Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Tu i tam... » Jedni pamiętają inni… politykują!
Jedni pamiętają inni… politykują! sobota, 13 Grudzień 2014, godz. 09:49

33 lata temu13 grudnia. 33. rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Przez jednych pamiętana poprzez pryzmat własnych przeżyć oraz ofiary tamtych czasów, przez drugich wykorzystywana wyłącznie do celów politycznych.

W Wadowicach będzie Hołdem Pamięci dla ofiar stanu wojennego oraz wspomnieniem działaczy lokalnej „Solidarności”, którzy odeszli nie doczekawszy w swoim mieście demokracji.


W stolicy, z inicjatywy prezesa Jarosława będzie to marsz protestu przeciwko… demokracji!

Bo tylko za taki można uznać protest, kiedy pod krzyżem wrzeszczy się o sfałszowaniu wyborów, a jednocześnie trwa w samorządach na zdobytych z mandatu wyborczego miejscach. Jeżeli Jarosław „Polskę zbaw” Kaczyński uważa, że minione wybory zostały sfałszowane, powinien wezwać wszystkich swoich samorządowców do złożenia mandatów wyborczych, co skutkowałoby – żądanym tak jakoś półgębkiem – powtórzeniem wyborów.
Było by to rozwiązanie nie tylko honorowe, prawne również.
No i najprostsze w realizacji celu, do którego PiS podobno zmierza?
Tylko czy na pewno?

Bo jakoś nie widzę, choćby tylko w gronie naszych rodzimych działaczy tej kolejnej w kraju „krzyżowej sekty”, aby gremialnie zrzekali się zdobytych mandatów z wiarą na podwojenie sukcesu wyborczego po… powtórce.
Dlatego może ciszej nad tą trumną…
Może w skupieniu zapalmy Znicz Pamięci, zamiast wrzeszczeć pod krzyżem po próżnicy, zaprzeczając temu wrzaskowi trwaniem na zdobytych w samorządach przyczółkach…
No, ale PiS nie od dzisiaj, jak śpiewa Martin Lechowicz…
Tylko… krzyżem i krzykiem!

 

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT