Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Historia czynu niepodległościowego » Kondolencje od Zygmunta Krausa…
Kondolencje od Zygmunta Krausa… niedziela, 28 maj 2017, godz. 22:36

profesrorPonieważ w Stanach Zjednoczonych A.P. zmarł prof. Zbigniew Brzeziński, kondolencje Rodzinie w imieniu własnym oraz w imieniu Prywatnego Muzeum Polsko-Amerykańskiego „Hell’s Angel” przesyła kol. Zygmunt Kraus.

Tu należy przypomnieć, że obydwaj Panowie od lat ’80 ub. wieku 0000pozostawali w przyjaźni, często kontaktowali się ze sobą, a pan Profesor na bieżąco interesował się losami Muzeum kol. Zygmunta, co potwierdza liczna korespondencja w archiwum tej placówki kultury.
000Niestety, ostatni list z Wadowic do prof. Zbigniewa Brzezińskiego, wysłany przez kol. Zygmunta Krausa przy okazji zaproszenia w progi Muzeum prezydenta USA – Donalda Trumpa, wrócił do Adresata z powodu złego już stanu zdrowia pana Profesora.

00Dla uściślenia faktów już naprawdę historycznych należy dodać, że obydwaj Panowie w USA współpracowali m.in. na forum Kongresu Polonii Amerykańskiej, we wspólnej Polsko-Amerykańskiej Komisji d/s Medali oraz na wielu innych płaszczyznach na rzecz przyjaźni pomiędzy naszymi Narodami.

. . .

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT