Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » „… kim dla Was, dla wadowickich organów ścigania jest burmistrz tego miasta?”
„… kim dla Was, dla wadowickich organów ścigania jest burmistrz tego miasta?” poniedziałek, 18 kwiecień 2016, godz. 23:08

DSC_7352Robi się co raz ciekawiej… Burmistrz i radni idą niczym „czołg”, aby zaspokoić oczekiwania starannie „wyselekcjonowanego” przedsiębiorcy z kapitałem zagranicznym, mającego chrapkę na odrolnienie 22. hektarów gruntu oraz… hipermarkety w Choczni.
I chociaż do dzisiaj nie wiemy, a przecież pytałem, czy burmistrz uzyskał dla przedstawionego radnym pomysłu wymaganą prawem decyzję Ministerstwa Rolnictwa, a także Marszałka Województwa Małopolskiego z opinią izby rolnej, podobnie jak nie wiemy, na jakiej podstawie inwestor już wszedł z inwestycją w teren, gdzie m.in. „rżnie” nie tylko drzewa, ale też m.in. „kroi” drogi, co jakoś dziwnie dla Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest tylko… niwelacją terenu /teza tym bardziej ciekawa, że teren nadal rolny użytkowo!/
Wiemy jednak, że sprawa cuchnie i to poważnie…

PINB - 01Wracając na chwilę do tez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego pozwalam sobie zostawić Was z jego interpretacją stanu, który tam na miejscuPINB - 02 znacznie odbiega od wiedzy tegoż urzędnika z powiatu, „sprzedającego” problem budowlany burmistrzowi, chociaż prawna interwencja leżała w jego obowiązkach!
I pozostawiam to pismo bez komentarza, bowiem poczyniłem już kroki, które winny spowodować, że sprawą zajmie się ktoś inny, a zarazem może w przeciwieństwie do autora tych „rewelacji”… kompetentny?
DSC_7357Zwłaszcza, że za chwilę stanowisko tego kogoś zwanego Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego, dostatecznie skompromituję jednoznaczną informacją i też ze szczebla powiatowego…

Dlatego wróćmy do przywołanego wyżej… smrodu!
Smrodu, którego jednoznacznym dowodem jest nie tylko łamanie praw konstytucyjnych /czyli tych przyrodzonych i niezbywalnych, których nikt nikogo pozbawić nie może, nawet iluzjonista prawny/, ale również zapisów ustawy, tej wręcz gwarantującej swobodę dla prowadzonej działalności gospodarczej!
Jednak to nie wszystko…

DSC_7366Sprawa ta jest przede wszystkim dowodem jawnego eliminowania przez burmistrza Wadowic z przestrzeni publicznej naszej gminy tych przedsiębiorców, którzy…
No właśnie, którzy co?
Nie dali… w łapę?

Bo przecież jeszcze nie tak dawno to właśnie on /czytaj: iluzjonista prawny/ wrzeszczał pospołu z nijakim Boryczką, a Zośka Filkowa razem z córką, jedną z sióstr Siłkowskich i byłą już /na całe szczęście/ radną, w tych wrzaskach im wtórowały!

plansza - WadowiceWrzeszczeli sobie tak pospołu i pod publikę, że nie chcą marketów
, że markety
/chociaż chodziło tylko o jedną małą galerię i… parking na 300 samochodów/, to zagrożenie, wręcz zapowiadany w Apokalipsie armagedon dla lokalnych handlowców!

Ale kiedy inwestor i nie nasz lokalny, ale holenderski, który na sam początek przekroczył próg wadowickiej izdebki gospodarczej, wykazał zainteresowanie nie jednym małym markecikiem, ale całą siecią hipermarketów wielkopowierzchniowych, ot… takich „maleństw” od 2000 do 2500 metrów kwadratowych każdy, ten apokaliptyczny armagedon dla lokalnych handlowców pękł u burmistrza i pozostałej, wtórującej mu 20 marca 2015 roku watahy, niczym mydlana bańka!

Więc są dwie możliwości dla wyjaśnienia takiego zachowania…
Albo nagle przeciwnikom marketów porobiło się coś w główkach i wymagają stosownego leczenia /podobno najlepsza lekarka w tej specjalizacji jest w Olkuszu?/, albo została bardzo sowicie… „doceniona” ich kreatywność?
Albo, albo?
Innego wyjaśnienia być nie może!

DSC_7353Bo nie tylko nikt zdrowy na umyślnie bezinteresownie nie robi… dupy i to z własnej gęby!

Bezinteresownie nikt też nie łamie obowiązujących praw!
A już na pewno tych konstytucyjnych…

I co w tym jeszcze niezrozumiałe?
Ano to, że jak informują lokalne portale a nawet media regionalne, wadowicka Policja podobno właśnie zajmuje się pokojowym protestem ludzi, którzy na bezprawnej, bo uchylonej przez Wojewodę Małopolskiego decyzji burmistrza tracą dochody, pracę, mówiąc wprost – swoje codzienne wadowickie życie…

Dziwne to zachowanie Policji…
Bo interesują jej przedstawicieli, oczywiście z nakazu „wierchuszki” ludzie, którzy pokojowo, nie łamiąc żadnego prawa protestowali – co dzisiaj wiemy – przeciwko bezprawnej decyzji burmistrza Wadowic, ale nie interesuje tej samej Policji, że już dosyć dawno uchylona przez Wojewodę Małopolskiego decyzja burmistrza Wadowic… nadal w tych Wadowicach obowiązuje?
Nie zaskakuje Was takie zachowanie…
Obowiązywanie uchylonej decyzji to nie bezprawie?

No to może będę pytał dalej: jak to jest panie Komendancie Powiatowy Policji, jak to jest wadowicka Prokuraturo?
Że są w Waszym zainteresowaniu ci wszyscy, którzy swoim pokojowym protestem wskazywali na łajdactwo burmistrza Wadowic, łajdactwo jednoznacznie potwierdzone przez Wojewodę i wręcz jako przekroczenie uprawnień przez burmistrza Wadowic, ale nie jest w Waszym zainteresowaniu kryminogenne obowiązywanie uchylonej przez Wojewodę Małopolskiego decyzji?

Kontynuując zapytam też: kim dla Was, dla wadowickich organów ścigania jest burmistrz tego miasta?
Kimś wyjętym spod prawa?
Kimś stojącym wyżej w hierarchii swojej bezkarności od przeciętnego obywatela?
Tak pojmujecie prawo, które macie nie tylko przestrzegać, ale również egzekwować?

DSC_7351Bo jakoś, pomimo powziętej wiedzy, nie ma Was nie tylko przy tej uchylonej a więc nie mogącej obowiązywać decyzji…
Nie ma Was również na nie wyłączonych z produkcji rolnej terenach w Choczni, gdzie inwestor wszedł już w teren i gdzie w ocenie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego grzebanie w gruntach rolnych i budowa dróg, to tylko… niwelacja terenu…
A nawet gdyby się zgodzić z tymi kompromitującymi wyjaśnieniami i przyjąć, że to tylko „niwelacja terenu” /vide: foto w materiale/, to jakim prawem „niweluje” się teren… nie wyłączony jeszcze spod produkcji rolnej?

I tak jakoś dla mieszkańców niezrozumiale zajmujecie się przeglądaniem nagrań z pokojowego protestu mieszkańców, a przede wszystkim lokalnych handlowców, przeciwko łajdackiej decyzji Mateusza K. /i podobno nawet nie po jego zawiadomieniu/, ale jakoś /przynajmniej dla mnie/ opieszale podchodzicie do sprawy Podhalanina, gdzie poprzez zmiany w architekturze, dokonywane na zabytkowym budynku szpitala wojskowego, wybudowanego w latach 1830-1831 oraz wyburzenie kantyny, figurującej już na mapie katastralnej z 1845 roku, niszczy się bezkarnie naszą lokalną kulturę oraz historię!
Czy ten wręcz barbarzyński proceder na jednym z najlepiej zachowanym na terenie Polski południowej zabytku, nie powinien zostać zatrzymany w trybie natychmiastowym, zaraz po powzięciu informacji o tych działaniach?

I takich przykładów mógłbym przywoływać wiele, a już zwłaszcza, jeżeli chodzi o te, które potwierdzają podejmowanie kroków zmierzających do pozbawienia nas praw konstytucyjnych, czy zasygnalizowane Wam wyraźnie ale w żaden sposób przez Was nie sprawdzone informacje o wyłudzeniach środków z PFRON…
Ale po co?

DSC_7361Kiedy, co widać słychać i czuć, tak właśnie w Wadowicach wygląda przestrzeganie prawa, które prawie zaraz po wygranych wyborach zapowiedzieli… nie tylko Minister od Policji i Prokurator Generalny, ale sam Prezydent RP – Andrzej Duda – również?

Ciekawe, nie powiem…
Ale jeszcze chyba bardziej ciekawe będą odpowiedzi na te pytania powyżej, których oczywiście oczekuję…

A od pana Komendanta Powiatowego Policji oczekuję również, że wreszcie odpowie mi i na to, na co próbował ostatnio /14.04.2016; WA.SK-062.4.2016/, ale się mu… nie udało!

Bo to nie ja do protokołu zeznałem, że dane kierowcy ustaliłem /i obydwoje wiemy dzięki komu/, po numerze rejestracyjnym pojazdu i nie ja jestem funkcjonariuszem wadowickiej Policji zasiadającym w centrum zacnego gremium, którego członkowie jednak – jak mówi statut – powinni mieć status… przedsiębiorcy!

Odpowiedź Starosty PowiatowegoDlatego panie Komendancie, tu Pana odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje, co z kolei powoduje, iż podtrzymuję swój wcześniejszy wniosek w tej sprawie w… całości.

A coby w sprawie hektarów w Choczni i Podhalanina wszystko było jasne, a nie zagmatwane jak w PINB, po kliknięciu na te fotę obok, przeczytacie odpowiedź Starosty Wadowickiego, która nie pozostawia żadnych złudzeń…

Zwłaszcza co do rzetelności…
Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT