Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Komu płacą, niech wyjaśnia…
Komu płacą, niech wyjaśnia… czwartek, 24 marzec 2016, godz. 19:16

850Robi się co raz ciekawiej…
Rok temu burmistrz Mateusz K., publicznie podniecał się współpracą z prezesami Grupy MASPEX, zapewniał o ich zainteresowaniu terenami po Bumarze, o wystąpieniu przez tychże prezesów z propozycją zakupu tych terenów…

Z kolei prezesi Grupy MASPEX podniecenia Mateusza K. nie podzielają, a wręcz przeczą jakoby kiedykolwiek prowadzili rozmowy z tym czymś, a w zasadzie już niczym…

Do tego Mateusz K., odpowiadając na protest kupców twierdzi, że na terenie Podhalanina /gdzie z plecaczkiem i od zadka biegał umyślny od Mateusza K. oraz „iww” – Mariuszek/, zablokował budowę… galerii.
Ale czy czegoś nie zapomniał protestującym dopowiedzieć?

Od przodkaBo czy na terenie Podhalanina nie powstanie jednak galeria, ale nie w formie jednej bryły budowlanej, lecz w formie trudnej dzisiaj do określenia ilości sklepów nisko powierzchniowych?
Czyżbym się mylił?

Czy to może tylko próba wzajemnego „wybielania” się ze wspólnych kontaktów samorządowo-biznesowych pomiędzy Mateuszem K. i prezesami Grupy MASPEX?

I jeżeli tak, to mamy prawo domniemywać, że kontaktów o charakterze korupcyjnym…

A nadto próba bardzo nieudolna, bo oparta o ścisłą współpracę z reprezentującym Grupę MASPEX Józefem Szczurem, zarazem wspólnikiem Bongo Invest, inwestującym na Podhalaninie…

Dlatego sprawa wymaga wyjaśnienia ale nie z mojej strony, bo jak już informowałem, nie mnie za to płacą abym zajmował się sprawami, w których zachodzi w pełni uzasadnione podejrzenie korupcji samorządowo-biznesowej w tym mieście.

Zwłaszcza, że to tutaj może leżeć nie tylko sedno nie wykonania przez burmistrza Wadowic dwóch uchwał /pomimo prawnego obowiązku/, ale też sedno dziwnego odrolnienia gruntów w Choczni, które rażąco nie tylko koliduje z wcześniejszymi decyzjami Mateusza K., ale też równie rażąco obraża zapisy przynajmniej dwóch ustaw, w tym jednej – konstytucyjnej!

Jednak to nie wszystko, czym odpowiednie organy powinny zająć się na Podhalaninie…
I to w tzw. trybie „na wczoraj”!

Od zadkaBo główny budynek, ten, w którym obniżane są sufity, wymieniane wedle uznania inwestora okna i w zasadzie zmieniana cała dotychczasowa struktura a zarazem architektura obiektu, to budowla z roku… 1830!

A więc w świetle prawa budynek zabytkowy, podlegający ochronie prawnej, w którym nie wolno dokonać żadnych zmian doprowadzających do zniszczenia jego zabytkowego charakteru!
Nadto, jeżeli się nie mylę, jest to chyba jedyny zabytkowy obiekt szpitala wojskowego sprzed prawie dwustu lat, zachowany w tak dobrej formie do czasów nam współczesnych na terenie Polski południowej?

Bo czy na koszarach 12. pp, z podobnego okresu nie było problemu już tylko przy zmianie poszycia dachowego, które z uwagi na upływ czasu uległo już całkowitej degradacji?
Że wewnątrz konserwator zabytków nic nie pozwolił zmienić, wiemy!

E-mailDlatego w opisanych wyżej sprawach oczekuję wszczęcia stosownych postępowań, celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności…
Zarówno odnośnie układu samorządowo-biznesowego dla ewentualnych inwestycji handlowych na terenie Podhalanina, jak też… niszczenia zabytkowego obiektu, XIX-wiecznego szpitala wojskowego?

Wszak takich „wałków” nawet nie czyniła… „przebrzydła komuna”!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT