Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Inicjatywo… własnych wartości! Dzięki!
Inicjatywo… własnych wartości! Dzięki! sobota, 15 kwiecień 2017, godz. 22:47

Głupi wszystko kupi 1bNa stronie internetowej Inicjatywy Własnych Wartości autor publikowanych tam materiałów /ujawniony już w postępowaniu sądowym/, neguje kroki radnej Kaczyńskiej, która tak naprawdę chce naprawić to wszystko, do czego niedopełnieniem obowiązków prawnych oraz posługiwaniem się sfałszowanym dokumentem o znaczeniu prawnym doprowadził wcześniej burmistrz-oszust.

Wypada więc zapytać, od czego chce odwróci uwagę zarówno ów ujawniony już autor publikowanych tam kłamliwych materiałów, jak też sama… Inicjatywa Własnych Wartości?

Aby odpowiedzieć na to pytanie pominę przywołane wyżej niedopełnienie obowiązków prawnych, posługiwanie się sfałszowanym dokumentem o znaczeniu prawnym oraz inne niecne uczynki burmistrza-oszusta w tej sprawie, bowiem wszystkie one zostały objęte śledztwem w sprawie narażenia Gminy Wadowice na straty w ogromnych rozmiarach…
Bo takowe, to nie tylko zaniżenie wartości ponad 11. hektarów gruntów przemysłowych o co najmniej kilkanaście milionów złotych, to także m.in. pozbawienie budżetu gminy dochodów z terenów po byłym Bumarze o około 500.000,- złotych rocznie!
Pominę też kłamstwa, które ów autor-oszust materiałem tym przywołuje, bo i tymi będą musieli zająć się funkcjonariusze Wydziału d/s Przestępczości Zorganizowanej KWP w Krakowie oraz prokuratorzy Wydziału d/s Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej…

Głupi wszystko kupiInteresuje mnie bowiem twierdzenie autora, który aby robić mieszkańcom wodę z mózgów pisze, że – cyt.: „… Jeżeli  projekt zmian uzyska poparcie radnych, którzy już wcześniej go odrzucili w głosowaniu, Wadowice czeka katastrofa. Handel w centrum miasta będzie wymierał” – koniec cytatu.
I interesuje mnie przede wszystkim dlatego, bo ten sam autor twierdzi – cyt.: „… że nadzwyczajne zainteresowanie polityków lokalnego PiS na czele z posłanką Filipiak oraz radną Kaczyńską interesami niemieckiej sieci handlowej nie może być bezinteresowne.” – koniec cytatu.

A teraz odpowiem na pytanie: skąd u mnie takie zainteresowanie…
Bo zastanawia mnie, na czym mogłaby polegać „bezinteresowność” burmistrza-oszusta, który świadomie doprowadza do wyceny 11. hektarów gruntów przemysłowych jako rolne i śmiem twierdzić, że z determinacją pilnuje, aby wartość ta nie przekroczyła wartości około połowy hektara gruntów rolnych w tej samej lokalizacji…

Może odwrócę pytanie?
Jaki interes miał burmistrz, aby nie tylko zlecić wycenę gruntów przemysłowych jako rolne, ale też, aby pasjonować się wyceną, w której wartość tych gruntów zaniżona została o co najmniej kilkanaście milionów złotych?

Bo przyjmijmy, że jeden hektar gruntów rolnych w tej samej co spółka „EKO” lokalizacji kosztuje tylko jeden milion złotych /chociaż dysponuję dowodami, że sporo więcej/!
Ale niech będzie ten… jeden milion!
Wycena działekWięc jeden milion złotych razy tylko 11 hektarów, to trzeba by dać za rolne 11 hektarów 11 milionów złotych, a nie „kapkę” ponad 600 tysięcy złotych…

Jednak ma burmistrz-oszust mały problem…
Bo mówimy tu o wartości gruntów rolnych…
A te ponad 11 hektarów, to ponad wszelką wątpliwość grunty przemysłowe…
Skromnie więc licząc od czterech do sześciu razy droższe od rolnych…
Tylko, że tu już zagospodarowane, więc dla spółki EMPOL, z którą burmistrz-oszust wszedł w deal, nie wiem nawet czy nie więcej jak sześć razy?

Więc czy idzie tylko o kwotę oscylującą pomiędzy 44., a 66. milionami złotych?
Czy jeszcze większą?

Ale najważniejsze z pytań, to to: jaki więc interes miał burmistrz-oszust w tak oczywistym oszustwie?
Czy może trzeba zapytać – za ile burmistrz-oszust realizował to oszustwo?
A nawet zapewniał radnych, że na tej tak rażąco zaniżonej wycenie to oni zrobią najlepszy interes z „bażantami” z EMPOLU?

Nie powiedział im tylko, że mogą skończyć w… kryminale.
Wszak kiedy „klepnęliby” tę jego decyzję, byłaby to już nie jego ale ich decyzja skutkująca narażeniem majątku Gminy Wadowice na straty w ogromnych rozmiarach!
Czy więc te w pełni potwierdzone dowodami fakty ma przykryć ten oszukańczy materiał?
Zwłaszcza teraz, kiedy wszystko o czym wyżej, zostało przecież starannie udokumentowane…

Tak samo, jak fakt niedopełnienia przez burmistrza-oszusta obowiązków prawnych wobec dwóch uchwał, w tym jednej dotyczącej terenów po byłym Bumarze oraz zlecenia kierownikowi Wydziału Finansowego UM w Wadowicach sfałszowania dokumentu o znaczeniu prawnym, którym ten „świstak” – przekonany, że na zwijaniu „sreberek” zarobi na własną kreatywność – posługiwał się aby oszukać radnych!

Dlatego na pytania:
– czy nadzwyczajne zainteresowanie burmistrza-oszusta odrolnieniem kilkudziesięciu hektarów gruntów rolnych około sześć kilometrów od terenów po byłym Bumarze nie może być bezinteresowne?
– czy odrolnienie tych hektarów nie w celu wybudowania tam jednej małej galerii, ale kilku hipermarketów nie doprowadzi handlowców i przedsiębiorców z Wadowic do katastrofy /czytaj: bankructwa!/?
odpowiedzcie sobie sami!

Jednak jeżeli sami odpowiedzi na te zaledwie dwa pytania nie znajdziecie, na pewno odpowie Wam na nie pani… K. Koczur, ze sklepu sportowego przy ul. Zatorskiej oraz tych „dwustu”, o których na jednej z połączonych /i też zarejestrowanej/ Komisji mówili burmistrz-oszust oraz nijaki Boryczko…
Ten od wirtualnego stowarzyszenia i z teczką… „Tymińskiego”!

Ja prawie już na koniec dodam tylko, iż z serca dziękuję Inicjatywie Własnych Wartości, że udostępniła autorowi-oszustowi swoją stronę w celu upublicznienia nie tylko kolejnych dowodów dla wojewódzkich organów ścigania ale też listy dodatkowych świadków, którzy jak widzę, będą mieli sporo do powiedzenia w sprawie narażenia Gminy Wadowice na straty w ogromnych rozmiarach…

Zwłaszcza emeryci mający chyba w miarę intratny interes w tym, aby radni nie wprowadzali zmian w mpzp dla terenów po byłym Bumarze i tylko dlatego, żeby handlowców i przedsiębiorców, którym do emerytury brakuje jakieś pół wieku, doprowadzić do bankructwa?
Bo wniosek emerytów nie dotyczy przecież zmian na terenach… odrolnionych pod hipermarkety?
Dlaczego?
Pytam retorycznie, bo odpowiedź na to ostatnie pytanie mnie już akurat nie interesuje…
To „działka” kogoś innego…

Dlatego trzymajcie tak dalej!
I dalej gloryfikujcie oszustwa, okradanie gminnego budżetu z dochodów oraz… satyrę lokalnej władzy!

Edward „Scorpion” Wyroba

P.S.
. . .
Głupi wszystko kupi 1a
…………………………………………………………………………………………………..

A może zamiast dyktować właścicielowi działki po byłym Bumarze w co powinien na niej inwestować, tych „dwustu” w liczbie siedmiu podpisanych pod „prośbą” do Radnych Rady Miejskiej, na dodatek nikt nie wie z jakiego dnia /czego wymaga każde pismo urzędowe!/, bez prezentaty, którą cechuje pismo radnej Kaczyńskiej /i każde inne złożone na dziennik podawczy ratusza/, złożyliby się i kupili te hektary, a potem obdarowali nimi burmistrza-oszusta terenami… usługowymi?
Może np. pod… cmentarz komunalny?
Z bezpłatnymi katakumbami dla… nowych właścicieli?
Skąd ta ironia?
Bo to pismo jako żywo przypomina ten „protest” z marca 2015 roku!
Czy dlatego bez daty i prezentaty?
Jeżeli tak, to oznacza nie tylko manipulowanie faktami, ale kryminogenny przekręt!
Przygotujcie sobie więc oryginał onej prośby zgodny z datą i liczbą dziennika na ratuszowym „podawczaku”!
Zapewniam, że będzie wam potrzebny!
Bo właśnie za te przekręty, głębokie „jak Mariański Rów”, uwielbiam stronę Inicjatywy Własnych Wartości! ew.

A tak już na marginesie…
Zastanawia mnie, czym Inicjatywa Własnych Wartości będzie przykrywała przekręt swojego guru w sprawie tzw. południowej obwodnicy?
Bo tam dopiero szykuje się… wał!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT