Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Kolejny… hit prawny!
Kolejny… hit prawny! środa, 28 wrzesień 2016, godz. 16:02

pressmania-01Pamiętacie słowa prokuratora rejonowego w Wadowicach, którymi twierdził, że postępowanie musi być prowadzone zgodnie z prawem, bo… z uwagi na interwencję posła Józefa Brynkusa sytuacja stała się nadzwyczajna!
A nie była nadzwyczajna w maju br., kiedy zawiadomienie o przestępstwie tożsame ze sprawą, w której we wrześniu br. interweniował poseł Józef Brynkus, złożył Edward Wyroba…
Nie miał też wtedy pan prokurator na uwadze… żywotnych interesów gminy, które zauważył dopiero po poselskiej interwencji!

Ale okazuje się, że to nie jedyny hit prawny wadowickich organów ścigania…
Właśnie od „vice” Wydziału Kryminalnego KPP w Wadowicach otrzymałem informację, że zawiadamiając o przestępstwie, nie przysługuje mi prawo do zgłaszania wniosków dowodowych.
Oczywiście, co ważne – „… w tym wypadku”!
. . .
pismo-od-bobika-z-23-09-2016
………………………………………………………

Mam więc prawo do domniemania, że zawiadamiając o przestępstwie zgodnie z prawnym obowiązkiem wynikającym z art. 304. kpk, zawiadamiający ma ukryć przed organami ścigania dowody przestępstwa, o których posiada wiedzę.
Żeby było bardziej wesoło, chodzi przede wszystkim o dowody, co to w „… tym wypadku”, stanowią kluczowe dowody popełnionego przestępstwa, które chociaż winny być w sprawie zabezpieczone w trybie wręcz natychmiastowym przez policję i prokuraturę, zostały oddalone postanowieniem, wydanym do sprawy, która ze złożonym przeze mnie wnioskiem o ściganie sprawcy przestępstw z urzędu, nie ma żadnego związku.

Co prawda mogę tu pisać tylko o metodach pracy tutejszych organów ścigania, bez ujawnienia konkretnych dowodów z konkretnych spraw, które podobno zostały wszczęte, ale to nie zabrania mi postawienia tezy, że właśnie w „… tym przypadku”, nie tylko złożone przeze mnie i w dniu złożenia uchylone policyjnym postanowieniem wnioski dowodowe, ale samo zawiadomienie o popełnionych przez sprawcę przestępstwach, okazują się być bardzo niezręczne dla… wadowickich organów ścigania.

Podobnie jak dla prokuratora rejonowego w Wadowicach interwencja posła Józefa Brynkusa, która ujawniła, że tylko z uwagi na tę nadzwyczajną sytuację, prokurator musi prowadzić postępowanie… zgodnie z prawem /?/.

Pozostaje mi tylko pogratulować!
Kolejnego hitu prawnego!

I poinformować Was, abyście nie odważyli się wnosić o zabezpieczenie dowodów przestępstwa w sprawie, zwłaszcza, kiedy kolidują one z założeniami postępowania, które – co z potwierdzonego dowodami doświadczenia można przewidzieć – będzie musiało zostać umorzone z uwagi „… na brak znamion czynu zabronionego”.
. . .

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT