Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Za "miedzą" » Kiedy areszt za korupcję urzędników z… kalwaryjskiego ratusza?
Kiedy areszt za korupcję urzędników z… kalwaryjskiego ratusza? czwartek, 3 maj 2012, godz. 00:11

13 maja – termin kalwaryjskiego Referendum tuż, tuż, to i wazelina finansowana z budżetu mieszkańców kalwaryjskiej gminy, zaczyna „zwieracz” pracodawcy mocnej smarować…
Odtrąbiono sukces…
Płatnik herosa dostał… medal!
Na ozdabiającym owo smarowanie zdjęciu nieznanego autora, pokazano awers z napisem „razem budujemy sukces” i „rewers”… bez sukcesów!
Chociaż w zasadzie jest ich sporo, tylko jakoś heros nie chce o nich informować szerokiej publiki…
Bo przecież na „pierwszy ogień” poszła próba zastraszenia przez Stradomskiego inicjatorów referendum… Procesem o pomówienie! Tylko, że wszystko wskazuje, iż to Stradomski, tym swoim aktem oskarżenia pomówił inicjatorów referendum… Wszak konfrontacja „sukcesów” Stradomskiego z 11. zarzutami, które postawili – temu jeszcze burmistrzowi – inicjatorzy, nie pozostawia wątpliwości co do rzetelności tych zarzutów…
Zresztą na fakt zastraszenia, wręcz szantażowania inicjatorów referendum wskazuje sam… akt oskarżenia „wypocony” przez Stradomskiego, którym ten pewnie w sposób zaskakujący dla Sądu, nie objął ani pana Jerzego Rojka, publikującego takie same zarzuty, uznając je za własne, na łamach swoich „Katakumb”, ani mnie, który nie tylko te 11, i też uznanych za własne – Stradomskiemu postawiłem…
Ale to nie jedyny „sukces”, o którym nie wazelinuje „zwieracza” heros!
Kiedy okazało się, że plan szantażu „spalił na panewce”, bo inicjatorzy Stradomskiego się nie wystraszą i na proponowaną przez onego (inna sprawa, że kretyńską) ugodę nie pójdą, pod strzechą kalwaryjskiego ratusza zrodziła się kolejna przestępcza myśl… Fałszywego oskarżenia inicjatorów referendum, a głównie Przewodniczącej tej grupy, o… płacenie za roznoszenie ulotek oraz zbieranie podpisów!
Nawet sobie upatrzyli „specjalną ofiarę” wierząc, że dzięki trudnej sytuacji kobiety i jej rodziny, po prostu kupią jej fałszywe zeznania za pracę, kasę i mieszkanie, finansowane z kalwaryjskiego budżetu!
I sam fakt, że takie korupcyjne propozycje złożyła wiceburmistrz „Ciocia” Cimerowa w obecności Mirusia Nowaka i jeszcze jednej pracownicy ratusza, nawet nie pozwala poddać w wątpliwość, że pomysł „rzucił” sam… Stradomski!

Zastanawiam się tylko na co jeszcze czeka wadowicka Prokuratura Rejonowa?
Która nie tylko winna całą czwórkę zatrzymać na 48 godzin i przesłuchać, żeby nie mataczyli w sprawie, ale też – wszak sprawa to nie tylko w 100 procentach korupcyjna, ale na dodatek „szyta” środkami budżetowymi na szkodę ludzi uczciwych, którzy podjęli się gwarantowanej im Konstytucją oceny dotychczasowych „sukcesów” Stradomskiego – wystąpić, przynajmniej wobec dwóch sprawców tego bandyckiego czynu, o trzymiesięczny areszt tymczasowy!

Stąd z pytaniem – dlaczego do tej pory w sprawie korupcji w kalwaryjskim ratuszu oraz zmuszania szantażem do składania fałszywych zeznań, nic nie zrobiono? – zwracam się do Prokuratora Rejonowego w Wadowicach, załączając do pytania kopię oświadczenia z dnia 23 marca 2012 roku, które w ostatnich dniach otrzymałem od anonimowego nadawcy (fragment obok)

Oczywiście, odpowiedź Prokuratora Rejonowego opublikuję natychmiast po jej otrzymaniu! Jeżeli odpowiedź nie nadejdzie do dnia 12 maja 2012 roku, jako mieszkaniec Wadowic i prowadzący swojego bloga na terenie Wadowic, to samo oświadczenie w dniu 12 maja opublikuję na swoim blogu!
Niech mieszkańcy Gminy Kalwaria dowiedzą się jeszcze przed referendum na co stać ich (jeżeli jeszcze uważają go za swojego?) burmistrza i jego desantowanych z ościennych gmin budżetowych utrzymanków! Wszak płaci im wszystkim z ich podatków! Z tych samych, z których razem z „Ciocią” chciał kupić fałszywe zeznania aby oskarżyć uczciwych ludzi!

Edward Wyroba

P.S. O kolejnych „sukcesach”, burmistrza Stradomskiego, w tym też o wspólnym sukcesie z wicestarostą Mirosławem Nowakiem, w sprawie kalwaryjskiego śmietniska… jeszcze przed referendum!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT