Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Tu i tam... » Kolejny niepodważalny sukces Zygmunta Krausa…
Kolejny niepodważalny sukces Zygmunta Krausa… wtorek, 7 Styczeń 2014, godz. 13:26

W dniu wczorajszym zakończono głosowania w regionach na „Patriotycznie zakręconych”. Organizatorem Konkursu jest portal internetowy krakow.naszemasto.pl. Głosowali więc tylko internauci na ludzi, dla których ich Małe Ojczyzny, ze swoją tradycją i historią, są powodem do dumy i miejscem, o które się dba nie dla osobistych korzyści, ale z pasją.

I okazało się, że wadowiczanin Zygmunt Kraus, właściciel prywatnego Muzeum Przyjaźni Polsko-Amerykańskiej „Hell’s Angel”, uzyskał wynik plasujący Go na drugim miejscu tego głosowania, z 1540. głosami.

To ogromny sukces, kiedy dotrze do nas, że w puli Konkursu było 21 kandydatur, a konkurs regionalny w kilku powiatach wygrał z liczbą głosów 3471, młody student z Krakowa, Wojtek Dyduch, założyciel portalu historia.org.pl.
Cała reszta kandydatów pozostała poza stawką. Trzecie miejsce zajęła krakowska artystka Cecylia Malik, zaledwie z 343. głosami.

Myślę, że o wielkości sukcesu Zygmunta Krausa świadczy nie tylko to, że był w tym Konkursie jedynym reprezentantem naszej gminy, ale i to, że 10. miejsce w tym samym Konkursie, zaledwie z 49. głosami zajęła pani Maria Rydlowa, żona Jacka Rydla – wnuka Lucjana Rydla, pierwowzoru Pana Młodego z “Wesela”, historyk literatury, edytor, przez lata redaktor Wydawnictwa Literackiego, autorka opracowania „Listów” Stanisława Wyspiańskiego, opiekunka muzeum Młodej Polski „Rydlówka”, której wspomnienia „Moje Bronowice, mój Kraków”, ukazały się drukiem w 2013 roku.
Dodam też, że nasz powiat reprezentowany był jeszcze przez pana Edwarda Szlagora, pasjonata historii z Andrychowa, który jednak uzyskał zaledwie 12 głosów.

Cóż więc pozostaje?
Pogratulować Zygmuntowi osiągniętego sukcesu.

Należy też przy tej okazji zauważyć, iż nie ma na tej liście konkursowej tak „wybitnych histeryków” z Wadowic, jak m.in. Michał nazwisk dwojga od niewidzialnego „muzeum czynu upadłościowego”, Staszek Kotarba z „rady programowej” repliki domu urodzenia Wojtyły, czy nazwiska „derektora” pseudo-muzeum miejskiego i „wck” – Piotra Wyrobca. Bo nie ma tam po prostu tu ludzi, którzy bawią się za nasze podatki…

A są wyłącznie nazwiska tych, co nie tylko swoją pasję, ale także ciężką pracę i własne środki finansowe lokują w patriotyzm i to nie tylko lokalny, czego najlepszym przykładem jest właśnie Zygmunt Kraus, którego eksponaty prezentowane są na wystawach zarówno w kraju jak i poza jego granicami, w tym w USA, gdzie Jego wystawę zwiedziło ponad 140 tysięcy osób.

By pokazać rangę samego Konkursu na zakończenie dodam, że honorowy patronat nad akcją objął prezydent RP Bronisław Komorowski, a do samej akcji dołączyły w licznej grupie znane osobistości, dla których korzenie i miejsce pochodzenia nie są bez znaczenia…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT