Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » I wylazł z niego… burak!
I wylazł z niego… burak! sobota, 9 Kwiecień 2016, godz. 20:51

Nieuk-0107 kwietnia br., „Wyborcza” poinformowała, że…
„- Jeśli w ciągu dwóch tygodni organizatorzy Światowych Dni Młodzieży nie podpiszą umowy o współpracy, organizacja imprezy w Wadowicach stanie pod znakiem zapytania – ostrzega burmistrz miasta Mateusz Klinowski.”.

Cały opis sytuacji jest dosyć obszerny, ale nie brakuje w nim i takiej tezy:
„… – Archidiecezja próbuje przerzucić wszystkie koszty imprezy na samorządy – uważa Klinowski. – Jeśli w ciągu dwóch tygodni organizatorzy nie podpiszą umowy w sprawie współpracy, organizacja imprezy w Wadowicach stanie pod znakiem zapytania – podkreśla.
Burmistrz dodaje, że zwlekanie z decyzjami ze strony wojewody i organizatorów uniemożliwia miastu ogłoszenie koniecznych przetargów na nagłośnienie czy obsługę sanitariatów. Za kilka tygodni ich zarezerwowanie może być już niemożliwe. Z pytaniem, dlaczego Archidiecezja Krakowska nie pali się do podpisania umów z gminami, zwróciliśmy się do zastępcy rzecznika kurii ks. Piotra Studnickiego. W odpowiedzi konkretów jednak brak.”.

Trudno więc, aby sprawa nie zainteresowała właściciela przynajmniej jednego z dwóch, dzisiaj tego niezależnego od lokalnej władzy portalu, który poinformował, m.in., że…
„… Jeśli w ciągu dwóch tygodni organizatorzy Światowych Dni Młodzieży nie podpiszą umowy o współpracy, organizacja imprezy w Wadowicach stanie pod znakiem zapytania – ostrzega burmistrz miasta Mateusz Klinowski w Gazecie Wyborczej, w tekście pt. „W Wadowicach i Kalwarii nie będzie ŚDM? Czekają na pieniądze”.
Wyborcza „z troską” pochyliła się nad organizacją ŚDM w Wadowicach, a burmistrz Klinowski pożalił się, że do tej pory nikt nie podpisał z nim umowy. Twierdzi, że ma „kłopot zarówno z organizatorami, jak i z wojewodą małopolskim”. Wyborcza donosi, że burmistrz Wadowic żąda od organizatorów 1,3 mln zł.
Z wyliczeń, jakie udostępnił burmistrz Wadowic, wynika, że gmina na zorganizowanie u siebie ŚDM wyda ponad 2 mln zł. Z tego 1,4 mln zł to wydatki inwestycyjne, reszta to właściwe koszty związane z imprezą. Najwięcej pieniędzy pochłonie przygotowanie miejsc parkingowych, punktów zasilania i dostarczenie dystrybutorów wody (500 tys. zł). Gmina sporo wyda też na przygotowanie terenu nad rzeką Skawą (250 tys. zł) czy wynajem sceny wraz z nagłośnieniem na koncerty podczas Festiwalu Młodych (100 tys. zł). I właśnie na pokrycie części tych kosztów przez organizatorów liczy wadowicki magistrat – czytamy w Wyborczej.”.

Stoi więc w materiale u Marcina Płaszczycy jak byk, że recenzuje materiał gazety „Wyborczej” i dzieli się rewelacjami burmistrza Mateusza K., którymi z kolei z tym dziennikiem podzielił się nie kto inny, jak właśnie sam… ten jeszcze burmistrz – Mateusz K.!
Żeby nie było niedomówień Marcin Płaszczyca nawet podaje u siebie link do materiału w „Wyborczej”
/vide: w cytacie fragmentu materiału z wadowice24.pl/

NieukAdwersarz /Mateusz K./ jednak odpowiada nie „Wyborczej”, tylko Wam, a w odpowiedzi, i znowu „błyszcząc” na „fejsiku” niczym „gminne słońce”, pisze:
„Z przykrością stwierdzam, że Światowe Dni Młodzieży stają się narzędziem politycznej walki w rękach ludzi oszalałych z nienawiści. Właściciel Wadowice24 – Marcin Płaszczyca, pracownik restauracji Ogrodowa i etatowy asystent poprzedniej burmistrz, po raz kolejny usiłuje szczuć na siebie mieszkańców, a przede wszystkim wbijać kość niezgody pomiędzy Gminę Wadowice, a Archidiecezję Krakowską. Trudno mi komentować tekst, w którym roi się od manipulacji i nieprawdy, a z którego ma wynikać, że szantażujemy organizatorów żądając od nich 1.3 mln zł. Nie tak dawno Marcin Płaszczyca kłamał, że Gmina Wadowice nie przyjmuje na swój teren pielgrzymów, a kłamstwa te prostować musiał ks. Adam Garlacz z lokalnego komitetu organizacyjnego. Mam nadzieję, że ludzie dobrej woli pomodlą się za tego zagubionego człowieka.”.

I wiecie, doszedłem do wniosku, że kiedy była pora na naukę, zwłaszcza czytania, to Mateuszek K. tornister psu do budy wrzucał, a na „ujocie” /Uniwersytet Jagielloński/ nie tylko magistrów ale i doktorantów już czytać nie uczyli…

Dlatego dzisiaj piesek leży, wygrzewając się do słoneczka, a… z tego prawnego iluzjonisty wyłazi nie tylko oszalały z nienawiści frajer, ale wręcz … burak!
Burak, który dowodzi, że nie tylko nie potrafi zrozumieć tekstu czytanego, ale wręcz, że nie posiadł umiejętności samego czytania!

No bo, gdzie tu
– w tym opisie tego wszystkiego, czym emanował dla „Wyborczej” przynoszący wstyd całej gminie burmistrz – polityczna walka?
Gdzie manipulacja i nieprawda?
Gdzie w tym opisie wbijanie kości niezgody pomiędzy Gminę Wadowice, a Archidiecezję Krakowską, ze strony Marcina Płaszczycy?

Jedyne co widzę i tylko w odpowiedzi tego frajera, to pałanie nienawiścią oraz chęcią zemsty na tych, co nie ugięli swojego karku przed Mateuszem K., któremu wydaje się, że wszystko mu wolno, że stoi ponad prawem!

Jednak kres tych burmistrzowych manipulacji jest już bliski…
Wręcz – nie boję się tego powiedzieć – bardzo bliski!
A początek tego końca będzie miał już swój „zaczyn” w wytoczonym mi procesie cywilnym, gdzie strona powodowa zostanie szczegółowo przepytana na wszystkie okoliczności ratuszowej… „współpracy”!
Zresztą, to nie jedyna sprawa, w której burmistrz będzie nie tylko gwiazdą, świadkiem również!
Wszak na wokandzie jest już sprawa z oskarżenia prywatnego, w której też będzie i burmistrz i ciekawie i… zgodnie z prawem!
Włącznie z wnioskami do prokuratury…

Ale o wszystkim dowiecie się w swoim czasie…

Dzisiaj mam tylko nieskrywaną nadzieję, że ludzie dobrej woli rzeczywiście będą modlili się za tego frajera…
Ale od razu zaznaczam – nie o rozum!
Bo o ten u niego, to już dawno chyba… za późno?

😀


😛

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT