Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Jakbym zobaczył… „siusiumajtka” z podwórka!
Jakbym zobaczył… „siusiumajtka” z podwórka! czwartek, 1 grudzień 2016, godz. 02:26

ono-mnie-okradliKiedy przeczytałem ostatni tekst doktora iluzji prawnych, a zwłaszcza ten jego fragment – zwyczajowo zacytuję: „… Na spotkaniach z przedstawicielami EMPOL, większościowym udziałowcem EKO i jedną z najprężniej działających spółek rodzinnych w Małopolsce, brylowali zapraszani przez Cholewkę: Edek Wyroba, poseł Józef Brynkus, czy inne niepoważne, ale przedstawiające się jako “eksperci” postacie. Pod adresem EMPOL padały wyzwiska, oskarżenia, wygadywano kosmiczne bzdury.” – koniec cytatu, niczym w starym iluzjonie zobaczyłem „nieopierzonego siusiumajtka” sprzed ponad 50. lat pieprzącego swoje mądrości, których nijak nie szło zweryfikować…
Tylko, że jak napisałem, to były wspomnienia z podwórka sprzed ponad 50. lat…

W przeciwieństwie do tego opisanego, pieprzenie „siusiumajtka” cytowanego wyżej można zweryfikować z dokładnością… uchwały, którą ów wycofał z programu ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach!
Można też zweryfikować treść spotkań, ale tylko tych oficjalnych „… z przedstawicielami EMPOL, większościowym udziałowcem EKO”

Tylko jak zweryfikować słowa „siusiumajtka”, gdzie twierdzi, iż ten EMPOL to jedna – może też zacytuję: „… z najprężniej działających spółek rodzinnych w Małopolsce” – koniec cytatu?
I to w zasadzie jedyna moja wątpliwość!
Szczególnie,  kiedy „rodzinny” prezes Maurer, Marcin Maurer, co innego mówi, co innego obiecuje Gminie Wadowice i jej mieszkańcom, a co innego robi!


A do tego ta „rodzinna” spółka
/EKO/ podobno przynosi tylko… „straty”?

Bo nie mam już tych wątpliwości, co do faktu celowego działania przedstawicieli Gminy Wadowice w zarządzie i radzie nadzorczej tej „rodzinnej” spółki na szkodę Gminy Wadowice, a tym samym na szkodę jej mieszkańców, którym „rodzinny” prezes Maurer, Marcin Maurer, obiecywał /co wyżej bardzo dobrze słychać!/ „złote góry” i nie ma się co dziwić, kiedy takie właśnie mamy czasy, w których każdy interes śmieciowy, to „kura znosząca złote jaja”!
Każdy, tylko nie ten, w który nasza gmina weszła z „rodzinnym” prezesem Maurerem, Marcinem Maurerem!

Znaczy, miałem napisać, że EKO w Choczni jest jedyną „kurą” znoszącą „złote jaja” tylko, że… nie Gminie Wadowice, co w konfrontacji z tym, o czym zapewniał Was, mieszkańców tej gminy „rodzinny” prezes Maurer, Marcin Maurer, może oznaczać, że ów „rodzinny” prezes jaja to sobie robił, ale… z Was!

A, zapomniałbym…
„Siusiumajtek” pisze jeszcze, że na onych oficjalnych spotkaniach z „rodzinnym” EMPOL-em – aż żal byłoby nie zacytować: „… brylowali zapraszani przez Cholewkę: Edek Wyroba, poseł Józef Brynkus, czy inne niepoważne, ale przedstawiające się jako „eksperci” postacie” – koniec cytatu
Cóż, jaki doktor taki stosunek do ludzi…

Więc może zacznę od tego, że prawdopodobnie w przeciwieństwie do „siusiumajtka”, ja się na żadnym gównie nie ślizgałem, więc nie mogliśmy tego robić razem z tym „siusiumajtkiem” na jednym…
Brudzia też z nim nie piłem, bo z „siusiumajtkami” nie pijam dla… zasady!
Dlatego resztę pozostawię bez komentarza…

Nie mogę jednak pozostawić bez komentarza faktu, że za TĄ „MARNĄ” PUBLIKACJĘ… Orzeł, radca Orzeł, groził mi procesem sądowym…
I zawiadomieniem do prokuratury… też!

 


Niestety, tylko groził!

A szkoda!
Bo taki proces na pewno dałby odpowiedź NA TE PYTANIA i… na TE TEŻ, bo na żadne z nich do dzisiaj nie odpowiedzieli ani „rodzinny” prezes Maurer, Marcin Maurer, ani nasz dzisiejszy bo/c/hater!

Więc jeszcze wszystko przed nami, poza odpowiedzią na pytająco-twierdzący tytuł tekstu nijakiego… „siusiumajtka”: „Śmieci w górę? Radni zawalili, zapłacą mieszkańcy.”

Bo tylko tego nie rozumiem…

Śmieci w górę?
Nie muszą…
Można podpisać umowę z kimś, kto będzie tańszy…
A, że konkurencja na rynku robi się duża, powiem nawet, że robi się tam już zbyt „ciasno”, więc podejrzewam, że i wybór będzie niemały…

Nie wiem też, w czymże to… radni zawinili?
Zwłaszcza, że to nie radni, ale sam autor uchwały o zbyciu udziałów Gminy Wadowice w EKO, wycofał ją z porządku obrad ostatniej sesji!

Więc zapytam jeszcze raz – w czym zawinili radni?

W tym, że do doktora iluzji prawnych zaczęło… docierać?
Że, kiedy dojdzie do zbycia udziałów Gminy Wadowice w EKO, to jednak MOJE PYTANIA /TE TEŻ/ będą musiały doczekać się odpowiedzi i to nawet bez inicjatywy Orła, radcy Orła, bo sprawę zacznie badać Prokuratura, a do tego na pewno nie wadowicka!

Szczególnie, że śmietnisko od 01 września 2016 roku miało być… kosztownie rekultywowane!
A ono nadal rekultywowane nie jest!
A nadto EMPOL do dzisiaj śmieci tam wozi!
Chociaż miały się mieścić w niecce tylko do… końca sierpnia 2016 roku!

Bo czy nie tak jest w piśmie, którym EMPOL od mieszkańców Gminy Wadowice chciał wyłudzić kasę na dokapitalizowanie spółki…
. . .
empol-01
……………………………………………………………………………………………………………

Chociaż Gmina Wadowice miała mieć majątek i pokaźne zyski, a „rodzinny” prezes Maurer, Marcin Maurer, miał wziąć na barki „rodzinnego” EMPOL-u cały ciężar… inwestowania!

Zmierzając powoli do końca, bo nie bardzo jest się nad czym rozwodzić, muszę przyznać, że zwróciły w tym materiale moją uwagę też i te słowa – i znowu zacytuję: „… Możliwe są również kroki sądowe przeciwko (…)” – koniec cytatu.

I tu nawet nie zaprzeczę, a wręcz potwierdzę, że te kroki są niezbędne!
Jednak nie przeciwko Gminie Wadowice, ale przeciwko tym, którzy wspólnie i w porozumieniu na szkodę tej gminy i jej mieszkańców działali!

Tyle, że najpierw działalność spółek EMPOL oraz EKO, w czasie kiedy w zarządzie Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni zasiadał wiceprezes Koper, Paweł Koper, a w jego radzie nadzorczej burmistrz Gminy Wadowice, musi zostać szczegółowo „prześwietlona” przez RIO, NIK, UKS oraz… CBA!

A już na pewno pod kątem „strat”, jakie przynosiło… Przedsiębiorstwo Komunalne EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni!

No i już naprawdę na koniec jeszcze jeden cytat: „…Za chwile EKO zacznie zwalniać ludzi” – koniec cytatu.
Bo nie mam wątpliwości, że to zwalnianie zacznie się od… wiceprezesa Kopra, Pawła Kopra.
Nie wiem tylko, kto odwoła go pierwszy?
Rada nadzorcza?
Prokurator?
Czy dopiero… sąd?

Nadto nie mam wątpliwości, że zapłacimy wszyscy, ale wyłącznie za te łajdackie działania przedstawicieli Gminy Wadowice we władzach Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni, którzy zamiast o interes naszej gminy i nasz, dbali o interes… „rodzinny”!

A to powoduje, iż nie mam również wątpliwości, że na moje pytania, zarówno TE, jak i TE, odpowiedzi musi udzielić rzetelne postępowanie prowadzone przez Prokuratorów, ale takich przez duże „P”, którym nie mylą się kolory na prawniczych togach…

Dla Przyjaciół… po prostu Edek!
Dla „siusiumajtków”: Pan Wyroba…

P.S. A dlaczego materiał w rubryce satyrycznej?
Akurat tego, ale tylko ludziom inteligentnym, wyjaśniać na pewno nie muszę!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT