Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Tu i tam... » Konsolidacja Sojuszu ze środowiskami lokalnymi…
Konsolidacja Sojuszu ze środowiskami lokalnymi… piątek, 18 październik 2013, godz. 23:50

Wadowice i Mucharz gościły dzisiaj prof. Joannę Senyszyn – eurodeputowaną z Małopolski oraz byłego posła z naszego okręgu wyborczego, Stanisława Rydzonia – obecnie prawnika Klubu Parlamentarnego SLD.
Spotkanie odbyło się w ramach wznowionej przez SLD inicjatywy mającej na celu konsolidację Sojuszu ze środowiskami lokalnymi. Jak powiedziała pani profesor Joanna Senyszyn, w ramach tej inicjatywy Małopolska jest pierwszym województwem, które doznało takiego właśnie „najazdu” władz centralnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej… Bo warto tu dodać, że obok pani profesor, wiceprzewodniczącej SLD, Małopolska gościła dzisiaj przewodniczącego partii Leszka Millera oraz byłych już przewodniczących: Józefa Oleksego, Wojciecha Olejniczaka oraz Grzegorza Napieralskiego.

W słowie wstępnym pani Profesor poinformowała o wcześniejszej konferencji prasowej, która dotyczyła problemu odebrania Krakowowi 40. milionów złotych na rewaloryzację zabytków, przyznanych temu miastu jeszcze w latach siedemdziesiątych – czemu Sojusz Lewicy Demokratycznej kategorycznie się sprzeciwia. Wszak przy budżecie ponad 300. miliardów złotych, to kwota symboliczna szczególnie, że obok stolicy Ekwadoru to właśnie Kraków jest jedynym miastem wpisanym na listę zabytków, jako cały kompleks zabytkowy.

Po tamtej konferencji politycy Sojuszu rozjechali się do poszczególnych powiatów.
Profesor Joanna Senyszyn wybrała Wadowice, bo jak powiedziała, lubi ten witający Ją napis na rogatkach miasta: „Tu wszystko się zaczęło”, bowiem tu właśnie zaczęła się jej kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. 

W swoim wystąpieniu pani Profesor mówiła m.in. pochlebnie o powiecie wadowickim, z jego wzrostem populacji ludności oraz sporą jak na nasze warunki liczbą mikroprzedsiębiorstw, zatrudniających do 9. osób. Niestety, jak powiedziała Eurodeputowana, są tu też liczne problemy, przede wszystkim z panią burmistrz, która nie reprezentuje interesów wszystkich mieszkańców Gminy Wadowice, a jedynie interesy kreślonej grupy…
W przeciwieństwie do SLD, które dba o wszystkich obywateli.

Pani Profesor zaznaczając, że jest to jej opinia prywatna stwierdziła, że nie ma co do tego żadnych wątpliwości, iż Ewa Filipiak powinna zostać odwołana ze swojego stanowiska, jednak nie będzie się w tej kwestii szerzej wypowiadała, bowiem Sojusz Lewicy Demokratycznej podjął decyzję, iż nie będzie stroną w naszym lokalnym Referendum, pozostawiając decyzję udziału w tej demokratycznej procedurze jej suwerenom, czyli mieszkańcom gminy.

Niestety, wystąpienie pani Profesor musiało strasznie rozsierdzić „wazeliniarza” Filipiakowej – jak powiedziałaby ona sama – nijakiego Krzysztofa Kopacza, który sam „pstrykając” fotografie wszystkim uczestnikom spotkania, przerwał wypowiedź eurodeputowanej Joanny Senyszyn pod pretekstem „skarcenia” Wyroby, za rzekomą próbę zrobienia fotografii jemu samemu, chociaż kiedy on sobie „pstrykał” Wyrobę, ten nie oponował…
No, ale cóż, przyszedł tam pewnie z jasno określonym zadaniem i musiał je usłużnie wykonać, aby nie stracić dobrze płatnej przez Filipiakową posady w Informacji Turystycznej, chociaż na turystyce zna się jak „wilk na gwiazdach”?

Jednak pani Profesor nie dała się magistrackiemu prowokatorowi zbić z tropu i po tym incydencie kontynuowała, jakby wcale nie zauważyła, że coś takiego w ogóle się wydarzyło.
Przypomniała zebranym, że identyczne stanowisko Sojusz zajął w stosunku do innych referendów lokalnych w kraju, czym wpisuje się w ten demokratyczny przywilej mieszkańców – jako jedyna partia – uczciwie, bowiem takie samo stanowisko zajmuje wszędzie, bez względu na to, czy dotyczy to odwoływanego przedstawiciela lokalnych władz pełniącego swój mandat z ramienia SLD czy innych partii…
Nadto wezwała Platformę Obywatelską (to chyba było do Kotarby?), aby też tak się zachowywała.

Profesor Joanna Senyszyn pozwoliła sobie również na przypomnienie nie mających uzasadnienia w żadnych dokumentach procesowych wulgarnych ataków Filipiakowej na radnego SLD – pana Andrzeja Petka i stwierdziła, że jeżeli istnieje sprawiedliwość, „… to Ewa Filipiak powinna zostać odwołana”. 

Ja dodam od siebie, że jeżeli ta sprawiedliwość, co do której mam poważne wątpliwości, rzeczywiście istnieje, to Filipiakowa powinna zostać odwołana i to może nawet nie w drodze referendum…

To tak na marginesie słów eurodeputowanej Joanny Senyszyn, która przypomniała, wynik wyborczy Zbigniewa Jurczaka w minionych wyborach samorządowych, uznając Jego 35. procentowe poparcie w „papieskich” Wadowicach za sukces wyborczy, który przy obecnej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej w gminie już w kolejnych wyborach może zostać przekuty w zwycięstwo. 

Następnie głos zabrał pan Stanisław Rydzoń.
Nie tylko przypomniał trud pracy swojej i SLD na rzecz zbiornika wodnego w Świnnej Porębie, ale też pokrótce przybliżył druzgocące dla obecnych władz wyniki raportu Najwyższej Izby Kontroli. Wyniki kwalifikujące obecny rząd do postawienia go przed Trybunałem Stanu.

Szczegóły już wkrótce, po otrzymaniu od pana Stanisława Rydzonia przywołanego tu raportu NIK w tej sprawie.

Na zakończenie dodam, że osobiście poinformowałem panią Profesor o swoich ustaleniach dotyczących jednoznacznie przestępczej działalności wadowickiej Prokuratury Rejonowej, polegającej na ochronie – w majestacie prawa – w pełni udokumentowanych przestępstw popełnionych przez mafię z tutejszego ratusza. Podczas tej rozmowy przekazałem na ręce profesor Joanny Senyszyn płytę DVD z nagraną rozmową, podczas której ten kryminogenny stan został ujawniony przez szefa Wydziału Kryminalnego KPP w Wadowicach oraz filmem upublicznionym w internecie, a także wniosek, z którego treścią możecie się Państwo zapoznać obok.
Jednocześnie otrzymałem zapewnienie o szybkim zajęciu się przez panią Profesor tak bulwersująca sprawą.

Nadto pan Stanisław Rydzoń również poprosił o przesłanie mu nagrania, zapewniając równoległe podjęcie kroków prawnych w tej godzącej w demokrację oraz konstytucyjny porządek prawny sprawie ze swojej strony.

Po tej krótkiej konferencji prasowej w siedzibie SLD w Wadowicach, eurodeputowana – profesor Joanna Senyszyn udała się na spotkanie z przedstawicielami Gminy Mucharz.
Ponieważ całe nagranie było rejestrowane na nośniku wideo myślę, że możliwie szybko relacja z dzisiejszej wizyty pani Profesor ukaże się zarówno w telewizji kablowej, jak też w internecie.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT