Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Jakie domniemania ma prawo rodzić ta pewność… umorzenia?
Jakie domniemania ma prawo rodzić ta pewność… umorzenia? niedziela, 12 Lipiec 2015, godz. 00:03

000-alkosensory-1Nawet nie będę ukrywał, że odpowiednią wymowę mają dwa ostatnie zdania, zamykające tekst anonimowego „bochatera” /tak, tak, przez „ch”/, inteligencją dorównującego absolwentowi nauk prawnych, opublikowane na stronie internetowej Inicjatywy Wolne Wadowice, którymi ów donosi – może, aby nie było wątpliwości zacytuję:

„W sprawie finansowania kampanii nadal toczy się policyjne postępowanie wszczęte z donosu Wyroby wspieranego przez Gładysza i Płaszczycę. Jak łatwo zgadnąć, niebawem zostanie ono umorzone.” – koniec cytatu.

Czy to więc potwierdzenie tezy przywołanej przeze mnie tutaj, tej o krążących po korytarzach budynku przy ul. Lwowskiej 13, w Wadowicach „„… rokowaniach” (…) o umorzeniach”?

000-alkosensoryWszak jeżeli słowa te się potwierdzą, będzie jeszcze ciekawiej…
Zwłaszcza, że jak donosił Marcin na swoim portalu /fotograficznie donos ów dokumentując fotkami KPP i z Klinowskiego profilu na facebooku/, Klinowski spotkał się w ten jakże „gorący” dla siebie czas tête-à-tête z Komendantem Powiatowym Policji i co wszyscy możemy zobaczyć – wręczył… dwa eleganckie pomarańczowe pudełka.

Ale, co było w środku?
Marcin napisał, że „… dwa alkosensory warte blisko 5 tysięcy złotych”
I nic nie sugerując, a tylko pytając, do czego mam niezbywalne, konstytucyjne prawo, właśnie zapytam: ale kto postronny tak naprawdę widział rzeczywistą zawartość tych eleganckich, pomarańczowych pudełek?

Bo takie alkosensory, jakie pokazane zostały na kolejnej fotografii /i co rzuca się w oczy – bez bliskości pomarańczowych, ozdobnych pudełek/, sam już widziałem i to na długo przed tym historycznym, twarzą w twarz spotkaniem obydwu panów…
Podczas kontroli drogowej.
Ba, nawet w jeden z takich sobie… dmuchnąłem!

Więc jeszcze raz – kiedy anonim na stronie internetowej IWW wręcz zapewnia nas wszystkich, że „… policyjne postępowanie wszczęte z donosu Wyroby (…) niebawem zostanie (…) umorzone.” – zapytam, co tak naprawdę było w pudełkach przekazanych przez Klinowskiego w gabinecie Komendanta, w zasadzie sam na sam /bo jak napisałem wyżej – fotografie autorstwa Policji/, że środowisko Inicjatywy Wolne Wadowice już jest takie pewne… umorzenia tego postępowania?

000-alkosensory-2Zwłaszcza, że konfabulację Zofii Siłkowskiej o jednym koncie bankowym przedsiębiorczego darczyńcy, służącym mu służbowo i prywatnie, my – plebs – możemy tak naprawdę między bajki włożyć…
O czym każdy przedsiębiorca doskonale wie…

Zaś organy ścigania /Policja, Prokuratura/, w kontekście tych słów – aby nie utracić społecznego zaufania – przed wydaniem postanowienia w sprawie powinny uzyskać sądowy nakaz… sprawdzenia wszystkich kont bankowych właściciela Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „Jan”!
0000
000-alkosensory-3A w tej konkretnej sprawie i w świetle wyjaśnień samego pełnomocnika KWW Wolne Wadowice – Zofii Siłkowskiej, rażąco sprzecznych z wyjaśnieniami samego przedsiębiorcy, a zarazem wzajemnie się wykluczających – powinny zrobić to… z urzędu!

Szczególnie, że poza wszelkimi sporami pozostaje, iż wykluczone Kodeksem wyborczym jest pozyskiwanie przez komitet wyborczy środków finansowych od podmiotów nie będących osobami fizycznymi!
I ten stan prawny jest jednoznaczny, a zarazem wolny od jakichkolwiek odstępstw natury prawnej.
A co za tym idzie, niedopuszczalne jest dokonanie wpłaty na konto bankowe komitetu wyborczego z konta firmowego przedsiębiorcy nawet wówczas, jeżeli w nazwie tej firmy figuruje jego imię czy nazwisko…

Więc nie ma, że… boli!
Wszak boli, bo… musi boleć!

Jednak to nie wszystko…

Bowiem poważne obawy musi budzić nie tylko u mnie ale też u wielu mieszkańców gminy publiczne zapewnienie – płynące od strony bezpośrednio zainteresowanej umorzeniem postępowania – o umorzeniu postępowania w jej sprawie, jeszcze przed wydaniem w tejże… oficjalnej decyzji przez organy do tego uprawnione!

A już zwłaszcza, kiedy dostajemy jednoznaczny sygnał, iż w zasadzie podejrzany o popełnienie czynu karalnego dysponuje wiedzą o umorzeniu postępowania przed zawiadamiającym o podejrzeniu popełnienia czynu zabronionego przez ustawę, chociaż to on powinien taką wiedzę powziąć zaraz po jej podjęciu!

Dlatego oficjalnie zapytam: czego skutkiem jest ten pozaprawny stan?
– Przypadku?
– Ścisłej współpracy jednego z dzielnicowych ze sponsorami kampanii wyborczej na rzecz KWW Wolne Wadowice?

– Nieznanej nam, chociaż niewykluczonej motywacji, np. w… pomarańczowym kolorze?
– Czy tylko – nieznanemu bliżej społeczności gminy – układowi pomiędzy lokalnymi… władzą, biznesem i organami ścigania?

I nie będę ukrywał, iż dysponując dostatecznie wiarygodnymi dowodami, że materiały z tego bloga czytają przedstawiciele wszystkich wyżej wymienionych, dlatego oczekuję rzetelnej odpowiedzi od wszystkich, bez dodatkowego wniosku z mojej strony.

Jeżeli się nie doczekam w rozsądnym terminie, ubolewał nie będę…
Po prostu zapytam wyżej…
Od pani Premier – Ewy Kopacz, listę adresatów zadanych tu pytań otwierając, poprzez ministrów odpowiednich resortów i Komisje Rady Europejskiej, aby na mediach ogólnopolskich zakończyć…

Zresztą pytań wówczas będę miał znacznie więcej, w tym m.in. o przewlekłość w tak oczywistym postępowaniu, jakim jest to w sprawie nie wpisania przez byłego radnego 100. tysięcy złotych pożyczki do deklaracji majątkowej i to… dwukrotnie, kiedy Ministra Nowaka ścigano po sądach o niewpisany zegarek wart zaledwie 10 tysięcy złotych, a więc
de facto nie podlegający już wpisowi do onej deklaracji.

A na koniec pozwolę sobie na odrobinę prywaty, przypominając anonimowemu cieciowi ze strony IWW, że jak już, to… Pan Wyroba nadaje ton tej opozycji, kierując kolejne w pełni udokumentowane oskarżenia”!

Tylko czy ty, krętaczu i oszuście, w ogóle jesteś wstanie to… pojąć?
. . .

 

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT