na koszt budżetu gminy i wystąpienia na drogę sądową przeciwko m.in. Wyrobie, w celu ochrony czegoś, czego… ani burmistrz ani wielu z tzw. Radnych, nigdy nie mieli.
Niestety, burmistrz uchwały do dzisiaj nie wykonał…

I z góry zastrzegam, że próba wmówienia społeczeństwu, że nie była to uchwała Rady Miejskiej, a jedynie stanowisko jej „operatora”, jest kolejnym kłamstwem tego „honorowego”, emanującego „dobrym imieniem” gremium…
Bowiem „stanowisko” Rada może sobie zająć np. do własnej rezolucji o uznaniu za persona non grata Prezydenta RP w Wadowicach, bądź do związków „akcjonariuszy” zniszczonej brutalnie kamienicy z 1840 roku, z księdzem D., podejrzanym o różnego rodzaju „wałki” na tej „szkieletowanej” inwestycji.
Natomiast zlecić burmistrzowi zadania, na dodatek związane z kolejnym okradaniem gminnego budżetu na koszty kancelarii prawnej, Rada może tylko… uchwałą!
I stan ten potwierdził wielokrotnie sam „zuch” Cholewka, uwieczniony podczas rajcownych Komisji i samej Rady, jako wnioskujący o podjęcie… uchwały.
Tyle gwoli wyjaśnienia…
Bo reszta jak w tytule… Honor i prawość… wnioskodawców!

I zajmę się tutaj obydwoma wnioskodawcami, z góry zaznaczając, że nie będę zgłębiał się zbyt daleko w historyczną już przeszłość, bowiem brzydzi mnie m.in. „lizanie” klamek w partyjnym Komitecie przez byłych ormowców i nigdy nie upajali mnie chłopcy w „balowych”… kieckach „klasztorników”!

W pierwszej części zajmę się przywołanymi w tytule cechami „zucha” Cholewki…

Koncepcja tego materiału zmusza mnie, abym zaczął od ustawy Prawo o ruchu drogowym, które nie tylko mówi, że pieszy ma pierwszeństwo na przejściu dla niego na jezdni przeznaczonym, ale też jednoznacznie określa jako przestępczy czyn wjechania przez kierowcę na przejście dla pieszych, kiedy zajmuje je osoba zarówno piesza jak i… leżąca!
Niestety, nie dla naszych wadowickich „adwokatów” w prokuratorskich togach, którzy uznali, że kiedy ukarany został kierowca lekkiego potrącenia pieszej na przejściu dla pieszych, to żadnego już znaczenia w sprawie nie miała opinia biegłego, czy piesza ciężkich obrażeń ciała doznała po tym lekkim potrąceniu jej przez ukaranego kierowcę, czy po brutalnym najechaniu na nią, właśnie centralnie na przejściu dla pieszych przez bezkarnego… „zucha” Cholewkę!
Na przejściu, na które „zuch” Cholewka nie miał prawa wjechać, kiedy leżała na nim potrącona niewiasta! Ta sama, której kości pogruchotał „honorowy” i „prawy”… „zuch” Cholewka!

Zresztą pytań w tej sprawie jest znacznie więcej…
Ot choćby to: co na miejscu wypadku robiły aż dwa strażackie wozy bojowe, ale nie było tam ani Policji ani prokuratora?
No i dlaczego strażacy, w liczbie dwóch drużyn, przez kilkanaście minut kombinowali jak „konie pod górę”, żeby podnieść samochód na… deskach, zamiast wywrócić tę Cholewkową skorupę na bok, aby jak najszybciej udzielić pomocy poszkodowanej ofierze wypadku?
Poszkodowanej przez… „zucha” Cholewkę!

Czy dlatego, że jak większość prywatnych wyjazdów „zucha” samochodami OSP w Choczni, nagminnie – od co najmniej osiemnastu lat – wykorzystywanymi przez Cholewkę dla własnej prywaty, i ten również – mimo prawnego obowiązku – nie został zgłoszony do dyżurnego PSP?

I „zuch” ma czelność wnosić do Radnych o obronę…
Czego?
Tego bandytyzmu drogowego i pospolitego złodziejstwa, starannie chronionego przez wadowicką prokuraturę?

A czymże innym, jak nie bandytyzmem, tyle, że budżetowym, jest wykorzystywanie przez „zucha” Cholewkę” zajmowanego stanowiska i pełnionej funkcji do jawnego nadużywania gminnych środków budżetowych na choczeńską jednostkę OSP, przy jednoczesnym… okradaniu pozostałych strażaków w gminie.

Przeanalizujmy tylko dofinansowanie z budżetu gminy jednostek OSP w ostatnich dwóch latach…
W 2012 roku, ogółem na dotowanie dziewięciu jednostek OSP w gminie Wadowice, Radni przeznaczyli kwotę 247.000,- złotych! Dawało to około 27.500,- złotych na jednostkę!
Ale mając równość tych podmiotów w miejscu na którym akurat siedzieli, Radni przydzielili „zuchowej” jednostce kwotę 70.122,- złote, a więc około 28 % z całej kwoty gminnej dotacji na OSP. Następna w swojej wysokości była dopiero kwota 27.667,- złotych dla OSP w Kleczy, a OSP w Gorzeniu dostało się zaledwie 13.799,- złotych.
Ale to nie wszystko…

„Zuchowi” Cholewce było jeszcze mało, więc przy okazji sesji w dniu 26 września 2012 roku, pewnie w dowód wdzięczności za uchwałę o ściganie m.in. Wyroby? – Filipiakowa dała naszemu „bochaterowi” kolejne… 50.000,- złotych!
I żeby ten manewr nie wyglądał na brutalne złodziejstwo, Kleczy Filipiakowa też dała! 28.000,- złotych! A jednostkę OSP w Stanisławiu Górnym tylko „posunęła” we wcześniejszej dotacji… Na kwotę 7.900,- złotych, czym tak naprawdę nic nie zmieniła w jej dotowanym budżecie.

Innych ukrytych w budżecie gminy środków na „zucha” Cholewkę – a jest ich podobno jeszcze sporo – nie szukałem, bo nie jest to ani moje zadanie ani obowiązek…

Szczególnie, że na rok 2013 budżet nie przedstawia się inaczej…

Z 228.700,- złotych na dotacje dla tych samych dziewięciu jednostek OSP w gminie, 61.700,- złotych, a więc około 27 % całej kwoty, trafi w „uczciwe” łapki „zucha” Cholewki. Zaledwie 30.300,- złotych do kleczańskiej OSP, a strażacy z Gorzenia dostaną aż… 9.100,- złotych!
Czy te zawyżone kwoty nie mają aby ścisłego związku z wykorzystywaniem przez „zucha” Cholewkę samochodów OSP dla własnej prywaty?
Wszak paliwo wykorzystywane do wożenia „zuchowego” zadu… kosztuje!

Kosztuje też „zuchowa” działalność gospodarcza na majątku gminy…
A „zuch” i w jednej osobie prezes fundacji OSP Chocznia, prowadzi takich kilka…
Bo to nie tylko finansowane przez podatników „trąbkowe” występy „zuchowej” OSP na rzecz prywatnego podmiotu, jakim jest Kościół, nie tylko sklep, w którym handlował ino furczy, stojący na gminnej działce… Choczeńska remiza też!

A tam wesele za weselem i trzepanie kasy z… ludzi.

I proszę sobie wyobrazić, że to jeszcze nie wszystko…
Tu kłaniają się dokumenty… Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Wadowiana”, tak się składa, że z siedzibą w wadowckim… ratuszu, której – za odpowiednie wynagrodzenie – „kierownikuje” drugi z wnioskodawców… „zuch” Salachna!
Szczegóły tej działalności w części drugiej…

Tu tylko poinformuję, przedstawiając stosowny dokument, że właśnie z tej „grupy wspólnego działania”, też płyną pieniądze do… „zucha” Cholewki!

M.in. na modernizację sali użyteczności publicznej…
Czy to tej weselnej, będącej jedną z części działalności gospodarczej radnego i „zucha” Cholewki?
Działalności zabronionej dla radnego przez ustawę!
Całą tę resztę czytelną dokumentu sami sobie przeanalizujcie…

Bo ja myślę, że zapowiadając następny materiał, warto już dzisiaj przybliżyć Państwu bez jakiegokolwiek komentarza skład Zarządu, Rady oraz Komisji Rewizyjnej tego „zuchowego”… Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Wadowiana”:
Zarząd:
Prezes: Zofia Kaczyńska – Sektor Społeczny
Wiceprezes: Otto Gurdek – Sektor Społeczny
Wiceprezes: Andrzej Strzeżoń – Sektor Społeczny
Sekretarz: Paweł Jarosz – Sektor Społeczny
Skarbnik: Jerzy Chylewski – Sektor Społeczny
Członek Zarządu: Andrzej Gałuszka – Sektor Społeczny
Rada:
1. Filipiak Ewa – Sektor Publiczny – Przewodniczący Rady
2. Zadora Maria – Sektor Społeczny – Wiceprzewodniczący Rady
3. Cholewka Józef – Sektor Społeczny – Wiceprzewodniczący Rady
4.Tatka Piotr – Sektor Gospodarczy
5. Witek Lucyna – Sektor Społeczny
6. Wajdzik Beata – Sektor Społeczny
7. Cygan Agnieszka – Sektor Społeczny
8. Kotarba Stanisław – Sektor Społeczny
9. Bernaś Anna – Sektor Społeczny
10. Potoczna Maria – Sektor Społeczny
11. Książek Damian – Sektor Społeczny
12. Makuch Lesław – Sektor Gospodarczy
13. Smaga Andrzej – Sektor Gospodarczy
14. Gielas Piotr – Sektor Gospodarczy
15. Bałys Kamil – Sektor Gospodarczy
16. Jędrzejczyk Jolanta – Sektor Gospodarczy
17. Tomasz Żak – Sektor Publiczny
Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący: Kleszcz Jadwiga – Sektor Społeczny
Wiceprzewodniczący: Wiesław Wróbel – Sektor Gospodarczy
Członek: Wąsik Jan – Sektor Społeczny
Członek: Monika Warchał – Sektor Społeczny

Wszak dla interesujących się lokalnymi układami, rozsądnych i myślących jakikolwiek komentarz byłby tutaj zbędny…
Bo „prać” publiczną kasę można na różne sposoby!

A Wy Strażacy ochotnicy, wielokrotnie narażający społecznie własne życie dla ratowania życia i dobytku innych pomyślcie, jak Filipiakowa z „zuchem” Cholewką robią z Was idiotów…
Rok za rokiem i za tym rokiem przez kolejny rok!

Pomyślcie, gdzie idzie żywa gotówka, która winna wesprzeć Wasz trud?
Na czyje wożenie dupska, na czyje bale, na czyją… reklamę!
I dajcie się tej bandzie oszustów i budżetowych złodziei dalej… rolować!

Na koniec pozwolę sobie już prywatnie do „zucha” Cholewki i jego kompanii…
To kiedy opuści Was ten tchórzliwy strach przed rzeczywistością i wreszcie zrealizujecie swoje groźby, pokazując społeczeństwu, który z nas będzie… szczekał?
Co?
Bo ja z materiałami przygotowanymi do akt sprawy, czekam!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT