Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » „… kto finansuje… pomysły burmistrza Wadowic?”
„… kto finansuje… pomysły burmistrza Wadowic?” środa, 20 kwiecień 2016, godz. 11:44

Odpowiedź Starosty PowiatowegoO, nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji na mój materiał, po którym od wadowickiej Policji oraz Prokuratury oczekuję nie tylko odpowiedzi m.in. na te pytania:
„… kim dla Was, dla wadowickich organów ścigania jest burmistrz tego miasta?
Kimś wyjętym spod prawa?
Kimś stojącym wyżej w hierarchii swojej bezkarności od przeciętnego obywatela?
Tak pojmujecie prawo, które macie nie tylko przestrzegać, ale również egzekwować?”.

Oczekuję również, że z urzędu i w trybie pilnym wszczęte zostaną postępowania w sprawach, które materiałem tym przywołuję…
Nawet w tych, o których wspominam tam tylko kilkoma słowami!

Wróćmy jednak to tej jakże szybkiej reakcji, bo chyba się „…pali”?

Otóż, pisząc sam o sobie, burmistrz Wadowic donosi – może zacytuję interesujący mnie fragmencik, coby nie było wątpliwości – „… Klinowski zatrzymał (…) budowę galerii handlowej i supermarketu, która zniszczyłaby drobny handel w mieście (…). Wobec powyższych faktów zostawiamy Państwa z dwoma pytaniami. Kto finansuje czarny PR miejscowych blogerów i portalu Wadowice24 skierowany przeciwko nowemu burmistrzowi miasta?”.
Prawda, że dobre?

Ale może po kolei…

Dokument sfałszowany na polecenie burmistrzaOtóż, świadomie zlecając wcześniej Kierownikowi Wydziału Podatkowego naszej gminy sfałszowanie dokumentu, 20 marca 2015 roku, podczas połączonych Komisji Rady Miejskiej w Wadowicach, burmistrz z premedytacją posługuje się tym sfałszowanym dokumentem o znaczeniu prawnym i tylko po to, aby Rada Miejska w sposób kryminogenny, bo nie uzasadniony żadnym zapisem ustawowym, uchyliła uchwałę, którą burmistrz miał prawny obowiązek wykonać!

By uwiarygodnić swoje tak naprawdę kryminogenne zamiary, burmistrz zaprasza na te obrady nijakiego Boryczkę /jednocześnie z premedytacją nie zaprasza inwestora/ i wspólnie ryczą do radnych i celowo pomijając wtedy słowo „galeria”, że budowa supermarketu na terenie po byłym „Bumarze” zniszczy drobny handel w mieście!

Oczywiście klakę do tego z góry powziętego zamiaru i nie bez celu, tworzą prezes pseudo Wadowickiej Izby Gospodarczej – Filkowa, wiceprezes tego tworu – córka Filkowej, jedna z sióstr S. i była już radna Janina K.!
I w zasadzie, aby tylko raz dać głos!
Bowiem kiedy burmistrz pyta pp. Radnych: chcecie supermarketu w mieście! – chyba tylko Filkowa, S. i Janina K., dają odzew: nieeee!

I tym sposobem burmistrz osiąga swój cel!
Nie ważne, że oszustwem, kłamstwem oraz sfałszowanym na jego polecenie dokumentem o znaczeniu prawnym!
Czy wtedy już robił to wspólnie i w porozumieniu z Zarządem Wadowickiej Izby Gospodarczej?
I czy tylko po to, aby osiem miesięcy później, w grudniu dać zielone światło członkowi WIG dla odrolnienia gruntów w Choczni i budowy hipermarketów, które tu już nie mają żadnego wpływu na ten tak w marcu chroniony „… drobny handel w mieście”?

Pytam, bo właśnie dzisiaj na facebook’u, pod udostępnionym właśnie moim materiałem, Wadowice Przeciw Hipermarketom zadały mi pytanie – też zacytuję – „… Czy Pana zdaniem Wadowicka izba Gospodarcza nadal powinna mieć w nazwie słowo „Wadowicka” czy bardziej pasuje do niej „Międzynarodowa Izba Gospodarcza z siedzibą w Wadowicach”? Gdyby „inwestor” był rzeczywiście czymś innym niż „krakowskim słupem zagranicznego inwestora” to może wersja „Małopolska Izba Gospodarcza” byłaby stosowniejsza Pana zdaniem?”.
Ponieważ wcześniej pytający odnosił się do wypowiedzi członka Zarządu WIG – Zenona Szewczyka, moja odpowiedź brzmiała tak – cyt.:
„Na zadane mi pytanie nie można odpowiedzieć jednym zdaniem. Wszak nie chodzi o nazwę, ale o sens istnienia tego tworu?
Zwróćmy bowiem uwagę na fakt, że w statucie WIG ma zapisane, iż tworzona jest przez przedsiębiorców, ale prezesują jej /prezes, wiceprezes/ osoby nie będące przedsiębiorcami, a podczas spotkań czołowe miejsce na sali zajmuje… funkcjonariusz Policji.
I do tej sytuacji nie odnosi się żaden z członków Zarządu, w tym wypowiadający się w mediach Zenek Szewczyk. Tu dodam, że wypowiadający się z dużym opóźnieniem, bowiem już dużo wcześniej „… Pan burmistrz wystąpił do” Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej „…o częściową zmianę MPZP dotyczącą” terenów Podhalanina, a ta „grzebała” nad zmianami nie zauważając, że jest to obiekt zabytkowy, chroniony ustawą, niestety mam prawo podejrzewać, że celowo przez burmistrza nie wpisany do spisu zabytków Wadowic, aby mógł zostać przez „inwestora” zniszczony, z czym właśnie mamy do czynienia? Więc gdzie wtedy była WIG i Zenek Szewczyk?
Kolejną sprawą jest istota działania Izby…
Bowiem to nie ja, ale sama prezes Zofia, na pytanie: co przez rok – jak mówi nazwa – Wadowicka Izba Gospodarcza zrobiła dla rozwoju gospodarczego Wadowic, odpowiedziała, że Wadowice, to oni mają w dupie, oni działają dla siebie…
I ta odpowiedź daje zarazem Wadowice Przeciw Hipermarketom odpowiedź, ale tylko na pytanie o istotę międzynarodowego charakteru Izby! No bo tylko ktoś naiwny nie rozumie istoty oraz mechanizmów działania tworu, który – jak potwierdziła to prezes WIG – w dupie ma rozwój, a tym samy mieszkańców Wadowic, bowiem istotą jego działania są wyłącznie interesy członków tego tworu!
Czy tak trudno zrozumieć prostotę mechanizmu tego działania, a zarazem sztuczne oburzenie Szewczyka wypowiadającego się rzekomo w imieniu WIG?
Przecież to takie proste – gdyby nie było WIG, nie byłoby w niej Barleda Poland, a w konsekwencji nie byłoby złożenia przez współpracownika prezesa WIG /burmistrza Wadowic/ do Rady Miejskiej projektu uchwały zmierzającej do odrolnienia gruntów w Choczni i zmian w MPZP! Nie doszłoby również do jawnego a zarazem rażącego naruszenia przez tego samego współpracownika prezesa WIG kilku ustaw oraz obowiązującego prawa miejscowego! I co ciekawe, prawa miejscowego uchwalonego przez Radę Miejską, czego ta sama Rada nawet nie raczyła zauważyć! Podobnie zresztą jak Gminna Komisja Architektoniczno-Urbanistyczna i to w co najmniej dwóch przypadkach…
Tu pozostaje tylko zapytać – czy na pewno w… „przypadkach”?
Czy w ogóle przypadkiem było powołanie WIG do życia?
Czy jest to po prostu tylko kolejne po IWW „dziecko” współpracownika Zofii Filek – Mateusza Klinowskiego?
I podobnie jak w pierwszym przypadku, czy też dziecko… wspólnych interesów?
Pozostawiam pod rozwagę i pozdrawiam. :)

A ten materiał jest dostatecznym potwierdzeniem tego wszystkiego, co napisałem wyżej, trzeba tylko z uwagą obejrzeć i wysłuchać pełnych ośmiu minut z „haczykiem”…”

I Wy też jeszcze raz obejrzyjcie…

A teraz sami udzielcie sobie odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę ma „przykryć” pytanie zadane przez autora tekstu, z którego zaczerpnąłem toto: „… kto finansuje czarny PR miejscowych blogerów i portalu Wadowice24 skierowany przeciwko nowemu burmistrzowi miasta?”?

Czy aby nie kolejne pytanie…
Chyba najważniejsze w tej całej sprawie, szczególnie dla drobnych handlowców i przedsiębiorców w naszej gminie…

Pytanie o to, kto finansuje… pomysły burmistrza Wadowic?

Pomysły nie tylko szkodliwe dla rozwoju gminy i bytu mieszkańców!
Ale pomysły tak rażąco obrażające prawo i nieracjonalne, że aż trudno w tym miejscu nie zapytać: czy ten sam ktoś nie finansuje też…?
No… no… nooo!

e-mail-xNooo, tak!
– sami sobie dopowiedzcie, bo ja i ten materiał ten wysyłam do stałych już Adresatów moich materiałów, z wnioskiem nie tylko o udzielenie odpowiedzi…
I nie tylko na tytułowe pytanie…

A Wy wybaczcie, że materiał znowu w rubryce satyrycznej…
Ale trudno inaczej, kiedy burmistrz ze swoją watahą uczynił z tej gminy kabaret, sam robiąc w nim za… udającego pajaca!

Pozostaje więc na koniec już tradycyjnie zapytać – ZA ILE?
BURMISTRZU – ZA ILE? – UDAJESZ PAJACA I SZKODZISZ?!
GMINIE WADOWICE ORAZ JEJ MIESZKAŃCOM!

😛

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT