Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Kłamstwo oszczerstwem poganiane! – czyli jak Klinowski i Boryczko oszustwem milionowe szkody generują…
Kłamstwo oszczerstwem poganiane! – czyli jak Klinowski i Boryczko oszustwem milionowe szkody generują… piątek, 6 listopad 2015, godz. 00:39

00000Cóż. Zanim prokurator Utrata ustali… brak podstawy prawnej, to pewnie trochę mu zejdzie, a nie chcę być takim do cna bez serca aby zostawiać was /nie oszczędzających na wazelinie/ bez motywacji do wymyślania kolejnych „sensacji” na mój temat…

Dlatego poprzez pobieżną analizę tego słynnego już chyba na całą Polskę posiedzenia „połączonych Komisji Rady Miejskiej” udowodnię wam, a zwłaszcza bezradnym radnym, jak to Klinowski wspólnie i w porozumieniu z innym gostkiem po prostu dopuścili się oszustwa, aby w sposób kryminogenny wymusić na radnych niedopuszczalną z mocy ustawy decyzję o uchyleniu uchwały /przecież w zasadzie autorstwa tych samych radnych/, przez Radę Miejską zaakceptowanej i przyjętej w formie aktu prawa miejscowego.
Pominę w całości ten fragment nagrania, który dotyczy pp. Frączków, chociaż i ten konflikt zainicjowany przez Klinowskiego przynosi wymierne straty finansowe na szkodę budżetu Gminy Wadowice. Dodam, że nie małe!
Ale dla tamtych działań nie przygotowano w gminnym ratuszu fałszywego w treści dokumentu!

Dlatego dzisiaj skupię się właśnie na tym dokumencie, z dnia 19 marca 2015 roku, przygotowanym na polecenie burmistrza Klinowskiego przez Kierownika Referatu Podatkowego – mgr Marcina Adamczyka. Znak dokumentu: Fn.301.10.2015.MA.

00001Na sam początek zwróćcie uwagę na tytuł tego bezwartościowego pod względem prawnym „kwitu”, ale przygotowanego wyłącznie pod fałszywe informacje, które Klinowski podczas tamtego posiedzenia połączonych Komisji Rady Miejskiej rajcom przekazał ze z góry powziętym zamiarem zarówno oszukania – przy wydatnym wsparciu nijakiego Boryczki, też łżącego niczym bura suka – radnych, jak i wymuszenia na tychże radnych powzięcia decyzji, której w żaden sposób nie dopuszcza ustawa o samorządzie gminnym.

Przeczytaliście już: „… dotyczy: informacja na temat pomocy publicznej udzielonej (…) Sp. z o.o.”
Którą to informacją, kierując się w równej mierze zemstą na poprzedniej ekipie, jak i oczekiwaniami jednego ze sponsorów kampanii wyborczej KWW WW, Klinowski po prostu chciał – będzie brzydko, ale ostrość języka nie stanowi podstaw o ścigania autora tekstu /orzeczenie MTPCz/ – ujebać!

00002A pod spodem tabela, w kilku miejscach z szokująco wysokimi kwotami, którymi Klinowski, niby zastrzegając, że nic mu więcej powiedzieć nie wolno jednoznacznie sugeruje – jak już w tytule pisma – że to kwoty mówiące o pomocy gminy i długach… inwestora.

Dzielnie pomaga mu w tym procederze nijaki Boryczko, który ssąc z palca niczym z matczynej piersi, majaczy jak Piekarski na mękach…
I nic na pewno, a wszystko w domysłach!
Po prostu obydwaj /nie napiszę, że panowie, bo wstyd/ łżą niczym bure suki, żeby Klinowski mógł zaspokoić oczekiwania „wadowickiego” przedsiębiorcy, niestety z… Dobczyc – nijakiego Burkata, którego interesów podczas tamtego posiedzenia rajców i wykonania zadania przez Klinowskiego strzegły wspólnie: Filkowa, Siłkowska i Kamińska!

Zresztą popatrzcie i posłuchajcie…

 

Prawda, że to wszystko o czym wyżej, słychać i widać…

00003Cała reszta, której nie dostrzegł albo tylko dostrzec nie chciał przewodniczący Rady Miejskiej – Józef Cholewka /chociaż nie powiem, że byli na sali radni, którzy mieli poważne wątpliwości, zarówno co do działań Klinowskiego i Boryczki, jak i do sposobu procedowania przez Cholewkę w opisanym tu temacie/ należy do zadań Prokuratury.

Bo wyjaśnienia wymaga nie tylko potwierdzone rozpowszechnionym przez Klinowskiego dokumentem oszustwo!
Wyjaśnienia wymaga również cel tych kryminogennych działań, cel zarówno Klinowskiego jak i Boryczki!

A przede wszystkim /co również słychać na nagraniu/ cel, któremu miało służyć powiadomienie o posiedzeniu połączonych Komisji Rady Miejskiej takich „gminnych polityków” jak Filkowa, Siłkowska i Kamińska, a nie zaproszenie z premedytacją na to posiedzenie inwestora?
Czy dlatego, aby mogli go ze swobodą i bez obaw szkalować?
Czy tyko dlatego, aby nie mógł od „strzału” udowodnić obydwu tym oszustom tego świadomie zaplanowanego i kontynuowanego z premedytacją kłamstwa!

Dlatego na początek odpowiedzi na te pytania oczekuję od Jerzego Utraty, podobno jeszcze Prokuratora Rejonowego w Wadowicach, z góry zastrzegając, że na pewno nie będę czekał cierpliwie aż pięć miesięcy na… postawienie zarzutów, że o odpowiedzi nie wspomnę!
Bo same pytania zadaję w trybie informacji publicznej, jak to o… podstawę prawną!

A, żeby wszystko było jasne i wyjaśnione do bólu oświadczam, że materiał ten, chociaż po części zredagowany w formie satyrycznej, miejscami brutalnie, przesyłam na ręce Prokuratora Rejonowego – Jerzego Utraty, jako zawiadomienie o popełnieniu przez funkcjonariusza publicznego – Mateusza Klinowskiego wspólnie i w porozumieniu z Markiem Boryczko, przestępstwa:
1. Oszukania radnych na podstawie przygotowanego na tę okoliczność fałszywego dokumentu, co do faktów mających znaczenie prawne dla podejmowanych przez tychże radnych decyzji.
2. Wymuszenia tym oszustwem na radnych podjęcia decyzji, której w żadnej formie prawnej nie przewiduje ustawa o samorządzie gminnym /uchylenie ustawy na wniosek/.
3. Działania na szkodę Gminy Wadowice oraz podmiotów gospodarczych, którego skutkiem są podlegające kontroli i ocenie Prokuratury straty o znacznej wartości finansowej /na szkodę trzech podmiotów/.

00004Nadto, postępowaniem Prokuratury winien zostać objęty jakże czytelny i jednoznaczny motyw działania obydwu sprawców, nie tylko doskonale widoczny i słyszalny na nagraniu z posiedzenia połączonych Komisji Rady Miejskiej w Wadowicach w dniu 20 marca 2015 roku, zarejestrowanym przez Telewizję Wolne Wadowice, ale również potwierdzony wieloma innymi dowodami.
Czy… korupcjogenny?
Ja i społeczeństwo mamy konstytucyjne prawo zarówno do takiej oceny jak i do publicznej krytyki tego typu działań!
Zaś Prokuratura ma prawny obowiązek do oceny prawno-karnej wszystkich tych czynów oraz ustalenia motywacji dla tych w całości potwierdzonych dowodami czynów!

I o taką ocenę oraz o te ustalenia niniejszym wnoszę.

Już jednak informując, że to nie wszystkie ciekawostki tego nagrania ujawniające… układ. Pozostaje jeszcze m.in. analiza występu Klinowski – Radwan-Cycoń, z hasłem „Podhalanin z kurierem” w tle! Ale to, aby znowu nie musiało „dojrzewać” przez pięć miesięcy, może zostawmy sobie panie Utrata na… lepszy czas?

Zwłaszcza, że kiedyś Klinowski raban robił o miliony, nic de facto nie dowodząc, a ja dowodzić nie muszę, bo już wszystko … dowiedzione!
Wystarczy tylko rzetelnie zrealizować zapisy zaledwie… trzech ustaw
!

Edward Wyroba

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT