Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Po wołkowicku » Ks. dr Józef Tischner: „… świnto prowda, tys prowda i gówno prowda”!
Ks. dr Józef Tischner: „… świnto prowda, tys prowda i gówno prowda”! czwartek, 9 luty 2012, godz. 19:39

Ponieważ nie wszyscy mogą poznać na fotce, na sam początek szczypta… samochwalstwa!
„… ur. 30 czerwca 1978 roku w Wadowicach, magister teologii, ukończył z wyróżnieniem Akademię Służby Publicznej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przy Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz studia podyplomowe Zarządzanie Personelem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Przez pięć lat pracował w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, obecnie pracuje jako kierownik Lokalnej Grupy Działania „Wadoviana” w Wadowicach. Od listopada 2010 radny Rady Miejskiej w Wadowicach, do samorządu starował z szóstego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Pod Jaroszowicką Górą”, prezes zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszowicach.”
Wiecie już, kto zacz?
No oczywiście! Bohater kilku wcześniejszych moich materiałów!
Krzysztof Salachna, osoba publiczna, z powyższej laurki można też wywnioskować, że mocno sama afiszująca się wiarą Kościoła katolickiego…

I tu rodzi się we mnie zwątpienie, przede wszystkim w wiarę, zwłaszcza w Boga, który… za dobre wynagradza, a za złe karze!
Bo nie na blogu pana Krzysztofa, z którego ona ogólnie dostępna fotografia, ale na specjalnej stronie „dla radnych”, ten tak głęboko uduchowiony rajca, znający realia wadowickich (nie)rządów od wewnątrz, pisze m.in. „… Budżet i możliwości trzydziestoośmiotysięcznej gminy jaką są Wadowice nie pozwalają na realizację tego wszystkiego, co chciałoby się zrobić dla mieszkańców, jednak Wadowice są miejscem wyjątkowym na mapie małopolski, tak z uwagi na osobę błogosławionego Jana Pawła II jak i dynamiczny rozwój gminy. Wadowice w ostatnich kilkunastu latach, dzięki władzom samorządowym i skutecznemu gospodarzowi jakim jest Burmistrz Miasta pani Ewa Filipiak dynamicznie zmieniają się i rozwijają.”.
Kiedy obnażono tyle złodziejstwa na gminnym budżecie, którego nie sposób już w żaden sposób ukryć… wypada mi zapytać, czy kłamstwo nie jest… grzechem ciężkim?
Podobno karanym przez najwyższego najgłębszymi czeluściami Piekła?
Ale widać, panu Krzysztofowi te doktryny wiary są chyba obce?
Więc czy aby na pewno jest tak, że „… po kilkunastu miesiącach pełnienia tej funkcji wiem, że praca z ludźmi i dla ludzi wciąż sprawia mi radość i to uważam za najważniejsze”, czy najważniejsze są tylko publiczne pieniądze?
Ponieważ nie mam ani chęci ani ochoty analizować całości kłamstwa, do którego link powyżej, więc tylko polecam…
No i oczywiście, nie przeoczcie bloga pana Krzysztofa Salachny, wszak naprawdę… nie mniej ciekawy!
A dla mnie przede wszystkim obydwie te „twórczości” radnego Salachny, są chyba dowodem tylko na to, co może z człowiekiem zrobić… rozumowanie wiarą (nie tylko katolicką!) spowodowane wyłącznie brakiem umiejętności wierzenia rozumem?
Dlatego wypada mi tę rajcowną „twórczość” podsumować tylko słowami patrona Wyższej Szkoły Europejskiej, ks dr Józefa Tischnera: „… świnto prowda, tys prowda i gówno prowda”!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT