Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Innym zarzuca łamanie prawa, którego sam jest niekwestionowanym liderem!
Innym zarzuca łamanie prawa, którego sam jest niekwestionowanym liderem! piątek, 27 listopad 2015, godz. 11:35

Klinowski na fbNaruszenie przepisów ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej, to powody odwołania przez burmistrza Wadowic – Klinowskiego, Emilii Bieniek z funkcji dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Wadowicach.

Do podjęcia decyzji obligowało podobno burmistrza naruszenie przezZarządzenie Klina dyrektorkę przepisów ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej, co ogłosił na swoim profilu Facebook burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

I nie zamierzam z faktem tym polemizować…

Ale jeżeli czyni się kroki prawne wobec innych, wypada zacząć od siebie…

lobbystaA przecież burmistrz Wadowic – Mateusz Klinowski od kilku lat i nadal prowadzi zawodową działalność lobbingową, w myśl ustawy, która precyzuje tę Działalnoc lobbingowadziałalność jako Zawodową działalność lobbingową, która może być wykonywana tylko przez przedsiębiorców albo przez osoby fizyczne nie będące przedsiębiorcami, na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Czyli mówią wprost – burmistrz Wadowic, legitymujący się tytułem doktora nauk prawnych, prowadzi działalność gospodarczą na własny rachunek!

Art. 5 ustawy o ograniczeniu dz gospodarczejBo  jakby tego prawa nie interpretował, burmistrz, który stawia zarzut dyrektorowi placówki oświatowej, iż ten narusza przepisy ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej, sam bez skrępowania łamie prawo w sposób dyskwalifikujący go z dalszego pełnienia obowiązków burmistrza Wadowic oraz zajmowania jakiegokolwiek stanowiska w organach samorządu terytorialnego, bowiem prowadzi zawodową działalność gospodarczą, w tej samej formie, którą uznał za podstawę odwołania z funkcji dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Wadowicach!

Sam się mianujeNadto, nie inaczej należy interpretować obowiązujące prawo w głośnym już przypadku samomianowania się przez Burmistrza Wadowic – Mateusza Klinowskiego członkiem rady nadzorczej miejskiej spółki „Eko Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo komunalne” w rejestrze gospodarczym to: 5512196919. Przedsiębiorstwo ma numer REGON: 357053451. Spółka jest wpisana w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) pod numerem: 0000144823.

Wszak obowiązujące w Polsce prawo poza wszelkimi sporami pozostawia, iż spółka tego typu /z o.o./ jest spółką handlową, czyli taką, której funkcjonowanie regulowane jest przez Kodeks spółek handlowych.

Art. 4 ustawy o ograniczeniu dz gospodarczejA to oznacza, iż burmistrz po raz drugi łamie zapisy ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej.

Nie rodzi więc wątpliwości, iż działalność gospodarcza prowadzona przez burmistrza Wadowic – Mateusza Klinowskiego winna zostać poddana ocenie prawno-karnej zarówno przez Radę Miejską w Wadowicch, Wojewodę Małopolskiego jak i przez Prokuraturę, a finalnie w postępowaniu sądowym…

I o taką ocenę, wraz ze skutkami prawnymi, jakie niesie za sobą rażąca obraza obowiązującego prawa, kontynuowana przez burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego /w części dotyczącej zawodowego e-maillobbowania/ jeszcze w okresie, kiedy w poprzedniej kadencji pełnił obowiązki radnego Rady Miejskiej w Wadowicach – wnoszę.

Jednocześnie wnoszę o objęcie tych postępowań bezpośrednim nadzorem Premiera Rządu RP, Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego oraz Prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT