Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Kolejny… cud! 76,66 – to więcej od… 154!
Kolejny… cud! 76,66 – to więcej od… 154! czwartek, 8 maj 2014, godz. 16:56

Zachłysnął się nierzetelną informacją o kosztach utrzymania poszczególnych urzędów portal Marcinka Płaszczycy… Wręcz z zegarmistrzowską dokładnością jakiś dziennikarzyna (chociaż nie wiem, czy nawet na ten „tytuł” zasługuje?) podaje, ile wynoszą koszty utrzymania poszczególnych urzędów w przeliczeniu na jednego mieszkańca, w najbliższych nam gminach…
I tak Tomice, to 192, – złote, Lanckorona 306,-, Mucharz – 365,-, Kalwaria z Wieprzem po 206,- złotych na tubylca…

Zaś w ocenie błazna piszącego ten równie błazeński jak sam autor materiał, najtańszy w utrzymaniu jest wadowicki „kreml” Filipiakowej z kwotą… 154,- złote na mieszkańca. (?).

I wszystko byłoby OK, gdyby nie bijące z materiału… kolejne zlecenie pryncypałów Płaszczycy na… wadowickie Starostwo! Które – wedle tego samego błazna – jest najdroższe w utrzymaniu, bowiem będzie podatników kosztowało… zaledwie 11.500.000,- złotych.

Tyle tylko, że tu już ów błazen nie przeliczył kosztów utrzymania urzędu na jednego mieszkańca, jak poczynił to przy gminach, tylko „rzucił milionami”, bo…
Wiecie dlaczego?

Ja wiem!

Bowiem te 11 i pół miliona złotych, przy liczbie mieszkańców powiatu, licząc skromnie – tylko… 150.000, daje nam kwotę – UWAGA – 76,66 złotych na mieszkańca!
A więc o połowę mniejszą od kwoty kosztów utrzymania, które „rzeźbi” na swoich podatnikach ten „najtańszy” w ocenie onego błazna… wadowicki „kreml” Ewy Filipiakowej .

Może to skutek tego, że ten błazen ma trudności z podzieleniem owych jedenastu i pół miliona złotych przez te sto pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców powiatu?
A może tylko myślał, że wadowiczanie ciemni do bólu i „kupią” tę jego błazeńską bajeczkę?

 

Jednak czy możemy się dziwić, kiedy od dawna wiadomo, że „prostytucja”, zwłaszcza polityczna, to stan już nie chorobowy, ale wręcz stan klęski… zubożenia rozumu poprzez dostatek portfela!
:)

Uzupełniono: 8 maja 2014 roku, godz. 21:55.

Mea culpa…
Zawaliłem, licząc „po łebkach” i nie odnosząc się do analizy porównawczej Płaszczycowego błazna… powiatów wadowickiego i suskiego.
Dlatego dziękuję Czytelnikowi, który zwrócił mi uwagę w tej kwestii!

A wynika z niej, że nasz, wadowicki powiat, przy liczbie mieszkańców nie 150, ale 156 tysięcy, wydaje na swoje utrzymanie – w przeliczeniu na jednego mieszkańca – zaledwie… 73,70 złotych. Z kolei powiat suski z kwotą 6.900.000,- złotych, przy ogólnej liczbie mieszkańców – 82 tysiące, kosztuje 84,- złote statystycznego tubylca tego powiatu…
Więc?
Jakby nie liczył, nawet w tej „konkurencji” ten nasz wadowicki powiat jest… NAJTAŃSZY!
Dlatego jeszcze raz dziękuję za zwrócenie mojej uwagi na tak istotny fakt w tej materii…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT